دانستنی های سفر

بهترین زمان سفر به آنتالیا؛ شهر رویاهای پاک! ♥☻

بهترین زمان سفر به آنتالیا (تور ارزان آنتالیا | تور لحظه آخری آنتالیا)

آنتالیا از شهر های جذاب و توریستی در کشور ترکیه است . شهر دیدنی و محبوب که سالیانه افراد بیشماری را یه سمت خود میکشاند . بهار فصلی ایده آل برای آنتالیا است . در این فصل هوای شهر آنتالیا کم کم رو به گرم شدن میرود و همین امر مسبب ورود سیل عظیمی از جمعیت به این شهر است .

نمایی زیبا از شهر توریستی آنتالیا

آفتاب گرفتن زیر نور پرتلاطم خورشید ، غذا خوردن در تراس های بینظیر ، تفریحات و خوردن نوشیدنی های متنوع و لذیذ قطعا تجربه ای ناب و تکرار نشدنی خواهد بود . از طرفی آنتالیا شهری است که معمولا در معرض بادهای شمالی سرد قرار میگیرد و همین امر دلیلی شده که تابستان ها در این شهر گرم و خشک . زمستان ها معتدل و بارانی باشد .  🦉 ☺♥☻

بیشتر بخوانیم : آفر تور آنتالیا حداقل چقدر هزینه دارد؟

ماه های جولای و آگوست که معادل تیر و مرداد ایران است . دمای هوا در این شهر به 40 درجه میرسد . البته معمولا 30 درجه است ولی سواحل باعث رطوبت بالا شده و همین امر هوا را گرمتر کرده اما باز هم به دلیل بادهای خنک و نسیم های ملایم تحمل این گرما بسیار آسان شده . 

شهر توریستی گردشگری آنتالیا در ترکیه

معمولا در تمامی فصول سال مناسب برای سفر است و افراد در همه ی ماه ها وارد این شهر میشوند و از سرگرمی ها استفاده میکنند و لذت میبرند . اگر به بارش باران علاقه ندارید زمستان را برای سفر انتخاب نکنید چرا که در این فصل بارش های ناگهانی و طولانی در آنتالیا بسیار مرسوم است . این هوا در فصل بهار رو به گرم شدن میرود . 

در تابستان قضیه به کلی فرق میکند ، مردم با وجود هوای گرم گروه گروه وارد این شهر میشوند و روزها و ساعاتی خوش و مفرح را تجربه میکنند . آنتالیا از مدرن ترین شهر ها در کشور ترکیه است . این شهر پر است از اماکن دیدنی فراوان که بسته به سلیقه ی شما مورد بازدید قرار میگیرد . در کل برای سفر به آنتالیا عواملی مثل آب و هوا و شلوغی و موارد مختلف را مورد بررسی قرار دهید . 

بیشتر بخوانیم : چگونه در آخرین لحظه دقیقه نود بریم آنتالیا ؟ ♥♥

شهر توریستی و دیدنی آنتالیا در ترکیه

انتخاب بهار و اوایل تابستان از بهترین انتخاب ها برای سفر به شهر زیبای آنتالیاست . آسمان آفتابی و دمای ایده آل آن روزهایی شاد و خاطره انگیز را برایتان رقم خواهد زد . 

ماه می ( اردیبهشت ) هوایی گرم و آفتابی دارد که با کمی رطوبت همراه است . ماه ژوئن ( خرداد ) دیگر ماه گرم سال است که آب و هوایی بسیار مناسب و لذت بخشی دارد . شما در این ماه میتوانید وارد آب های گرم مدیترانه شوید و از یک آبتنی دلچسب نهایت لذت را ببرید . جولای و آگوست ( تیر و مرداد ) دارای آب و هوای بسیار گرم و خشکی است که حتی به 30 درجه نیز میرسد . 

بیشتر بخوانیم : راهنمای سفر به آنتالیا | وقتی رسیدیم به آنتالیا اول چه کنیم؟!!♥