کانچانابوری (Kanchanaburi)

کانچانابوری
اطلاعات جاذبه گردشگری کانچانابوری
شهر بانکوک | تور ارزان بانکوک تایلند
وب سایت Website
آدرس فارسی بانکوک ، تایلند
آدرس انگلیسی Thailand

توضیحات کانچانابوری بانکوک | تور ارزان بانکوک تایلند

کانچانابوری یکی از شهرهای تایلند است که برای رفتن به این شهر باید از بانکوک گذشت. این شهر دو الی سه ساعت از شهر بانکوک فاصله زمانی دارد و در 139 کیلومتری این شهر واقع شده است. گردشگران می توانند با مینی بوس، اتوبوس و قطار شهری به کانچارنابوری سفر کنند. قطار شهری دو باز از شهر بانکوک به سمت کانچانابوری حرکت می کند. کانچانابوری سومین استان بزرگ در تایلند است. کانچانابوری به عنوان یکی از بهترین محل های گردشگری در کشور تایلند محسوب می شود که در دل خود مکان های توریستی متعددی را جای داده است. از جمله می توان به دهکده کوچک «بان کائو لک» اشاره کرد که در میان یک دره و در نزدیکی کانچانابوری قرار دارد. این روستا توسط جنگل احاطه شده است. مردم روستا از طریق کشاورزی امرار معاش می کنند.

به همین دلیل زمان گذشتن از این روستا می توان مزارع سرسبز آنها را مشاهده کرد. همچنین مشاهده فرهنگ قبیله کارن در روستان بان کائو لک نیز برای بسیاری از گردشگران خالی از لطف نیست. چشیدن طعم غذاهای محلی، رقص و شادی بومیان و برخی سرگرمی های شبانه از جمله تفریحاتی است که گردشگران در این روستا تجربه می کنند. کانچانابوری از دو جهت مورد توجه توریست ها قرار گرفته است. ابتدا به دلیل طبیعت زیبای این منطقه و دوم وجود آثاری تاریخی که موجب آشنایی گردشگران با فرهنگ، تمدن و گذشت مردم تایلند می شود. در این شهر می توان پل معروف که بر روی رودخانه کوای قرار دارد را مشاهده کرد. این پل در زمان جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفته است. سایر جاذبه های گردشگری در کانچانابوری شامل جنگل، کوهستان، غارهای متعدد و آبشارهایی است که منظره تکرار نشدنی را پدید آورده اند.

دو جنگل سرسبز در این شهر را می توان کوای یای و کوای نوی نام برد که سرتاسر آنها را درختان سر به فلک کشیده پوشانده است. در این جنگل می توان انواع گیاهان و گونه های جانوری را مشاهده کرد. شهر کانچانابوری مکان های گردشگری متعددی دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: قبرستان جنگ کانچانابوری محل دفن اسیران جنگی است که در زمان ساخت راه آهن جان خود را از دست داده اند. قبرستان جنگ در خیابان سائنگچوتو و در مقابل ایستگاه راه آهن قرار دارد. فاصله این قبرستان تا مرکز شهر تقریبا 1،5 کیلومتر است که بازدیدکنندگان می توانند از ساعت 8:30 صبح تا 18 عصر از قبرستان دیدن کنند. یکی دیگر از مکان های گردشگری در کانچانابوری، پارک ملی سایی یوک است که در مساحتی بیش از 300 کیلومتر مربع ساخته شده است.

در این پارک چندین غار و آبشار قرار دارد. وجود جنگل و انبوهی از درختان ساج نیز بر زیبایی آن افزوده است. در پارک ملی سایی یوک چندین نوع حیوان از قبیل سنجاب، خفاش و آهو و همچنین گونه های مختلف پرندگان زندگی می کنند. این پارک در فاصله 104 کیلومتری شهر کانچانابوری قرار دارد. وجود خانه های ییلاقی اطراق را برای گردشگران آسان کرده است. از دیگر مکان های گردشگری در کانچانابوری پل رودخانه کوای است که به پل راه آهن مرگ نیز شهرت پیدا کرده است. در زمان جنگ جهانی دوم، کشور تایلند توسط ژاپنی ها اشغال شده بود. ارتش ژاپن برای عبور از تایلند و رسیدن به چین این پل آهنی را از جاوا به این منطقه آورده است. اسرای متفقین نیز مسئولیت ساخت و سرهم بندی پل را بر عهده داشتند.

در آن زمان این پل آهنی بخشی از مسیر راه آهن به میانمار بود که آذوقه و نیروهای ژاپن به سایر کشورهای آسیایی برده می شد. آبشار هوایی مائه کامین یکی از زیباترین مکان های گردشگری در کانچانابوری است که در میان جنگل و بیشه های خیزران قرار دارد. گردشگران با رفتن به این مکان می توانند انواع گونه های پرندگان و پروانه ها را مشاهده کنند. در این مکان رستوران یا فروشگاه مواد غذایی وجود ندارد و گردشگران باید با خود غذا به همراه داشته باشند. وات پا لوانگتا بوا یاناسامپونا به عنوان مکانی برای نگهداری حیواناتی از قبیل ببر، آهو، گراز، میمون درازدست، قرقاول قرمز، اسب، بوفالو ، بز و ... است. این باغ وحش از ساعت 8:30 صبح تا 15:45 عصر برای بازدید عموم باز است.