دانستنی های سفر

دانستنی های سفر به تفلیس | شهر اشباح و اجنه و ارواح! 🦉

دانستنی های سفر به تفلیس  🦉 ☺♥☻

تفلیس شهری دیدنی ، تاریخی ، فرهنگی و توریستی در کشور گرجستان است و مساحت این شهر برابر با 720 کیلومتر مربع است . از آن جایی که تفلیس پایتخت گرجستان نیز محسوب میشود بافت سنتی اش را حفظ کرده و با ساختمان های خاص و معماری منحصر به فرد توانسته توجه عده ای بیشمار را به خودش جلب کند . جنگل های بکر و دست نخورده ، موزه ها و اماکن دیدنی ، اماکن فرهنگی و اماکن تاریخی ، همه و همه در این شهر گنجانده شده و به بهترین نحو در اختیار و در دسترس مسافرین قرار میگیرد . 

بیشتر بخوانیم : تور ارزان تفلیس | ارزان تر از آنچه که فکرش را بکنید!! 

 

نمایی زیبا از شهر چندین هزار ساله ی تفلیس

زبان رسمی ! 

مردم در گرجستان به زبان گرجی صحبت میکنند اما اکثر آنها مسلط به زبان انگلیسی نیز هستند . در مواقعی که با مردم محلی رو به رو شدید و زبان آنها را نفهمیدید اصلا نگران نشوید ، شما میتوانید به وسیله ی نوشتن ، حرکات بدنی و گوشی به راحتی منظورتان را منتقل کنید . 

بهداشت مواد غذایی و نوشیدنی در شهر تفلیس ! 

در برخی منابع آمده است که آب شهر تفلیس سالم و قابل نوشیدن نیست . در صورتی که طبق گفته ی مسافرین و توریستانی که به این شهر سفر طولانی داشته اند اصلا این قضیه صحت ندارد و آب بسیار سالم و تمیزی دارد اما ما نهایتا توصیه میکنیم از آب های جوشیده و معدنی استفاده کنید تا به مشکل نخورید . از طرفی شیر و نوشیدنی های بسته بندی شده در این شهر بسیار سالم و استاندارد هستند ، شما میتوانید با خیال راحت گوشت ، سبزی جان و صیفی جات بخرید و از سالم بودن آنها اطمینان داشته باشید . 

از دیگر نکات بهداشتی ای که حتما باید رعایت شود واکسن هپاتیت بی است . قبل از سفر حتما واکسن بزنید تا اگر سگ و یا حیوان دیگری شما را گزا گرفت و یا نیش زد به بیماری ای دچار نشوید . ارواح خبیسه شاید شما را نفرین کنند!

راهنمای سفر به تفلیس😁😡

نمایی زیبا و دیدنی از شهر تفلیس در گرجستان

فستیوال ها و جشنواره ها در تفلیس 

فستیوال و جشنواره ها در شهر زیبای تفلیس به صورت سالیانه برگزار میشود . اگر بتوانید زمان سفرتان را طوری تنظیم کنید که به یکی از جشنواره ها بروید ، قطعا روزی خاطره انگیز و خوش را تجربه خواهید کرد . جشنواره ی رنگ در فصل بهار ، جشنواره ی موسیقی و بتنی در ماه جولای ، جشنواره ی گل در ماه می ، جشنواره ی پنیر و جشنواره ی بین المللی تئاتر و جشنواره ی بین المللی فیلم در ماه اکتبر ، جشنواره ی غذا ، فستیوال ارتدکس و جشنواره ی موسیقی جاز از مهمترین و پرطرفدارترین فستیوال ها و جشنواره ها در شهر تفلیس است . فستیوال های جشن مردگان و اجنه آن هم بجا مانده از سربازان کشته شده در گرجستان!!! 🦉 ☺♥☻

هزینه سفر به تفلیس | کشور افسانه های شمالی ما ! 🦉😇

شهر زیبا و دیدنی تفلیس در گرجستان

برخی از قوانین مهم در شهر تفلیس 

1- پلیس و قانون شهر تفلیس با رانندگانی که حال عادی ندارند و مست هستند به شدت و با جدیت برخورد میکند . 

2- راننده و افرادی که در ماشین هستند باید حتما از کمربند ایمنی استفاده کنند در غیر این صورت به شدت مجازات میشوند .  

3- سرعت 80 کیلومتر حداکثر سرعتی است که میتوان در جاده های درون شهری گرجستان با آن رانندگی کرد . 

شهر جذاب و هیجان انگیز تفلیس

اطلاعات ضروری در سفر به شهر تفلیس 

زبان رسمی : گرجی .

واحد پول : لاری .

اختلاف ساعت با تهران : 30+ دقیقه .

شماره ی 112 یک شماره ی اضطراری برای هر نوع اتفاقی اعم از بیماری و آتش سوزی و هز اتفاق دیگریست . 

باید ها و نباید ها در شهر تفلیس ! 

1- افرادی ممکن است فقط برای تفریح و بازدید از اماکن دیدنی به این شهر بروند اما این افراد نباید فراموش کنند اجناس اعم از پوشاک و هر آنچه بخواهند با قیمتی مناسب و ایده آل در شهر یافت میشود پس حتما باید سری به بازار ها در این شهر بزنند در غیر این صورت قطعا بعد ها پشیمان خواهند شد . 

بیشتر بخوانیم : 9 جایی که حتما باید در تور تفلیس آنها را ببینید ! 🦉

تفلیس شهری ارزان و منحصر به فرد در گرجستان

2- دومین مورد مربوط به مردم مهمان نواز و مهربان این شهر است . آنها ممکن است شما را به خوردن چای یا غذا دعوت کنند ، با کمال میل از این دعوت استقبال کنید . 

اماکن دیدنی در شهر تفلیس !! 

از بهترین اماکنی که در شهر تفلیس حتما باید از آنها دیدن کنید موزه ی ملی گرجستان ، کلیسای کاشوتی ، پل صلح ، باغ های بوتانیکال ، دژ ناریکالا ، کلیسای سیونی ، حمام های سولفوی ، کلیسای اسپنداسامبا و تندیس کارتلیس است . در لیست سفرتان به شهر زیبای تفلیس این اماکن باید در والویت قرار بگیرد . 

شهر تاریخی فرهنگی تفلیس در کشور گرجستان

غذاهای معروف تفلیس 

تفلیس شهری خاص و ایده آل در کشور گرجستان است که از مسافرینش با غذاهای رنگارنگ و خوش طعمی به خوبی پذیرایی میکند . اگر بخواهیم به بهترین غذاهای این شهر اشاره کنیم باید نام مستودای ، چاکاپولی ، چاناخی ، چخبیلی و خینکالی را بیاوریم . این 5 غذا از پرطرفدارترین غذاها در شهر تفلیس است که معمولا افراد با هر ذائقه ای نسبت به این غذاها رضایت نشان داده اند . 

بهترین رستوران های تفلیس از نظر توریست ها

غذاهای بینظیر گرجی