محله ی هندی ها و خیابان عرب ها ( Little India And Arab Street)

محله ی هندی ها و خیابان عرب ها
اطلاعات جاذبه گردشگری محله ی هندی ها و خیابان عرب ها
شهر سنگاپور - تور کوالا-سنگاپور
وب سایت
آدرس فارسی سنگاپور- سنگاپور
آدرس انگلیسی Little India or Arab St, Singapore

توضیحات محله ی هندی ها و خیابان عرب ها سنگاپور - تور کوالا-سنگاپور

شبه جزیره ی هند دُر قاره آسیا  و محله ی هندی ها دُرسای سنگاپور

جذابیت های شهر سنگاپور علاوه بر باران های شوینده، جنگل های استوایی، دشت های پهناور، غذا های لذیذ می تواند وجود محله های کوچک و بزرگ نامتقارن و شلوغ و پر رفت و آمد باشد. این محله ها که در اقصی نقاط شهر به چشم می خورد و شاید هم کمی نازیبا تصور شود، مربوط به مهاجرانی می باشد که از نقاط مختلف جهان عزم خود را برای زندگی در این هر جزم کرده اند. آنان با ارائه فرهنگ های مختلف و داشتن ادیان متفاوت و پوشش رنگارنگ خود توانسته اند یکی از جاذبه های توریستی شهر واقع شوند.

محله ی هندی ها و خیابان عرب ها

محله هندی ها از قدیمی ترین محله های شهر است که اختصاص به هندی های مهاجر دارد، که در سالیان خیلی دور پا به این کشور نهاده اند.

خرید سوغاتی در محله ی هندی ها

وقتی پای یک توریست به این محله می رسد، او خود را کاملاً در هند تصور می کند که تنها تمایز آن کوچک بودنش می باشد. گردشگران در این ناحیه با مغازه های رنگارنگی که اجناس هندی بخصوص ساری های معروف را با قیمت های مناسب عرضه می کنند روبه رو می شوند. آنان می توانند ادویه جات را با بهترین کیفیت و عطر و بو به عنوان سوغاتی خریداری کنند. علاوه بر خرید آسان در این محله گردشگران می توانند از جشن ها و فستیوال های خیابانی دیدن کنند و لذت ببرند.

آثار تاریخی محله های هندی ها

معبد سری وایراماکالیامن یکی دیگر از جاذبه های دیدنی این محله می باشد. گردشگران با دیدن انجام مراسم دینی با هر مرام و مسلکی سر تعظیم فرود می آورند. فضای معنوی و ساختمان زیبای معبد خاطراتی خوش در ذهن گردشگران برای مدت های طولانی باقی می گذارند.

همه جواری هندی ها با اَعراب

در کنار این محله و با فاصله ی خیلی کوتاه خیابانی به نام، خیابان عرب ها وجود دارد که در آن خیابان، اَعراب مهاجر در کنار هندی ها مشغول به زندگی و کسب و کار هستند.

محله ی هندی ها و خیابان عرب ها

وجود مسجد بزرگ اَعراب در این خیابان حاکی از آن است که مردم با هر دینی می توانند به راحتی کنار هم در صلح و آرامش بسربرند، البته به غیر از مسجد محلی که خیلی مورد توجه گردشگران بازار عرب ها است که در آن می توان به ادویه جات عربی که در رقابتی تنگاتنگ با ادویه جات هندی دارند را نام برد.

این محله زیبا با ملیت های مختلف، ادیان متفاوت و سلیقه های گوناگون نمونه ی بارز یک هم زیستی مصالمت آمیز می باشد.