معبد بودای خوابیده یا بودای لمیده (Wat Pho)

معبد بودای خوابیده یا بودای لمیده
اطلاعات جاذبه گردشگری معبد بودای خوابیده یا بودای لمیده
شهر بانکوک | تور ارزان بانکوک
وب سایت
آدرس فارسی تایلند-بانکوک
آدرس انگلیسی bangkok-thailand

توضیحات معبد بودای خوابیده یا بودای لمیده بانکوک | تور ارزان بانکوک

یکی دیگر از معابدی که با سفر به بانکوک باید از آن دیدن کنید معبد وات فو یا معبد بودای خوابیده است. این معبد از چنان محبوبیتی برخوردار است که تعداد بیشماری توریست را سالانه به سوی خود جذب میکند.

این معبد در نزدیکی و پشت معبد بودای طلایی قرار دارد و یکی از پربازدیدترین معابد در بانکوک میباشد. در این معبد مجسمه های فراوانی از بودا وجود دارد که تعداد آنها به بیش از هزار مجسمه میرسد. در میان تمام این مجسمه ها، یک مجسمه چون ستاره ای میدرخشد و در معبد خودنمایی میکند. مجسمه بودای خوابیده یا لمیده پانزده متر ارتفاع و چهل و شش متر طول دارد که حکاکی های مروارید بر روی طلا بر جذابیتش افزوده است. این مجسمه بزرگ و غول پیکر با ابهت و زیباست و تمام گردشگران تایلند و بانکوک حتما از آن دیدن میکنند.

بودای خوابیده بانکوک

برای ورود به معبد میبایست لباس مناسب بر تن کنید و شانه ها و پاهایتان از زانو به بالا نمایان نباشد. این معبد باشکوه، آئین بودا را که رسیدن به نیروانا (آرامش و آگاهی) است را ترویج میدهد. نیروانا به معنای عبور از جهل، خشم و وابستگی است که در نهایت منجر به رسیدن به فرزانگی میشود.

در معبد بودای خوابیده مرکزی برای مدیتیشن وجود دارد و میتوانید ماساژ سنتی را آموزش ببینید. این معبد مجموعه ای از تاریخ و علم پزشکی است که در بین مردم محلی و بودایی ها بسیار محبوب و مورد احترام میباشد. شما در این معبد میتوانید مجسمه های گوناگونی از بودا را ببینید و در مقابل عظمت و ابهت بودای خوابیده قطعا حیرت خواهید کرد.

معبد بودای لمیده، تقدس و آرامشی را دربر دارد که میتوانید در آن ریلکس کنید و حس خوشایندی را بدست آورید. در محدوده این معبد چهار معبد کوچک دیگر هم وجود دارند که به طور کلی 394 مجسمه بودا را که از نقاط مختلف تایلند جمع آوری شده را در خود جای داده اند و میتوانید از آنها دیدن کنید.

با سفر به شهر بانکوک بازدید از معبد بودای خوابیده یا لمیده را فراموش نکنید، دیدن این مجسمه غول آسا بسیار جالب و هیجان انگیز است و از آنهمه زیبایی حیرت خواهید کرد.  

 

Web Analytics