موزه تاریخ (HISTORY MUSEUM)

موزه تاریخ
اطلاعات جاذبه گردشگری موزه تاریخ
شهر تور ارزان ارمنستان
وب سایت Website
آدرس فارسی ارمنستان - ایروان
آدرس انگلیسی 4republic square - yerevan - armenia

توضیحات موزه تاریخ تور ارزان ارمنستان

موزه تاریخ :

موزه تاریخ شهر ایروان در سال 1931 ساخته شد و ساختمان جدید آن در توسط جیم توروسیان در سال 2005 در جنب ساختمان شورای شهر ایروان بنا شد . این موزه شامل بخش های باستان شناسی ، قوم شناسی ، سکه شناسی و تاریخ معاصر میباشد . این موزه چندین بار نامش تغییر پیدا کرد . در سال 1922 نام آن موزه دولت مرکزی بود ، در سال 1931 نامش به موزه تاریخی فرهنگی تغییر پیدا کرد ، در سال 1935 موزه تاریخی ، در سال 1962 تاریخ موزه ایالتی و در نهایت در سال 2003 به نام موزه ی تاریخ ملی ارمنستان تغییر پیدا کرد .

 

 

شما در این موزه 400000 اثر کشف شده از ارتفاعات ارمنستان از دوران های پیش از تاریخ نوسنگی ، مس سنگی ، مفرغ ، اورارتو ، هخامنشی ، هلنی ، قرون وسطی و معاصر را میبینند که 35% این آثار مربوط به باستان شناسی است ، 8% مربوط به مردم نگاری ، 45% مربوط به سکه شناسی و 12% اسناد و مدارک است . از طرفی در موزه تاریخ شما همچنین میتوانید آثار مربوط به اقوام آسیای شرقی مانند میتانی ، مصر ، ایران ، پادشاه هیتی ، پادشاه سلوکی ، رم و امپراتوری بیزانس و مجسمه ی برنزی و دیوارهای نقاشی و سرامیکی ، اسلحه و سلاح های تزئین شده را ببینید . در نهایت همه ی 87000 شی به نمایش گذاشته شده در این موزه نشان دهنده ی تاریخ شهر ایروان میباشد . ناگفته نماند مکان این موزه 5 بار تعویض شد و در نهایت اکنون در یک ساختمان زیبا قرار گرفته است که در نزدیکی شهر ایروان میباشد . اگر در یک روز آفتابی دوست دارید به گردش و سیاحت بروید حتما موزه ی تاریخ را در اولویت قرار دهید . 

 

موزه تاریخ

 از طرفی این موزه دارای سه نمایشگاه نیز میباشد ، اولین نمایشگاه آن آثار مربوط به قبل از تاریخ تا اواسط قرون وسطی ، در ارمنستان را ، در راهروی موزه به نمایش میگذارد . دومین نمایشگاه آثاری را به نمایش میگذارد که متعلق به قرن 19 است و شما را با تمام اتفاقات این قرن آشنا میسازد . سومین نمایشگاه حالت موضوعی دارد که بعد از قرن 19 شروع شده و تا امروز ادامه دارد . پرچم ارمنستان ، نشان ملی ارمنستان ، سرود ملی ارمنستان و شهرداری ایروان ، 4 سمبل معروف ارمنستان است که در این نمایشگاه قرار داده شده است .