شهر اشتارک (eshtark)

شهر اشتارک
اطلاعات جاذبه گردشگری شهر اشتارک
شهر تور ارزان ارمنستان
وب سایت Website
آدرس فارسی ارمنستان - ایروان
آدرس انگلیسی Yerevan - Armenia

توضیحات شهر اشتارک تور ارزان ارمنستان

ارمنستان کشوری بسیار زیباست که دارای قدمتی بیش از 3 هزار ساله است ! پس از نا امنی های اخیر در ترکیه سیل عظیمی از توریستان و گردشگران از نقاط مختلف سفر به کشورهایی همچون ارمنستان یا گرجستان را تشکیل میدهند . از این رو ما تصمیم گرفته ایم یکی از زیباترین اماکن تفریحی در ارمنستان را به شما معرفی کنیم تا بتوانید در سفرتان به ارمنستان ساعاتی خوش و ارزشمند را تجربه کنید ، البته جاذبه های بسیاری در این کشور وجود دارد که بازدید از تمامی آنها در یک سفر کوتاه میسر نیست از این رو اگر از بهترین اماکن اطلاع داشته باشید میتوانید راحت تر و بهتر برنامه ریزی کنید . 

ارمنستان کشوری با وسعت نه چندان زیاد است که کشورهای جمهوری آذربایجان ، گرجستان ، ترکیه ، ایران ، نخجوان را در همسایگی اش دارد . میدان هارپراک ، کاسکاد ، خانه اپرا ، مجسمه مادر ، پارک عشاق ، قلعه موزه ی اربونی ، موزه گالری ملی و مسجد کبود از بهترین دیدنی ها در ارمنستان است ! اما ما امروز مکانی متفاوت تر را به شما پیشنهاد میکنیم .

شهر اشتارک 

یکی از کهن ترین و ارزشمند ترین شهر های ارمنستان است که با معماری ها و بناهای زیبایش شما را شگفت زده میکند ! آثار فرهنگی و تاریخی که در این شهر قرار گرفته ارزش دیدن را دارد . ارزش دیدن را دارد قدمت این شهر به زمان آرامگاه تستون برمیگردد ! یعنی حدود قرن 9 اما نهایتا در قرن 17 با دخالت و نظلرت پادشاهان ایرانی بازسازی کلی ای درش اتفاق افتاد  ، این قدمت بالا باعث شده توریستان و مسافرین بسیاری برای دیدن آن ها وارد شهر اشتارک شوند .

افسانه ای از شهر اشتارک 

افسانه های گفته شده از این شهر حاکی از آن است که 3 خواهر در این شهر زندگی میکردند ! این 3 خواهر عاشق و دلباخته شاهزاده ای در آن زمان میشوند ، دو خواهر بزرگتر برای فداکاری خودشان را با لباس قرمر و سفید رنگ به ته دره پرتاب میکنند و خواهر سوم نیز از غم و اندوه و دوری آنها نهایتا همین کار را میکند ! پادشاه نیز بسیار ناراحت میشود و تحت تاثیر آنها دستور میدهد سه کلیسا به اسم آنها ساخته شود . هر کلیسا نام یک خواهر و رنگ لباس وی ساخته شود ولی امروزه فقط کلیسا قرمز رنگ باقی مانده ! دره ی  kasakh محل قرار گیری این کلیسا است . بازدید از آن شما را در غمی پنهان فرو میبرد که بسیار لذت بخش است پیشنهاد میکنیم دیدن آن را از دست ندهید .

در سفر به ارمنستان اگر از شهر اشتارک دیدن نکنید گویی سفری به ارمنستان نداشته اید . آژانس مسافرتی هورگشت یکی از بهترین آژانس های مسافرتی در شهر تهران است که با امکانات و خدماتی ایده آل شما را در سفر به ارمنستان همراهی میکند ، کارگزاران مجرب و حرفه ای این آژآنس تمام تلاششان را میکنند تا سفری خوش را داشته باشید .