سواحل پالم دیره (Deire Palm Beach)

سواحل پالم دیره
اطلاعات جاذبه گردشگری سواحل پالم دیره
شهر تور ارزان دبی
وب سایت
آدرس فارسی امارات - دبی
آدرس انگلیسی Dubai

توضیحات سواحل پالم دیره تور ارزان دبی

جزیره های معروف نخلی دبی، سه مجمع الجزیره هستند که به دست انسان ساخته شده اند و در آبهای نیلگون خلیج فارس خودنمایی میکنند. هر سه جزیره " دیره ، جمیرا و جبل علی" به شکل درخت نخل بوده و برای کاربری مسکونی - تجاری و تفریحی ساخته شده اند. 

در این مجمع الجزایر بیش از یکصد هتل لوکس و باشکوه ، ده ها هزار ویلا و پنج هزار آپارتمان وجود دارد که در کنار مراکز خرید، رستوران ها، پارک های آبی ، مراکز تفریحی و ورزشی ، سینما و ..... مجموعه های کاملی برای سکونت و تفریح به شمار می آیند. آنانکه رویای زندگی لوکس و آرام را در محیطی زیبا با کلیه امکانات در سر می پرورانند، میتوانند در یکی از این سه مجمع الجزیره نخل مانند رویایشان را به حقیقت تبدیل کنند. 

نخل دیره، بزرگترین مجمع الجزیره در بین این سه مجمع الجزیره بوده و با هشتاد کیلومتر مربع مساحت و چهل و یک شاخه ، هشت برابر نخل جمیرا و پنج برابر نخل جبل علی میباشد. نخل دیره در ساحل دیره واقع شده و انتظار میرود حدود یک میلیون نفر را در خود جای دهد. 

این نخل عظیم و زیبا از عمق شش متری شروع شده و تا عمق بیست و دو متری پیش رفته است. ساخت نخل دیره در سال 2004 کلید خورد وانتظار میرفت تا 2015 به اتمام برسد. اما به دلیل مشکلات اقتصادی که در سال های 2008 تا 2012 گریبان گیر کل دنیا بود، روند پروژه به کندی پیش رفت و در سال 2008 کلا متوقف شد . بازدید از این جزایر نخل مانند بسیار شگفت انگیز است و همانطور که در عکس ها و یا فیلم های مستند دیده اید تصویر حیرت آوری در برابر دیدگانتان نقش میبندد که بسیار جالب است. 

درست است که این مجمع الجزایر بسیار شگفت انگیز و دیدنی هستند ولی آسیب های زیست محیطی بسیاری که ایجاد کرده اند نیز بسیار قابل تامل است. جان بسیاری از آبزیان در خطر است و مرجان ها که تصفیه کننده آب هستند از بین رفته اند که این باعث میشود در آینده آبهای خلیج فارس آلوده شود. انسان ها گاه با سازه های بی نظیر خود اکوسیستم را تغییر داده و آسیب ها و آلودگی های بسیاری را برجای میگذارند. 

با سفر به دبی، زیباترین شهر امارات متحده عربی، از جزایر نخل دیدن کنید و عکس های فوق العاده ای را به آرشیو خاطرات سفرتان اضافه کنید.