معبد بودای طلایی (Buddha's gold statue)

معبد بودای طلایی
اطلاعات جاذبه گردشگری معبد بودای طلایی
شهر بانکوک | تور ارزان بانکوک
وب سایت
آدرس فارسی تایلند-بانکوک
آدرس انگلیسی bangkok-thailand

توضیحات معبد بودای طلایی بانکوک | تور ارزان بانکوک

معابد بودایی ها، جاهایی شگفت انگیز و مرموز برای توریست ها هستند که با معماری ها و مجسمه هایی که در آنها قرار دارد گویای رازهاییست که همه را به حیرت وا میدارد. این معابد مقدس، حال و هوایی عرفانی دارند که با حضور در آنها قطعا حس خوشایندی خواهید داشت. این تقدس و حس عرفانی از وجود خدایان سرچشمه میگیرد، به همین خاطر برای مدیتیشن معبدها مکان های مناسبی هستند.

 با سفر به تایلند شما میتوانید معبدهای بسیاری را بازدید کنید. یکی از معروف ترین معابد در بانکوک معبد بودای طلایی است. این معبد در محله چینی ها قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار در بانکوک به شمار می آید.

مجسمه بودای طلایی

در این معبد  یک مجسمه بزرگ بودا از ساروج وجود دارد. داستان جالب این مجسمه از این قرار است که: در حدود 50 سال گذشته بر اثر یک اتفاق مجسمه بودا به زمین افتاد و تکه ای از ساروج آن شکست، با این اتفاق متوجه شدند جنس مجسمه از طلا است و برمه ای ها برای حفاظت از آن و جلوگیری از به تاراج رفتن، این مجسمه را با ساروج پوشاندند.

مجسمه بودای طلایی ارتفاعی برابر سه متر دارد و از جنس طلای خالص میباشد. وزن این مجسمه بودا در حدود 5.5 تن تخمین زده شده است.  قطعا بازدید از این مجسمه عظیم الجثه طلایی بسیار جالب و حیرت انگیز خواهید بود.

برای آشنایی با آئین بودایی حتما به معابد بودایی ها در بانکوک بروید و از نزدیک با آداب و رسوم آنها آشنا شوید. به یاد داشته باشید به هنگام ورود به معابد باید پوشش مناسب داشته باشید.

مجسمه طلایی بودا در بانکوک یکی از جاذبه های گردشگریست که باید حتما از آن دیدن کنید تا ابهت و شگفتی آن را از   نزدیک ببینید. 

Web Analytics