دانستنی های سفر

دانستنی های سفر به بالی 😈😡

داستنی های سفر به بالی

بالی از شهرهای زیبا و دیدنی کشور خارق العاده ی اندونزی است . این محبوبیت و خاص بودن بی دلیل نیست . طبیعت منحصر به فرد ، غذاهای متنوع ، کوه های مرتفع و مراتع سرسبز ، سواحل زیبا و رویایی و امکانات تفریحی فراوان تنها بخشی از این شهر شگفت انگیز را تشکبل میدهد . اهالی و مردم بالی افراد بسیار مهمان نواز و محترمی هستند و در محبوبیت این شهر تاثیر چشم گیری داشته اند . مردم در این شهر اندونزیایی صحبت می کنند و درصد بسیار ناچیزی از آنها انگلیسی می فهمند پس سعی نکنید انگلیسی چیزی را به آن ها بفهمانید .

تور بالی اندونزی با کمترین قیمت

نمایی زیبا از جزیره ی زیبای بالی

1- انتخاب زمان مناسب برای سفر به بالی

از آنجایی که بالی در نزدیکی استوا قرار گرفته آب و هوای استوایی دارد و آفتاب همیشه بر آن می تابد و این شهر شگفت انگیز و زیبا دو فصل خشک و مرطوب دارد . فصل خشک آن از مه آغاز می شود و تا سپتامبر ادامه میابد و ماه مرطوب آن هم از ماه اکتبر تا آوریل است !! پیشنهاد ما این است که از ماه های ژوئن ، جولای و مه یکی را انتخاب کنید چرا که آب و هوای این ماه بهترین آب و هوا در کل شهر است .

7 سوغاتی معروف جزیره ی بالی که چشم ها را خیره می کنند! 🦉

سواحل خارق العاده ی بالی

2- صرفه جویی در هزینه ها برای سفر به بالی

نکته ی اول ابنکه غذای محلی بخورید و از رفتن به رستوران های لوکس و لاکچری بپرهیزید . سعی کنید از غذاهای خیابانی خرید کنید با این کار هزینه ی قابل توجهی را کاهش خواهید داد .

برای خرید با فروشنده ها حتما چانه بزنید چرا که آنها هیچگاه قیمت واقعی را به شما نخواهند گفت .

اگر قصد صرفه جویی در هزینه هایتان را دارید از هتل های ارزان تر استفاده کنید و از رفتن به هتل لاکچری و 5 ستاره و حتی 4 ستاره بپرهیزید .

اطلاعات مفید : 15 نکته مهمی که باید قبل از سفر به بالی اندونزی بدانید!🦉

سواحل زیبای جزیره ی بالی در اندونزی

3- نکاتی که قبل از سفر به بالی حتما باید بدانید !!

بالی از زیباترین جزایر این کره ی خاکیست . از این رو دیدن جمعیت بالای آن نباید متعجبتان کند اما از آن جایی که تعداد سواحل در این جزیره بسیار زیاد است انتخاب های شما نیز زیاد است .

هر کشوری در هر جای جهان آداب و آئین مرسوم و مخصوص به خود را دارد . شما به عنوان مسافر آن مکان باید به همه ی قوانین و آداب و رسوم آن ها احترام بگذارید . حتی هنگام ورود به معابد هم باید لباس هایی مخصوص بپوشید و به همه ی اعتقادات افراد آنجا احترام بگذارید .

همه چیز درباره فرهنگ غذا خوردن در بالی

نمایی زیبا و شگفت انگیز در بالی

حیوانات ولگرد بسیاری در این شهر به چشم میخورد حتما مراقب باشید که به شما آسیبی نرسانند . میمون های دزد از شما دزدی میکنند پس حتما مراقب وسایلتان باشید .

توجه داشته باشید خیلی نباید به ارزان بودن تورها اعتماد کرد . در فصل هایی از سال قیمت ها کاهش میابد و آن هم فقط به دلیل آب و هوای بد در آن فصل از سال در بالی است پس حتما به زمان رفتنتان توجه کنید .

معرفی شهر بالی از نظر گردشگری

جزیره ی زیبا و دیدنی بالی در کشور اندونزی

4- مراکز خرید در بالی

بالی مراکز خرید بسیاری دارد که به شما این امکان را میدهد تا خریدی لذت بخش را تجربه کنید . بازار کوتا ، بازار هنری یوبود ، گالری بالی ، مرکز خرید پلازا ، بازار هنری sukawati  روستای celuk ، میدان کوتا و روستای صنایع دستی از بهترین مراکز خرید در جزیره ی زیبای بالیست . حتما برای خرید در بالی یکی از این مراکز خرید را انتخاب کنید چرا که از هر نظری مناسب و ایده آل است .

اطلاعات کامل بازارهای خرید , رستوران ها , هتل ها, جاذبه های گردشگری و تورهای جزیره بالی!

جزیره ی حیرت انگیز بالی

5- باید ها و نبایدهای مهم در سفر به بالی

1- از بردن هرگونه مواد مخدر و حمل آن در بالی بپرهیزید چرا که مجازات بسیار سنگینی حتی اعدام برایتان در نظر گرفته خواهد شد .

2- هرگز سعی نکنید به سر مردم در بالی دست بزنید !!! حتی به سر کودکان !! چرا که آن ها سر را عضوی مقدس میدانند و دست زدن به آن را بی احترامی .

3- هنگام وارد شدن به معابد و منزل کسی حتما کفش هایتان را دربیاورید .

4- از فستیوال هاو جشن های این کشور نهایت لذت را ببرید چرا که یکی از بهترین تفریحات در این کشور استفاده از این جشن هاست .

5- هنگام شب به تنهایی از خانه خارج نشوید .

6- حتما از میوه های خوش طعم آن جا لذت ببرید .

7- هنگام خرید چانه زدن را فراموش نکنید .

8- برای سفرهای درون شهری تان از اتوبوس ، موتور و تاکسی استفاده کنید .

بهترین رستوران های بالی از نظر توریست ها

نمایی زیبا از طبیعت بکر و دیدنی در بالی

6- 72 ساعت در جزیره ی زیبای بالی

هیچ مسافری از رفتن به این جزیره ی خارق العاده ابراز پشیمانی نکرده . اماکن دیدنی ، تاریخی ، توریستی و فرهنگی در سر تا سر این جزیره از شما ذیرایی می کنند . آنقدر دیدنی در این شهر زیاد است که قطعا زمان نخواهید داشت از همه ی آنها دیدن کنید . این جزیره همچون بهشتی است که دیدنی هایش تمامی ندارد پس بازدید از آن را از دست ندهید .

جزیره ی معبدها ، معبد مادر ، معبد اسطوره ای ، معبد شگفت انگیز ، ساحل سانور ، طبیعت بکر ، ساحل کوتا ، قارچ های مرجانی و صدها جاذبه ی دیگر در این شهر انتظار شما را می کشد .

زیباترین چشم اندازهای بصری طبیعی شهر بالی در اندونزی🌋

سواحل بکر جزیره ی بالی

7- لذت تماشای طلوع آفتاب ☺😊😀😁😂😃😄😅😆😇😈😉😯😐😑😕😠😬😡😢😴😮😣😤😥😦😧😨

باتور کوهی نسبتا مرتفع در این شهر شگفت انگیز است که در منطقه ای منحصر به فرد در شهر زیبای بالی قرار گرفته . کوه چهار دهانه و یک دریاچه و چندین روستای زیبا دارد . افراد بیشماری اعم از مردم ، توریست و مسافران برای دیدن غروب آفتاب به آنجا میروند . دیدن غروب آفتاب از این کوه برای همه جذاب است .