موزه قومی (Qumi Museum)

موزه قومی
اطلاعات جاذبه گردشگری موزه قومی
شهر صربستان| تور ارزان صربستان | تور لحظه آخری صربستان
وب سایت Website
آدرس فارسی بلگراد - صربستان
آدرس انگلیسی belgrade - serbia

توضیحات موزه قومی صربستان| تور ارزان صربستان | تور لحظه آخری صربستان

موزه قومی در صربستان

بلگراد پایتخت زیبا و کهن کشور صربستان است که در مجاورت هم ریزگاه در رود وسیع دانوب و ساوا قرار گرفته . بلگراد یکی از شهرهای مورد توجه در کشور صربستان محسوب میشود که در فصل های مختلف سال میزبان میهمانان خود است . شما در هر فصلی از سال که پا به این کشور بگذارید زیبایی های خاصی را در آن میبینید . یکی از اماکنی که در سفر به شهر بلگراد نباید از دیدن آن گذشت موزه ی قومی بلگراد است . موزه ی بلگراد از قدیمی ترین و کهن ترین موزه های شهر بلگراد است که در سال 1901 تاسیس شد . قدیمی ترین اشیا و بازمانده های عتیقه اروپایی را می توانید در این موزه پیدا کنید. 

اوین نمایشگاه رسمی و دائمی ای که در این موزه برگزار شد در 20 ام سپتامبر 1904 بود . جنگ جهانی اول مسبب نابودی اشیای زیادی در این موزه شد اما باز هم باعث تخریب و نابودی کل موزه نشد . در سال 1920 بود که کتابخانه ی موزه در آن تاسیس شد و امروزه نزدیک به 6000 نشریه در آن نگهداری میشود . 

پس از جنگ جهانی دوم موزه به ساختمان بورس اوراق بهادار ئر شهر بلگراد متنقل شد . امروزه مجموعه موزه ها 200000 مورد را شامل میشود که 56 هزارتای آن از اقلام قومی میباشد . موزه ی قومی بلگراد توسط معمار معروف الکساندر جوجیوچ طراحی و ساخته شده و تا امروز 8 نمایشگاه رسمی و دائمی و حدود 300 نمایشگاه موقت را در خود دیده .

پیشنهاد میکنیم در سفر به شهر زیبای بلگراد حتما از این مکان تاریخی و با ارزش دیدن کنید ، قطعا پشیمان نخواهید شد چرا که اشیایی دیدنی و با ارزش برای نمایش در آن وجود دارد . شاید در تورکم خرج صربستان دیدن این اشیا عتیقه برای عتیقه بازها جالب باشد!