مسجد جامع کوآلالامپور (Jamek Mosque)

مسجد جامع کوآلالامپور
اطلاعات جاذبه گردشگری مسجد جامع کوآلالامپور
شهر تور ارزان کوالالامپور مالزی
وب سایت
آدرس فارسی مالزی- کوآلالامپور
آدرس انگلیسی Kuala Lumpur, Malaysia

توضیحات مسجد جامع کوآلالامپور تور ارزان کوالالامپور مالزی

مسجد جامع کوالالامپور، که قدیمی ترین مسجد در کوالالامپور و حتی در مالزی می باشد، در سال 1909میلادی توسط معماری به نام هوبوک طراحی شد و در حول و حوش همان سال ها ساخته شد. بعد از تکمیل ساخت آن به دستور پادشاه آن زمان یعنی سلطان سلانگور اولین نماز جمعه در این مسجد اقامه شد. هوبوک معماری زبردست بود و با تلفیق معماری مغولی، مراکشی و حتی اسپانیایی توانست اثری مدهوش کننده خلق کند، که همین امر باعث شد این مسجد تا قبل از بنا شدن مسجد نگارا اصلی ترین مسجد شهر کوالالامپور باشد. زمینی که این مسجد در آن ساخته شده است در بین دو رود به نام های کلانگ و گومباک می باشد، که زمانی گورستان مردم مالایی بود وبعد ها تبدیل به مسجدی برای مسلمان شد.

این مسجد دو مناره اصلی دارد، که ساختار چتر مانند آن نمایان کننده ی معماری جالب و زیبای اسلامی مغولی است. ان نوع معماری که بیشتر در شمال شبه جزیره هندوستان به چشم می خورد، باعث جلوه بخشیدن وخاص کردن این مسجد می شود. ارتفاع این مناره های اصلی در حدود 27 متر و به رنگ های قرمز و سفید می باشد، البته مسجد جامع کوالالامپور دارای سه گنبد کوچکتر به ارتفاع 21 متر نیز می باشد که شبستان اصلی این مسجد را احاطه کرده.

امروزه نیز این مسجد که در بین اهالی و بومیان این منطقه با نام مسجد جمعه شناخته می شود، میزبان نمازگزارانی است، که این مسجد را برای اقامه نماز جمعه انتخاب می کنند، اگر می خواهید از این مسجد دیدن کنید، بهتر است روزی به غیر از جمعه ها را برای بازدید از این مکان انتخاب کنید زیراکه در این روز افراد زیادی برای نماز جمعه به این مسجد می آیند، این تعداد به اندازه ای است که حتی خیابان ها اطراف این مسجد نیز مملو از نمازگذاران می شود.

اگر مجذوب این مسجد شدید و می خواهید از آن بازدید کنید، می توانید با استفاده از مترو از هر کجای کوالالامپور به راحتی به این مکان زیبا و معنوی بیایید و از معماری زیبای آن لذت ببرید.