برج‌های دوقلوی پتروناس (Petronas Twin Towers)

برج‌های دوقلوی پتروناس
اطلاعات جاذبه گردشگری برج‌های دوقلوی پتروناس
شهر تور ارزان کوالالامپور مالزی
وب سایت Website
آدرس فارسی کوالالامپور، مالزی
آدرس انگلیسی Malaysia

توضیحات برج‌های دوقلوی پتروناس تور ارزان کوالالامپور مالزی

کمتر کسی است که به کشور مالزی سفر کند اما از برج های دو قلوی پتروناس دیدن نکند. شهر کوالالامپور با نام برج های دو قلوی پتروناس شناخته شده است. این دو آسمان خراش 452 متر ارتفاع دارند که به عنوان یکی از بلندترین ساختمان های جهان محسوب می شوند. ساخت و ساز برج های دو قلوی پتروناس در سال 1995 آغاز شد که تا سال 1998 به طول انجامید. در مدت این سه سال تلاش شد تا پنجمین آسمان خراش دنیا ساخته شود. در ساخت برج های دو قلوی پتروناس ترکیبی از معماری مدرن و اسلامی استفاده شده است.

این برج دارای 88 طبقه است که نمای آن با شیشه و فلز استیل تزئین شده است. برای سهولت رفت و آمد ساکنین نیز از 78 آسانسور در طبقات استفاده شده است. در طبقه اول برج یک مرکز خرید با نام سوریا قرار دارد که دو برج را به یکدیگر متصل می کند. به همین دلیل به آن ها برج های دو قلو گفته می شود. برج های دو قلوی پتروناس به مرکز نمایشگاه مالزی (KLCC) نزدیک است و از این رو نام دیگر این برج ها (KLCC) می باشد.

زمانی که وارد کوالالامپور می شوید، سرتاسر جاده این شهر تابلوهایی نصب شده که بر روی آن تصاویری از برج های دو قلوی پتروناس قرار دارد و نام (KLCC) نیز در زیر آن نوشته شده است. در شب نمای دو برج زیبا و دیدنی است. انعکاس نور بر روی شیشه های نمای برج موجب ایجاد یک منظره زیبا می شود که از تمامی قسمت های شهر قابل مشاهده است. در طراحی برج های دو قلوی پتروناس از جدیدترین متد معماری و طراحی داخلی روز استفاده شده است. در داخل ساختمان می توان بخش های تجاری و اداری را مشاهده کرد. در این دو برج شرکت هواپیمایی مالزی و شرکت تلفن همراه ماکسیس قرار دارند. همچنین در طبقات ابتدایی برج یک مرکز خرید بزرگ به نام سوریا قرار دارد که 5 طبقه از برج را به خود اختصاص داده است.

این مرکز خرید از ساعت 10 صبح تا 10 شب آماده خدمات رسانی می باشد. در طبقه اول برج های دوقلو یک آکواریوم قرار گرفته که در آن انواع ماهی های زیبا، کوسه و سفره ماهی های غول پیکر گذاشته شده است. خرید لوازم الکترونیکی نیز در این مراکز تجاری این برج ها برای مشتریان و بازدیدکنندگان امکان پذیر شده است. از جمله می توان به وسایل الکترونیکی با برند سونی اشاره کرد. در طبقات فوقانی برج نیز سینما، فروشگاه کتاب و موزه آثار هنری قرار دارد. بین دو طبقه 41 و 42 که تقریبا نیمه برج است، یک پل از میان دو برج رد می شود که امکان ارتباط میان آنها را ممکن می کند و از سوی دیگر موجب استحکام برج ها در مقابل عوامل طبیعی از قبیل زلزله و طوفان های شدید می شود.

این پل 58 متر طول و 170 متر ارتفاع دارد که وزن آن 750 تن می باشد. یکی دیگر از مزیت های این پل حفظ امنیت داخلی برج می باشد. برای مثال اگر در داخل برج آتش سوزی رخ دهد، ساکنین داخل یکی از برج ها می توانند از طریق پل به برج مقابل منتقل شوند. برای ورود به برج های دو قلوی پتروناس باید ابتدا بلیط ورود تهیه شود. این بلیط ها از ساعت 8:30 صبح فروخته می شود. وجود صف طولانی برای خرید بلیط یکی از مشکلات بازدیدکنندگان برای ورود به برج های دو قلوی پتروناس است. برای حفظ امنیت بازدیدکنندگان نیز تمامی تدابیر امنیتی در داخل برج رعایت می شود. ورود به طبقات فوقانی برج تنها با داشتن کارت شناسایی امکان پذیر است.