معبد سری ماریامان (Sri Mariamman Temple)

معبد سری ماریامان
اطلاعات جاذبه گردشگری معبد سری ماریامان
شهر سنگاپور - تور کوالا-سنگاپور
وب سایت Website
آدرس فارسی سنگاپور- سنگاپور
آدرس انگلیسی 244 South Bridge Rd, Singapore 058793

توضیحات معبد سری ماریامان سنگاپور - تور کوالا-سنگاپور

تاریخچه معبد سری ماریامان

سنگاپور شهری خیس اما گرم و زیبا، پر از آثار قدیمی و سازه های مدرن، یادآور تمدن باستان و مهد تجلی علم و تکنولوژی می باشد.

گردشگران خوش ذوق و سلیقه پس از ورود به شهر باران باید خود را آماده دیدن زیباترین و قدیمی‌ترین معبد شهر سازند. معبد سری ماریامان که متعلق به الهه ی بیماری و مراقبت می باشد در سال۱۸۶۲ به شکل امروزی درآمد و مشخص نیست که در آن سال چه تغییراتی در بنای اصلی معبد به وجود آمده است. این معبد در چندین نوبت مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت، که  شکل اصلی آن به هیچ عنوان دچار تغییر و تحول نگردید.

ساختمان معبد سری ماریامان

ورودی اصلی محوطه معبد با تصویری از لرد Murgab و لرد Krishna مزین شده است. در داخل ساختمان اصلی معبد در قسمت ورودی یک زنگ طلایی قرار دارد برای اعلام کسانی که مایلند هدیه ای به این مکان مقدس بدهند. مجسمه های خدایان هندی در گوشه و کنار معبد با زیبایی و رنگ آمیزی خاصی  خودنمایی می‌کنند. دیوار ها، ستون ها و سقف معبد پوشیده شده از نقوش بسیار زیبا و رنگارنگی که هر یک از آنان می‌تواند  مدتی انسان را مدهوش خود گردانند. این معبد دارای چندین تالار فرعی و یک تالار اصلی به نام Draupad می باشد که از نظر معماری می‌توان ساعت‌ها مورد بررسی و تفحص قرار گیرد در داخل معبد یک میله پرچم وجود دارد که در زمان شروع چشم ها و فستیوال ها، پرچم آن به اهتزاز در می آید. بهترین زمان بازدید این معبد کهن، هنگام برگزاری جشنواره Thimithi می باشد. معبد میزبان خیل عظیمی از گردشگران و بازدیدکنندگانی که خود را آماده دیدن نمایش های خاص کرده اند می باشد. یکی از این جشن ها که خیلی مورد توجه  بازدیدکنندگان قرار می گیرد. راه رفتن مردم به روی ذغال های گداخته بدون هیچ پوششی می باشد. این فستیوال معروف در حوالی ماه های اکتبر و نوامبر برگزار می شود.

معبد سری ماریامان

این معبد که در سالیان گذشته محل پناه گرفتن مهاجران هندو بوده، امروزه محل برگزاری عبادات تامیل هندو ها می باشد. البته در این مکان مقدس علاوه بر انجام فرایض دینی و برگزاری جشن ها و فستیوال ها، مراسم ازدواج زوج های جوان هندو نیز انجام می گیرد. زیرا که تنها محل مجاز هندو ها در سنگاپور می باشد. وقت، ارزان ترین سرمایه ای است که می توان به بازدید این محل عرفانی تاریخی و قدیمی اختصاص داد.