ارگ نارین قلعه (Arge Narin QAle'e )

ارگ نارین قلعه
اطلاعات جاذبه گردشگری ارگ نارین قلعه
شهر تفلیس | تور ارزان گرجستان
وب سایت Website
آدرس فارسی تفلیس - گرجستان 🏯🏰
آدرس انگلیسی Tibilisi -Georgia

توضیحات ارگ نارین قلعه تفلیس | تور ارزان گرجستان

ارگ نارین قلعه  🏯🏰 | بهترین مکان گردشگری در تور تفلیس

تفلیس شهری سرسبز و زیبا در کشور گرجستان است ، شهری با مردمانی صمیمی و مهمان نواز و سرشار از جاذبه های بکر و دیدنی . این شهر که گویی تمامی اماکن طبیعی و بکر دنیا را در خود جای داده سالیانه در تمامی فصل ها افراد فراوانی را به سمت خود جذب میکند که یکی از دلایل اصلی ورود مسافر به این شهر هزینه ی نه چندان زیاد آن است . تفلیس زیبا از جمله شهر هایی است که با هزینه ای کم میتوان به آن سفر کرد و خوش گذراند و از اماکن دیدنی آن لذت برد . فضای سبز در ارگ نارین قلعه تفلیس گرجستانارگ نارین قلعه یکی از زیباترین جاذبه های این شهر مملو از زیبایی است . این قلعه ی زیبا از قدیمی ترین بناهای تاریخی ساخته شده درتفلیس است که بر روی تپه ای قرار گرفته که از آنجا تمامی شهر زیر پایتان است و مشرف به تمامی زیبایی های شهر خواهید شد . 

این بنای تاریخی کهن که در سده ی4 میلادی توسط ایرانی ها بنا شد به نام ناریکا در گرجستان معروف است و مردم آن را به نام ناریکا میشناسند . ایرانی ها در پایان ساخت این قلعه ی زیبا نامی دیگر روی آن نهادند که بعد ها در قرن 4 به عنوان قلعه ی انتقام لقب گرفت و سرانجام نام زیبای ارگ نارین را به آن جا دادند . قلعه یک حیاط زیبا نیز دارد که کلیسای سنت نیکلاس در آن قرار گرفته که بازدید از آن نیز خالی از لطف نیست .  

در این مکان دو جاذبه ی دیگر یعنی حمام گوگردی و باغ تانیک نیز قرار گرفته و شما با رفتن به ارگ نارین قلعه از آن دو جای دیگر هم میتوانید دیدن کنید .   

در سال 1827 زلزله ای آمد و به دیواره های اصلی قلعه آسیب جدی وارد کرد اما امروزه بنای قلعه همچنان قابل بازدید است چرا که در قرن 16 بازسازی شد . پایه های اصلی برج و دیواره ها به دستور امیران عرب در سده ی 8 میلادی ساخته شد اما از طرفی فرمانروایان روس ، ایرانی ، ترک و گرجی نیز هر کدام به نحوی در دوره ی خودشان قسمت هایی از این قلعه را ساختند و به آن اضافه کردند . ارگ زیبای نارین قلعه در تفلیس گرجستان

گرجستان اهمیت زیادی برای این مکان زیبا قائل است و ارج خاصی به آن میدهد . تمامی فرمانروایان ، این مکان را مقری امن ومهم میدانند و در آن جمع میشوند چرا که امروزه تبدیل به پایگاه پدافندی در تفلیس شده است . حال اگر قصد رفتن به این مکان مهم و دیدنی را دارید فقط فقط کافی است خیابانی را دنبال کنید که کلیسای جامع ارمنی جورج در آن قرار گرفته و پی از عبور از مساجد تفلیس به این مکان تاریخی زیبا میرسید . 

پیشنهاد میکنیم به هیچ عنوان در تور ارزان تفلیس دیدن این قلعه ی تاریخی زیبا از دست ندهید و آن را در اولویت قرار دهید .