جنگل اَبر درختان (Gardens By The Bay)

جنگل اَبر درختان
اطلاعات جاذبه گردشگری جنگل اَبر درختان
شهر سنگاپور - تور کوالا-سنگاپور
وب سایت Website
آدرس فارسی سنگاپور- سنگاپور
آدرس انگلیسی 18 Marina Gardens Dr, Singapore 018953

توضیحات جنگل اَبر درختان سنگاپور - تور کوالا-سنگاپور

سنگاپور، رویایی تحقق یافته در آسیای جنوب شرقی

این کشور زیبا که تشکیل شده است از یک جزیره بزرگ و حدود ۵۶ جزیره کوچک دارای آب و هوایی گرم می باشد. بیشتر این جزیره زیبا را جنگل های استوایی پوشانده است. این کشور با وجود نداشتن ذخایر معدنی توانسته، اقتصاد خویش رادر بخش هایی نظیر تولیدات الکترونیکی، صنایع دستی و توریسم و... توسعه چشم گیری بخشد.

جنگل ابر درختان

در بخش های صنعت توریسم یکی از مکان های خاص و بی نظیر که می توان آن را به عنوان یک طراحی خارق العاده از ذهن انسان یاد کرد جنگل ابر درختان است.

بخش های مختلف جنگل ابر درختان

با دیدن این پارک و جنگل مصنوعی آن می توان قدرت تخیل و علم را در یک مکان به صورت هماهنگ، زیبا، غول پیکر و کار آمد جمع آوری کرد. قدرتی که توانسته است دو گنبد بسیار زیبا را در این پارک جای دهد. یکی از این گنبد ها دارای پوشش گیاهانی مربوط به مناطق مختلف دنیا من جمله آفریقا ی جنوبی آمریکای جنوبی، استرالیا، مدیترانه ای می باشد که در این گنبد هوای آن بین °۲۳ تا °۲۵ نوسان دارد. در این گنبد با تنظیم دقیق رطوبت و دما توانسته اند شرایط محیطی مخصوص این مناطق را برای رشد گیاهان فراهم سازند. گیاهان موجود در این گنبد با حسی شبیح به زادگاهشان کاملاً رشد و نمو می کنند و فضایی خاص و زیبایی را برای گردشگران فراهم می سازند. گردشگران اگر تمایل به رفتن به مناطق مرتفع با آب و هوای سرد را داشته باشند می‌توانند وارد گنبد دیگری که از افتخارات سازنده های انسان است بروند. این گنبد فاصله۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متر، از سطح دریا را برای گردشگران مهیا می‌سازد. هنگام ورود به این گنبد، چشم هر بیننده ای خیره به بزرگترین، آبشارهای موجود دنیا البته به شکل سرپوشیده می‌شود که گاهی ارتفاع آبشارها به ۳۵ متر هم می رسد. لازم به ذکر است که در این مکان آسانسورهایی تعبیه شده که گردشگران می‌توانند به بالای این گنبد بروند و منظره بی نظیر از سرخس ها و خزه ها را از بالا، نظاره گر باشند.

جنگل ابر درختان

البته هنگام پایین آمدن می‌توانند حس یک ماجراجو را به خود بگیرند و با عبور از راه روهای پیچ در پیچ حس غار نوردی خود را با دیدن غارهای کریستالی که با استلاکتیت ها و استلاگمیت ها و کریستال های تو خالی به شکل اعجاب انگیزی تزئین شده اند را بیدار کنند و از تک تک زیبایی های خارق العاده آن استفاده لازم را ببرند. با ورود به محوطه جنگل ابر درختان، شما با درختان غول پیکر آهنی که هر یک ما بین ۲۵ تا ۵۰ متر ارتفاع دارند رو به رو می شوید هر یک از این درختان که توسط ارکیده و سرخس و مو به شکل منحصر به فردی پیچیده شده اند می تواند خود به تنهایی یک باغ به شکل طولی و سربه آسمان کشیده با اسکلت فلزی بنفش رنگ را مجسم سازد. این باغ زیبا، خود متشکل از سه باغ مجزا در شرق و جنوب و مرکزی می باشد. البته باغ جنوبی از همه بزرگ تر است. حدود مساحت این باغ به یک کیلومتر مربع می رسد. شهر سنگاپور شهری واقع در پارکی بی نظیر می باشد.

علم و تکنولوژی در جنگل ابر درختان

ابر درختان این باغ علاوه بر فراهم ساختن سایه برای گردشگران می توانند با جمع آوری آب باران و جذب انرژی خورشیدی و تولید برق، همانند همتایان طبیعی خود عمل کرده و حتی از آن ها پیشی گرفته و در امر روشن سازی و آب رسانی نقش بسزایی را ایفا کنند. این منطقه بی نظیر علاوه بر وجود ابر درختان، گیاهان مناطق مختلف دنیا، آبشار های دست ساخت بشر، کوه ها، غار ها و مناظر دیدنی دیگر دارای رستوران ها و کافی شاپ ها ی بی نظیر با منوی بین المللی می باشد که هر روزه تا پاسی از شب میزبانی گردشگران را به عهده دارند. باغ گاردنز بای دی بی همیشه همراه بی فاصله شهر سنگاپور می باشد.