آبنما (Fountain)

آبنما
اطلاعات جاذبه گردشگری آبنما
شهر تور ارزان دبی
وب سایت
آدرس فارسی امارات - دبی _ دبی مال
آدرس انگلیسی Dubai - Dubai Mall

توضیحات آبنما تور ارزان دبی

 در مقابل نگین دبی " برج خلیفه" آبنمای زیبا و فوق العاده وجود دارد که در دریاچه مصنوعی برج خلیفه بوده و منظره چشمگیری را به تصویر میکشد. رقص آب و نورپردازی زیبا، صحنه ی هنرمندانه ای را ایجاد میکند که بارها و بارها دلتان میخواهد از آن دیدن کنید و لذت ببرید. 

هتل های تور ارزان دبی

آبنمای دبی

ساخت این آبنما که با الهام از آبنمای مشهور بلاژیو در لاس وگاس میباشد، در سال 2008 شروع شد. البته آبنمای دبی بسیار بزرگتر از همتای لاس وگاسی خود بوده و با 275 متر طول برابر با دو زمین فوتبال است. در ساخت این آبنما 6.600 چراغ و لامپ به کار رفته که در هنگام هیجان به پا شده از موسیقی، رقص آب را به زیبایی نورپردازی میکند. پنجاه پروژکتور با رنگهای گوناگون، طیف های رنگی بی نظیری را به وجود می آورد که هنگام دیدن آن به وجد می آیید. 

طرح این آبنما توسط یک شرکت امریکایی به نام وت دیزاین ارائه شده است و یک شاهکار به حساب می آید. این سازه چنان پر قدرت است که در یک لحظه آب را به ارتفاع 150 متر به سمت بالا میفرستد. آبنمای دبی از 5 دایره تشکیل شده است که با قوس هایی به هم مرتبط شده اند و با رباط هایی که بسیار حرفه ای نصب شده اند، آب را به رقص در می آورند. هزینه ساخت این آبنما در حدود 800 میلیون درهم بوده و هر روز بازدید کنندگان بسیاری را به سوی خود میکشاند. 

این آبنما که در نزدیکی بزرگترین مرکز خرید جهان " دبی مال" قرار دارد، تماشاگران زیادی را از این مرکز خرید نیز به سمت خود میکشاند. برنامه ی موسیقی و رقص آبنمای دبی ، در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه در ساعت‌های 1 و 1:30  ظهر و همچنین از 6 تا 12 شب به صورت سی دقیقه یک‌بار و در روزهای تعطیل (جمعه و شنبه)  نیز در ساعت‌های 1:30 و 2 ظهر و همچنین از ساعت‌های 6 تا 12 شب اجرا میشود. در این ساعت ها شما میتوانید به تماشای رقص آب با موسیقی های بی کلام -عربی  و پاپ بایستید و لذت ببرید.  ولی پیشنهاد میکنم شب به دیدن این آبنما بروید زیرا با نورپردازی های زیبا، منظره ی جذاب تری را خواهید دید.

نورپردازی آبنمای دبی

بدون شک دیدن این آبنمای بی نظیر و برنامه های رقص و نور فوق العاده اش ، خاطرات سفرتان به دبی را فراموش نشدنی میکند.