پرینه (Priene)

پرینه
اطلاعات جاذبه گردشگری پرینه
شهر کوش آداسی | تور ارزان کوش آداسی
وب سایت Website
آدرس فارسی کوش آداسی - ترکیه
آدرس انگلیسی Turkey

توضیحات پرینه کوش آداسی | تور ارزان کوش آداسی

پرینه  یک منطقه ی مسکونی قدیمی درکوش آداسی ترکیه میباشد که قدمت آن به دوران یونان باستان برمیگردد. این منطقه در استانی با نام آیدین قرار دارد وشباهتی به تخت جمشید در ایران دارد ولی معماری آن الهام گرفته از یونان میباشد. شکوه این شهر باستانی که مربوط به دوران قبل از میلاد است، به دلیل گل و لای رودخانه میندر، در قرن دوم بعد از میلاد باعث  تخلیه شهر شد و به طور کلی سکونت در آن غیر ممکن گشت. 

شهر پرینه کوش آداسی

زمانی در این بندر تجارت رواج داشت و تجار و بازرگانان از سراسر دنیا به اینجا می آمدند و زندگی به شکلی معمول جریان داشت، تا زمانیکه سیل رودخانه میندر، همه چیز را به نابودی کشید و گل و لای و خرابی به بار آورد که عملا زندگی در پرینه را غیرممکن کرد. 

از آن پس ویرانه ای بیش از این شهر بندری زیبا باقی نماند، که هم اکنون تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه / کوش آداسی شده است. 

آنچه گردشگران و توریست های بیشماری را به این شهر باستانی میکشاند، معبد آتن و آمفی تئاتر آن است که شکوه بی نظیری به شهر پرینه بخشیده است. معبد آتن با معماری یونانی بسیار دیدنیست و آمفی تئاتر با 6500 صندلی، مساحت بزرگی را اشغال کرده است که حیرت انگیز میباشد و دیدن آنها خالی از لطف نبوده و سفرتان را هیجان انگیزتر میکند.

منظره فوق العاده شهر پرینه با کوه های بلند، چنان شگفت انگیز و زیباست که در تور ارزان کوش آداسی باید از آن دیدن کنید تا عظمتش را از نزدیک نظاره گر باشید و عکس های خاص و بی نظیری بیاندازید.