دژ ناریکالا (Narikala Castle)

دژ ناریکالا
اطلاعات جاذبه گردشگری دژ ناریکالا
شهر تفلیس | تور ارزان گرجستان
وب سایت
آدرس فارسی تفلیس، گرجستان
آدرس انگلیسی Georgia- Tebilis 🏰

توضیحات دژ ناریکالا تفلیس | تور ارزان گرجستان

دژ ناریکالا یکی از بهترین مکان های دیدنی در شهر تفلیس می باشد این دژ  مسلط بر کل شهرتفلیس است. این قلعه در زمان شاه عباس صفوی در قرن چهارم میلادی ساخته شده ولی در قرن هفتم توسط امویان و بعد از آن توسط پادشاه دیوید گسترش یافته است. این دژ یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری مورد بازدید در تور ارزان تفلیس هورگشت پارس می باشد.

این قلعه چندین مرتبه مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است و در سال 1827 قسمتی از این قلعه توسط زلزله تخریب شد. این قلعه شامل دو بخش دیواره ای است که در یک تپه  شیب دار بین حمام  گوگرد و باغ گیاهان تفلیس قرار دارد.

در این قلعه یک کلیسا ساخته شده که ناقوس های قدیمی بر روی آن قرار دارند. اما این کلیسا که متعلق به قرن سیزدهم بوده به دلیل آتش سوزی از بین رفت  و کلیسای سنت نیکلاس که به تازگی به سبک قدیمی و به شکل صلیب در پایین این دژ ساخته شده است جایگزینی برای کلیسای قدیمی این قلعه می باشد .

نقاشی های داخل این کلیسا صحنه هایی از تاریخ گرجستان و کتاب مقدس می باشند. در نزدیکی دژ ناریکالا یک پارک بزرگ نیز وجود دارد. در درون این پارک مجسمه مادر نماد کشور گرجستان به چشم می خورد. این پارک زیبا دارای انواع درختان و گیاهان معطر است.

بسیاری از ایرانیانی که به شهر تفلیس سفر می کنند، برای دیدن شاهکار پادشاهان ایرانی از این قلعه دیدن می کنند. در نزدیکی قلعه تله کابین وجود دارد که توریست ها میتوانند به وسیله آن و یا با ماشین به بالای تپه بروند.