قلعه پیتر و پاول (Peter and Paul Fortress)

قلعه پیتر و پاول
اطلاعات جاذبه گردشگری قلعه پیتر و پاول
شهر سنت پترزبورگ - تور روسیه
وب سایت
آدرس فارسی روسیه - سنت پترزبورگ
آدرس انگلیسی Russia_ Saint Petersburg

توضیحات قلعه پیتر و پاول سنت پترزبورگ - تور روسیه

قلعه پترو پاول اولین ساختمان و اثر معماری شهر سنت پترزبورگ می­ باشد و به منظور کنترل رودخانه­ ی نیوا و دسترسی به دریای بالتیک احداث گردید. به همین دلیل پترکبیر این قلعه را در جزیره ­ی زایاچی احداث نمود. 

تاریخ شروع احداث این قلعه 16 می سال 1703 می­ باشد که تاریخ تأسیس شهر سنت پترزبورگ نیز محسوب می­ گردد. این قلعه به منظور برخورداری از توان دفاعی بالا به صورت شش ضلعی ساخته شد و در جریان جنگ شمال بین روسیه و سوئد نقش مهمی را ایفا نمود.

در داخل این قلعه چندین بنای معروف وجود دارد که هر کدام از ان ها با ویژگی ها و جذابیت های مخصوص به خود می توانند جالب باشند . کلیسای پیتر و پل در قسمت مرکزی دژ واقع شده و با ارتفاع 122.5 متر در بلندترین نقطه ، مرتفع ترین ساختمان در شهر سنت پترزبورگ می باشد و در بین سال های 1712 و 1733 ساخته شده است و برج ناقوس این کلیسای ارتدوکس بلندترین برج ناقوس در جهان محسوب می گردد . کلیسای جامع محل دفن همه تزارهای روسی از پیتر اول تا الکساندر سوم به غیر از پیتر دوم و ایوان ششم می باشد . از دیگر بناهای مهم در این قلعه می توان به ضرابخانه روسیه اشاره کرد که از گذشته تا کنون مسئول ضرب مسکوکات و انتشار اسکناس در روسیه می باشد . زندان باستیل نیز از جاذبه های قلعه می باشد که در گذشته ، محل زندانی شدن افراد معروفی چون ولیعهد الکسی پسر پتر کبیر ، داستایوسکی ، برادر بزرگ لنین ، گورکی میخائیل باکونین ، نیکلای چرنیشفسکی ، لئون تروتسکی و یوسیپ بروز تیتو بوده است.

در بازدید از این قلعه سعی کنید ساعت ۱۲ ظهر در آن­جا حضور داشته باشید، چون توپ ­های این قلعه رأس ساعت ۱۲ ظهر هر روز شلیک می­ نمایند.