سنتوسا (Sentosa)

سنتوسا
اطلاعات جاذبه گردشگری سنتوسا
شهر سنگاپور - تور کوالا-سنگاپور
وب سایت Website
آدرس فارسی سنگاپور ، مالزی
آدرس انگلیسی Singapore

توضیحات سنتوسا سنگاپور - تور کوالا-سنگاپور

بهشت گمشده سنگاپور جزیره ای زیبا در مالزی 

سنتوسا یکی از جزایر زیبا در سنگاپور است که از نظر گردشگری حائز اهمیت می باشد. این جزیره محلی آرامبخش برای کسانی است که می خواهند سفر خود را صلح و آرامش سر کنند. در عین حال در قسمتی از سنتوسا ترن هوایی قرار دارد که محل شلوغ و مهیجی برای گردشگران است. برای رفتن به سنتوسا سنگاپور مالزی می توان با مترو به این مکان سفر کرد. البته گردشگران می توانند از اتوبوس های نارنجی رنگ سنتوسا نیز استفاده کنند که در طبقه سوم اتوبوس ها هزینه بیشتری دریافت می شود اما در عوض می توانند از بالا مناظر طبیعی جزیره را تماشا کنند.

سایر بلیط های تفریحاتی سنتوسا را می توان از محل فروش بلیط منو ریل دریافت کرد. این جزیره تفریحی دارای تمامی امکانات و تجهیزات مدرن برای سرگرمی بازدیدکنندگان می باشد. از جمله می توان به موزه و لوژ سواری اشاره کرد. در قسمتی از جزیر نیز ایمبیا قرار دارد. این منطقه به عنوان بزرگترین مکان تفریحی در جزیره سنتوسا محسوب می شود که در آن سرگرمی هایی از قبیل برج ببر آسمان، Images of Singapore، پارک مرلیون، تله کابین، مریلون پلازا، بازدید از حیوانات وحشی، پارک پروانه ها و حشرات، کشف طبیعت سنتوزا و ... فراهم شده است.

همچنین منطقه سیلوسو پوینت نیز از دیگر مکانهای دیدنی در جزیره سنتوسا به شمار می رود که در آن قلعه سیلیسو، جهان زیرآب و مرداب دلفینها را می توان مشاهده کرد. جزیره سنتوسا دارای سه ساحل است که برای ورود به سواحل به تهیه بلیط نیازی نیست و بازدیدکننده ها می توانند بدون تهیه بلیط به این سواحل بروند. اما برای تفریحات و سرگرمی به بلیط نیاز پیدا می کنند. به طور کلی در جزیره سنتوسا 16 مرکز تفریحاتی وجود دارد که بلیط آنها از ساعت 9 صبح تا 7 عصر اعتبار داردو می توان در تورهای مالزی از آنها استفاده کرد. جزیره سنتوسا دارای مکانهای گردشگری متعددی است که از جمله می توان به پارک مرلیون و مجسمه شیرها، برج ببر آسمان و دیدن جزیره از بالای آن، دوچرخه سازگار با محیط زیست، آکواریوم، جهان زیرآب و مرداب دلفینها، پارک پروانه ها و حشرات، سینما و بازی چهار بعدی و ... اشاره کرد. سایر مکان های گردشگری سنتوسا عبارتند از: از جمله تفریحات مهیج در جزیره سنتوسا تله کاببین است که در مارو لیدر تورمون خارج از سنتوسا قرار دارد. تله کابین بر روی یک تپه قرار دارد و با نشستن بر روی صندلی ها می توان تمامی جزیره را به تماشا نشست.

گردشگران برای لوژ سواری ابتدا باید بلیط آن را تهیه کنند و با قرار دادن کلاه ایمنی سوار لوژ شوند. کار کردن با لوژها کار سختی نیست و به کمی دقت نیاز دارد تا نکات ایمنی به دقت رعایت شود. لژ سواری در یک مکان شیب دار و رو به پایین است که یک نوع تفریح مهیج محسوب می شود. برای تماشای نمایش رقص نور و آب، بلیط آن چند ساعت قبل از ورود فروخته می شود. با توجه به نوع صندلی بلیط قیمت متفاوتی دارد. در اینجا بازدیدکننده ها می توانند فواره های آب را همراه با رقص نور و موسیقی تماشا کنند. پالاوان، تانجونگ و سیلیسو سه ساحل دیدنی در جزیره سنتوسا می باشد که در میان آنها ساحل پالاوان مناظر شگفت انگیزی دارد.

در این ساحل یک پل معلق قرار دارد که از طریق آن می توان به جنوبی ترین نقطه قاره آسیا قدم گذاشت. از جمله تفریحات سواحل سنتوسا می توان به قایق سواری، شنل، غواصی و ... اشاره کرد. یکی از مجموعه های تفریحی بزرگ و مدرن در جزیره سنتوسا یونیورسال استودیو می باشد که شامل پارک آبی، سینما چهار بعدی، انواع و اقسام بازیهای هیجانی است. در این مکان لیدر وجود دارد که گردشگران را به قسمت های مختلف مجموعه تفریحی راهنمایی می کند. یکی از مکان های تاریخی در جزیره سنتوسا قله سیلیسو می باشد که از زمان جنگ جهانی دوم در این منطقه باقی مانده است. این قلعه در زمان سنگاپور ساخته شده است. در این مکان یک نمایشگاه وجود دارد که خاطرات جنگ جهانی دوم برای بازدیدکنندگان تداعی می کند.

در تورهای سوپر لوکس و لاکچری مالزی می توانید از این جزیره زیبا دیدن فرمایید. بهشت مالزی در سنگاپور با هتل های لاکچری مالزی.