آبشار ناموانگ ( Namvang waterfall)

آبشار ناموانگ
اطلاعات جاذبه گردشگری آبشار ناموانگ
شهر ساموئی - تور تایلند ارزان
وب سایت
آدرس فارسی ساموئی
آدرس انگلیسی Samui

توضیحات آبشار ناموانگ ساموئی - تور تایلند ارزان

آبشار ناموانگ سامویی جزیره سامویی دارای آبشار های متعددی است که از جای جای این جزیره سرازیر شده و جلوه ای بی نظیر به آن بخشیده اند. زیباترین و معروف ترین این آبشار ها، آبشارهای ناموانگ هستند که اولی به ارتفاع تقریبی 18 متر و دومی هم تقریباً دارای هشتاد متر ارتفاع می باشند. در دامنه هر دو آبشار استخر های طبیعی جذاب و دلربایی وجود دارد که علاوه بر افزودن به زیبایی آبشار امکان شنا کردن را هم فراهم می کنند به خصوص در آبشار دوم که به خاطر ارتفاع بالاتر و لزوم حدود نیم ساعت پیاده روی بسیار خلوت تر و دنج تر است. این آبشار ها در قسمت جنوبی جزیره سامویی هستند که منطقه ای کوهستانی است ولی به آسانی و با ماشین های اجاره ای و یا تاکسی قابل دسترسی میباشند.

آبشار ناموانگ 1 حدوداً در 10 کیلومتری شهر ناتون در بان توریان سامویی واقع شده است. به راحتی میتوان با ماشین به آبشار رسید هر چند که آبشار فاصله چندانی با قسمت پارکینگ ندارد. آبشار ناموانگ 1 هم برای مردم بومی تایلند و هم برای توریست ها تفرجگاهی محبوب و معروف است. مکانی مناسب برای پیک نیک و آب تنی شاداب کننده در استخر طبیعی دامنه آبشار. مغازه ها و فروشگاه هایی برای تهیه سوغاتی، مواد غذایی و نوشیدنی در کناره های مسیر وجود دارد. برای رفتن به آبشار شماره 2 باید چیزی حدود نیم ساعت از محوطه توقفگاه پیاده بالا بروید. همان طور که بالاتر هم اشاره شد به دلیل وجود این پیاده روی آن هم به صورت سربالایی گردشگران کمتری رغبت به بازدید از این آبشار می کنند و راحت تر می توان در استخر آن شنا کرد. البته به خاطر داشته باشید که قبل از شروع کوهنوردی برای رسیدن به آبشار دوم مقداری نوشیدنی و آذوقه راه برای خود فراهم کنید چرا که در محوطه آبشار دوم هیچ فروشگاه موادغذایی و نوشیدنی وجود نخواهد نداشت.

از آنجایی که این آبشار در دل جنگل های گرمسیری قرار گرفته خود درختان استوایی که گرداگرد این آبشار را پوشانده اند به خودی خود مکانی بسیار زیبا و مجلل را به وجود آورده اند. ورودی بسیار ارزان و مقرون به صرفه 50 بات به ازای هر نفر دریافت می گردد و البته در ازای پرداخت این ورودی به هر نفری یک بطری پلاستیکی حاوی آب آشامیدنی هم تحویل می گردد که حرکت بسیار زیبایی است. با توجه به فاصله بسیار ناچیز آبشار اول از پارکینگ (حدود 300 الی 400 متر) می توانید با اسکوتر، دوچرخه، ماشین یا پیاده به آبشار برسید ولی اگر دنبال تفریح و هیجان بیشتر هستید می توانید به صورت مجانی سوار فیل بشوید و این فاصله کوتاه را فیل سواری کنید. در کنار فیل سواری نمایش میمون ها در طول این مسیر به خصوص برای کودکان بسیار خوشایند و لذت بخش خواهد بود. می توان یک روز کامل را در این منطقه به شنا، کوهنوردی، سیاحت و پیک نیک گذراند که این ویژگی آن را به آلترناتیوی دل‌چسب و آرام در مقابل سواحل زیبای جزیره تبدیل کرده است. اگر قصد بازدید از این مجموعه را دارید حتماً لوازم شنا، سندل و کفش های مخصوص پیاده روی به همراه داشته باشید مخصوصاً برای رفتن به آبشار دوم که شاید قسمت هایی از مسیر بسیار لیز و لغزنده باشند. بهترین زمان برای سفر فصل پاییز یعنی اواخر نوامبر تا اوایل سپتامبر است که میزان جریان آب آبشارها به بالاترین حد ممکن خود می رسد. | جاذبه های گردشگری ساموئی