باغ‌های بوتانیک سنگاپور (Singapore Botanic Gardens)

باغ‌های بوتانیک سنگاپور
اطلاعات جاذبه گردشگری باغ‌های بوتانیک سنگاپور
شهر سنگاپور - تور کوالا-سنگاپور
وب سایت Website
آدرس فارسی سنگاپور- سنگاپور
آدرس انگلیسی 1 Cluny Rd, Singapore 259569

توضیحات باغ‌های بوتانیک سنگاپور سنگاپور - تور کوالا-سنگاپور

سنگاپور گل نایاب ودیدنی قاره پهناور آسیا

نزدیک بودن به خط استوا و قرار گرفتن در منطه ی گرم و مرطوب می تواند شبنم های صبحگاهی را در هرروز مهمان چشمان هر بیننده خوش ذوق بکند.

باغ‌های بوتانیک سنگاپور

وجود آب و هوای گرم و مرطوب و باران های زیاد منطقه باعث سرسبزی و خاص بودن این جزیره ی زیبا شده است. همین ادعا می تواند گردشگران خوش انتخاب را برای دیدن سنگاپور مهیای سفر کند. از کذشته تا کنون انسان برای دست یافتن به آرامش همیشه خود را در طبیعت مخصوصاً نقاط سرسبز و  پر گل رها می ساخته که با گذراندن چند ساعت یا روز در آن مکان بتواند انرژی از دست رفته را باز یابد و سرحال به رویارویی با چالش های زندگی بپردازد.

ساعات بازدید باغ‌های بوتانیک

این باغ زیبا با مساحتی معادل 63 هکتار هر روز از ساعت 5 صبح تا 12 نیمه شب به صورت یکسره باز است. در طول ساعات کاری تمامی پرسنل آماده ارائه بهترین خدمات از قبیل پاکیزگی، نظم، پرورش، نگهداری می باشد، البته یادآوری این نکته حائز اهمیت می باشد که بازدید از این مکان به صورت رایگان انجام می شود.

آشنایی با باغ‌های بوتانیک

زیبایی این باغ به چند دلیل در دنیا به مرحله معروفیت رسیده است.

باغ‌های بوتانیک سنگاپور

وجود درختان کهن سال با قدمت بالای 200 سال، وجود گونه های مختلف ارکیده علی الخصوص بعضی از آنان که در حال نابودی می باشند. نخل های کمیاب،  دریاچه قو، مرغان دریایی و همچنین آموزش نگهداری و پرورش گل ارکیده که مورد توجه خاص گردشگران می باشد.

بخش های باغ‌های بوتانیک

این باغ بزرگ برای دست یابی سهل و آسان تر، به بخش های مختلفی تقسیم شده است. به طور مثال: کسانی که از عشاق بی شرط و شروط گل ارکیده هستند می توانند به باغ ارکیداریوم سر بزنند. کسانی که مایلند سری به رستوران ها بزنند و ساعاتی را مشغول خوردن و نوشیدن بشوند می توانند به باغ جینجر بروند. کسانی که حامی خیرین می باشند حتماً از خانه مِه که  این انتخاب متعلق افراد است و مملو از گل های رنگارنگ و ارکیده های چند نژادی است دیدن می کنند و یا دوست داران آناناس می توانند در خانه (بانو یوئن پنگ) شاهد گیاه آناناس که در سال 1994به این جزیره آورده شده است باشند. همچنین دوست داران جنگل نیز بی نسیب نمانده اند و میتوانند ساعاتی را در جنگل استوایی که حدود 6 هکتار و از قدیمی ترین قسمت های باغ گیاه شناسی می باشد وقت صرف کنند.

باغ‌های بوتانیک سنگاپور

این مجموعه کم نظیر که می تواند سالانه میزبان حدود 4.5 میلیون نفر باشد در سال 2013 جزء اماکن ثبت شده در میراث جهانی یونسکو شد. البته باید گفت که این انتخاب، شایسته این مکان می باشد. یادمان باشد که بعد از رسیدن به سنگاپور باغ گیاه شناسی را در بالا ترین قسمت لیست گردشگریمان قرار دهیم.