دانستنی های سفر

دانستنی های سفر به ارمنستان

دانستنی های سفر ارزان به ارمنستان

ارمنستان کشوری با اصالت و مملو از امامن دیدنی در همسایگی کشور عزیزمان ایران است . کشوری کوچک با مردمانی مهربان و خونگرم . همین موضوع دلیلی شده تا گردشگران و توریستان خارجی در این کشور کمتر احساس غربت کنند . ما در این مقاله نکاتی کارآمد در سفر به کشور زیبای ارمنستان را در اختیارتان قرار خواهیم داد .

کشور زیبای امنستان

1- ارتباط با مردم در کشور ارمنستان !

همان طور که گفتیم مردم ارمنستان مردمانی مهربان و خونگرم هستند که به بهترین نحو در کشورشان از شما استقبال می کنند و تمام سعی شان را میکنند تا لحظات خوبی برای مسافرین و توریستان رقم بخورد . مردم ساکن پایتخت که ایروان باشد تسلط کافی به زبان رومی دارند و به خوبی این زبان را صحبت میکنند . ولی جوان تر های انگلیسی هم صحبت میکنند پس اگر زبان روسی نمیدانید سعی کنید سوالاتتان را با زبان انگلیسی از جوان تر ها بپرسید . خارج از ایروان که باشید کارتان سخت تر خواهد شد چرا که انگشت شمارن کسانی که زبان انگلیسی را می فهمند .

نمایی زیبا از کشور خارق العاده ی ارمنستان

2- خرید سوغاتی در ارمنستان !

خرید سوغاتی یکی از سخت ترین کارها در سفر است . اگر در سفر به هر کشوری نماد آن کشور را بدانید کارتان راحت تر خواهد شد چرا که معمولا وسایلی دست ساز وجود دارد که نماد کشور مورد نظر را نشان میدهد . در ارمنستات زردآلوی کوه آرارات ، فرش ، دودک و جواهرات از بهترین هدایا محسوب میشود .

دست فروش هایی هر آخر هفته در اماکنی جمع میشوند که وسایلی مناسب را با قیمت هایی استثنایی می فروشند . شما هر آنچه اعم از نقاشی ، جواهر ، وسیله ی چوبی ، ابزار موسیقی ، فرش و لباس و سنگ های زینتی را بخواهید در این محل خواهید یافت . این منطقه بهترین مکان برای خرید سوغاتی است .

از دیدنی های کشور ارمنستان

3- از کارهایی که حتما باید در ارمنستان تجربه کرد !

جاذبه های ارمنستان بیشتر تاریخی فرهنگی است از این رو مردم به دنبال هبجانات بیشتری هستند !! کوه های مرتفع و زیبای این کشور به شما این امکان را میدهد که از انجام فعالیت هایی مثل پاراگلایدر ، کوهنوردی ، اسکی ، صخره نوردی و کوه نوردی لذت ببرید . از این تفریحات در سفر به ارمنستان نباید گذشت .

کشور جذاب ارمنستان

4- آب و هوای کشور ارمنستان !

 ارمنستان کشوری در منطقه ی گرمسیری این کره ی خاکیست . 4 فصل بهار ، تابستان ، پائیز و زمستان در این کشور آب و هوایی تقریبا متفاوت دارد . تجربه ی بهار بارانی ، تابستان گرم با آفتابی سوزان ، پائیز معتدل و زمستان کوتاه در ارمنستان قطعا لذت بخش خواهد بود .

کشور تاریخی ارمنستان

5- دریافت ویزا برای سفر به ارمنستان !

شهروندان کشورهای ژاپن ، کانادا ، استرالیا و کشورهای شینگن بدون دریافت ویزا میتوانند به ارمنستان سفر کنند . افراد دیگر کشورها باید برای دریافت ویزا مبلغی را پرداخت کنند تا اجازه ی ورود به ارمنستان را داشته باشند .

نمایی دیدنی از کشور ارمنستان

6- سفر به ارمنستان

برای سفر به ارمنستان انتخاب های بسیاری پیش رویتان است . اتومبیل شخصی ، هواپیما ، قطار و اتوبوس از وسایلی است که شما را به ارمنستان میرسانند . شما میتوانید با اتومبیل شخصی تان از مرزهای ایران وارد ارمنستان شوید از طرفی از تبریز هم اتوبوس های مسافربری شما را تا ایروان میبرند . اتوبوس هایی با صندلی های راحت . فقط بعد از مرز جاده کمی کوهستانی میشود که ممکن است عبور از آن کمی مشکل باشد . از نظر اقتصادی استفاده از اتومبیل شخصی مقرون به صرفه تر است . راه آهن قطار کمی فرسوده است و قطار در آنجا سرعت بسیار کمی دارد از این رو سفر به قطار را پیشنهاد نمی کنیم .

کشور دیدنی و فرهنگی ارمنستان

7- سلامت در سفر به ارمنستان !

هان طور که قبل تر اشاره کردیم مردم ارمنی افراد مهمان نواز و مهربان هستند از این رو با حس مهمان نوازی همیشه غذای زیادی را در اختیار میهمانانشان قرار میدهند . توجه داشته باشید که پرخوری نکنید چرا که غذاهای ارمنی حجم کمی با کالری بسیار زیاد دارد و قطعا شما را دچار مشکل میکند .