کلیسای کاشوتی (Kashveti Church )

کلیسای کاشوتی
اطلاعات جاذبه گردشگری کلیسای کاشوتی
شهر تفلیس | تور ارزان گرجستان
وب سایت
آدرس فارسی تفلیس، گرجستان
آدرس انگلیسی Tbilisi, Georgia

توضیحات کلیسای کاشوتی تفلیس | تور ارزان گرجستان

کلیسای کاشوتی تفلیس، کلیسای ارتدوکس گرجستان است که در مرکز تفلیس واقع شده است. کلیسای کاشوتی در سالهای 1904 تا 1910 توسط معماری بنام لئوپولد بیفلدت ساخته شد که طراحی خود را در کلیسای جامع Samtavisi قرون وسطی انجام داد. ساخت این کلیسا توسط اشراف گرجستان و بورژوازی حمایت شد. اگر گذرتان با تور ارزان تفلیس ما به گرجستان افتاد حتما بایستی این کلیسای زیبای مسیحیان را بازدید کنید.

کاشوتی در محل یک کلیسای آسیب دیده ساخته شده به درخواست خانواده امیلخویری در سال 1753 ساخته شده است. ن. آگلجادی، کمک های قابل توجهی به طراحی بی نظیر کلیسای کنونی کرده است. نقاشیهای کاشوتی توسط نقاش با نفوذ گرجستان، لادو گودیاشویلی در سال 1947 نقاشی شده است.

نام "Kashveti" از واژه های گرجی، kva برای "سنگ" و "shva" برای زایمان مشتق شده است. حکایت نام این کلیسا به افسانه و داستانی قدیمی بر می گردد. گویند روزی روزگاری در قرن ششم میلادی، زنی در شهر ادعا کرد که از کشیشی به نام دیوید حامله شده است. کشیش دیوید این داستان را دروغ خواند و آن را رد کرد و گفت بی گناهی او زمانی ثابت می شود که زن دروغگو، به جای بچه سنگ بزاید. همین اتفاق هم افتاد و نام این مکان و کلیسا به کاشوتی معروف شد.

البته کلیسا اولیه به مروز زمان از بین رفت تا آن که کلیسای کنونی به جای آن ساخته شد.امروزه کلیسا کاشوتی که ترکیبی از همکاری آلمانی ها، ایتالیایی ها و گرجی هاست، یکی از زیباترین بناهای تفلیس است که به سبکی قدیمی ساخته شده.

تور ارزان قیمت تفلیس گرجستان محیط مناسبی برای بازدید از این بناهای تاریخی گرجی است. 🤠