میدان مردیکا (Merdika Square)

میدان مردیکا
اطلاعات جاذبه گردشگری میدان مردیکا
شهر تور ارزان کوالالامپور مالزی
وب سایت Website
آدرس فارسی کوالالامپور - مالزی
آدرس انگلیسی jalan raja - city center - 50050 - kuala lumpur - malaysia

توضیحات میدان مردیکا تور ارزان کوالالامپور مالزی

میدان مردیکا 

کوالالامپور پایتخت رسمی کشور زیبای مالزی است که از بزرگترین شهر های این کشور نیز محسوب میشود . شهر کوالالامپور نام آشنایی برای همه ی ماست . شهری که سرشار از مناطق و اماکن دیدنی و توریستی فراوان است . بازدید از جای جای این شهر زیبا برای همه خاطره انگیز و رویایی خواهد بود ، یکی از این مناطق دیدنی میدان مردیکاست . 

بیشتر بدانیم : معرفی شهر کوالالامپور از نظر گردشگری

این میدان که نام دیگر آن میدان داتون است درست رو به روی ساختمان سلطان عبدوالصمد قرار گرفته . این میدان مکانیست که برای اهالی شهر از اهمیت بالایی برخوردار است . این میدان مکانی است که در آن انگلستان از کشور مالزی شکست خورد و کشور مالزی پرچم پیروزی و استقلال را در تاریخ 31 اوت 1957 برافراشت و یک ماه بعد جشنی ویژه برای پیروزی کشور مالزی در این شهر برگزار شد و از آن زمان بود که اهمیتی خاص بین مردم پیدا کرد . میدان زیبای مردیکا کوالالامپور مالزی در این میدان پرچم مالزی یک بار برای همیشه بالا کشیده شد و نکته ی قابل توجه درباره ی آن ، این است که میله ی استفاده شده برای این پرچم بلند ترین میله ی جهان است و یکی دیگر از دلایل شهرت این میدان همین امر است . 

موزه ی تاریخ ملی که خود یکی از جاذبه های تاریخی شهر محسوب میشود در سمت چپ این میدان قرار گرفته و افراد میتوانند با آمدن به این مکان هم نامی ترین میدان شهر را ببینند و هم از این موزه دیدن کنند ، این موزه که در سال 1996 آغاز به کار کرد و باعث شد شهر یکی پس از دیگری به کشف جاذبه های خود بپردازد و آن ها را دانه دانه بیابد و به رخ بکشد . مهمترین میدان مردیکا کوالالامپور مالزی

زمین سبزه بزرگی که از چمن پوشیده نیز در این میدان وجود دارد که از آن برای اجرای کنسرت و کارناوال و مسابقات مختلف استفاده میکنند . یک برنامه ی ثابت در این فضا برقرار است . این برنامه متعلق به نیرو های مسلح و گروه موسیقی پلیس است که شنبه های هر ماه از ساعت 5 الی 6 بعد از ظهر اجرایی زنده و هیجان انگیز و مفرح را به نمایش میگذارند . 

دسترسی به این میدان بسیار ساده است ، بهترین راه آن استفاده از قطار های سبک است یا همان LRT ، که شما باید سوار این قطار ها شوید و خود را به ایستگاه مسجد جامک یا ایستگاه پاسالنی برسانید ، سپس با 5 الی 10 دقیقه پیاده روی و تماشای فروشگاه های اطراف به این میدان زیبا میرسید . 

پیشنهاد میکنیم در تور ارزان کوالالامپور ، بدون هیچ هزینه ای از این میدان زیبا دیدن کنید .