مرکز خرید جیم تامپسون (Jim Thompson)

جیم تامپسون
اطلاعات مرکز خرید
شهر پوکت | تور ارزان پوکت
وب سایت
آدرس فارسی تایلند- پوکت
آدرس انگلیسی 5 90 Thanon Chao Fa, Talat Nuea, Mueang Phuket District, Phuket 83000, Thailand

توضیحات مرکز خرید جیم تامپسون پوکت | تور ارزان پوکت

میراث به جا مانده از یک آمریکایی در تایلند

به دلیل جذابیت کشور تایلند و همچنین منابع فراوان شناخته شده و نشده آن این کشور از سالیان دور مورد توجه همگان بوده و هست. شاید امروزه توریستها و گردشگران فقط برای گذراندن تعطیلات، تفریح و استراحت با به این نقطه از جهان بگذارند و صد البته که به اهداف خود خواهند رسید اما این کشور فراتر از این امکانات را دارا می‌باشد. از دیرباز تجار زیادی برای تجارت های گوناگون نیز به تایلند سفر می‌کردند یکی از این افراد فردی به نام جیم تامپسون آمریکایی بود که به این سرزمین رویایی پا نهاد و در سال ۱۹۵۰ به احیا و زنده کردن صنعت ابریشم در تایلند پرداخت. این شخص توانست که خدمات فراوانی به نساجی تایلند بکند تا جایی که این صنعت بشکل یک صنعت صادراتی تبدیل شد و اکنون در سراسر کشور دارای شعبه های زیادی میباشد.

مرکز خرید جیم تامپسون

زمان رونق گرفتن صنعت ابریشم در تایلند

بعد از جنگ جهانی دوم صنعت نساجی که توسط جیم تامپسون پایه‌گذاری شده بود و از حالت رکود به مرحله بهره‌برداری چشمگیری رسیده بود توانست خود را به خوبی به تمامی تایلند و جهانیان معرفی کند به طوری که می‌توان ادعا کرد بعد از جنگ این صنعت و پارچه‌های ابریشمی رنگارنگ میراث بسیار شایسته از جیم تامپسون بود که به جا ماند. شاید جالب باشد که بدانید برخی از تجار پارچه و ابریشم فقط برای بازدید از این فروشگاه به تایلند سفر میکنند. در این فروشگاه می توان زنده ترین رنگ ها را در قالب بافت پارچه های ظریف ابریشمی در قاب روسری، تی شرت، روتختی و یا اسباب بازی به راحتی مشاهده کرد.

سرانجام آقای جیم تامپسون

تاجر آمریکایی اصل که کمک های بسیار زیادی به زنده شدن و پیشرفت صنعت نساجی به کشور تایلند کرده بود در سال ۱۹۶۷ در ارتفاعات مالزی به طور مرموزی ناپدید شد. اما کار و تلاش موفق وی باعث آن شد که نام وی جزء شناسنامه صنعت نساجی تایلند به خوبی باقی بماند.