دانستنی های سفر

دانستنی های سفر به دبی | شهر عرب های زرنگ !♥☻

دانستنی های سفر به دبی | تور های ارزان دبی 🦉 ☺♥☻

دبی شهری مدرن و لوکس است که در دهه ی اخیر توانسته پیشرفت چشم گیری در صنعت توریسم داشته باشد و رقوم متفاوتی را در رکوردهای جهانی جا به جا کند . این شهر جزیره ای از شهرهای امارات متحده ی عربی است که با ساختمان های مرتفع و بلند و البته لوکس و دیدنی مناظر خیره کننده ای را در خود به وجود آورده . ما سعی کرده ایم در این مقاله مطالبی کار آمد و کاربردی را ذکر کنیم تا در سفرتان نهایت لذت را از اماکن مختلف ببرید . 

بیشتر بخوانیم : چگونه با پول کمی به دبی برویم؟! 🦉

شهر مدرن وزیبای دبی

اطلاعات سفر به دبی 

زبان رسمی : عربی 

اختلاف ساعت با تهران : نیم ساعت دبی جلوتر است . 

دین رسمی : اسلام 

هزینه ها : گران 

واحد پول : درهم 

بیشتر بخوانیم : دانستنی های سفر به دبی | شهر عرب های زرنگ !

راهکارهایی برای تجربه ی سفر بهتر در دبی 

از همان ابتدای سفر همه ی مسافرین برای سفرشان و تک تک لحظاتشان برنامه ریزی می کنند تا بتوانند از دقیقه به دقیقه ی آن نهایت لذت را ببرند . این برنامه ریزی زمانی مشکل تر میشود که شما برای بار اول میخواهید وارد آن کشور شوید .

دبی پر است از اماکن طبیعی تفریحی فراوان . یکی از جذاب ترین آن کویر دبی است . اگر بین ماه های خرداد تا شهریور مسافر دبی هستید حتما از این تور جذاب لذت ببرید اما باید طاقت گرمای بالای آن را داشته باشید چرات که دما در آن تا 42 درجه بالا میرود پس قبل از رفتن حتما از این مسائل آلودگی پیدا کنید . 

دومین مسئله ی مهم برای داشتن سفری بهتر نوشتن لیستی از اماکنی است که قصد رفتن به آنجا را دارید . 

سومین امر توجه به پوشش مردم است . دبی شهری کاملا لیبرال است اما تمامی ساکنانش پایبند به اعتقادات اسلامی هستند از این رو لباس هایی پوشیده به تن دارند و ما پیشنهاد میکنیم برای احترام به عقیده شان از لباس مناسب برای تردد در شهر استفاده کنید . 

بیشتر بخوانیم : تمام چیزهایی که باید راجع به دبی بدانید!

نمایی منحصر به فرد از شهر مدرن دبی

ماه رمضان در شهر دبی 

ماه مبارک رمضان ماهی مهم برای مسلمانان در سرتاسر جهان است . مسلمانان دبی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و در این ماه دنباله رو آداب و قوانینی هستند که مسافرین را با چالش هایی رو به رو میکند . اگر در این ماه مسافر دبی هستید از این قوانین پیروی کنید تا هم به ساکنین احترام گذاشته باشید و هم سفرتان را به خوشی تمام کنید . 

شهر مدرن و لوکس دبی

قید مراکز خرید را بزنید ! 

سیل عظیمی از گردشگران که وارد دبی میشوند وقت زیادی را صرف خرید میکنند . ما پیشنهاد میکنیم از خرید در این شهر صرف نظر کنید یا حداقل وقت کمی را برای خرید بگذارید چرا که شهر دبی شهری توریستی گردشگری است که با جاذبه های فراوانی که در خودش دارد پتانسیل های نهفته ی فراوانی درش میتوان یافت . حیف است وقتتان را صرف بازدید از پاساژها و مراکز خرید بکنید !!

اگر هوای گرم و پیاده روی زیر نور خورشید اذیتتان میکند یک تاکسی بگیرید و حتما از اماکن دیدنی و جذاب دیدن کنید و از لحظه به لحظه ی سفرتان نهایت لذت را ببرید . 

هزینه های تور ارزان قیمت دبی : حمل و نقل, غذا , هتل و اقامت و ..... !🦉

شهر توریستی گردشگری دبی در امارات

سفر همراه با کودکان به شهر مدرن دبی 

بسیاری از افراد به صورت خانوادگی و همراه با کودکانشان به دبی سفر میکنند . برای پدرهای و مادر های بسیار مهم است که فرزندانشان در کشور مقصد امنیت لازم را داشته باشند . باید به این افراد بگوئیم که اصلا نباید نگران این مسائل باشند ، دبی دارای جوی خانوادگی و صمیمی است که در تمامی هتل ها و اماکن تفریحی اش زمین ها و سرگرمی های مخصوص کودکان وجود دارد . 

شما متیوانید با خیالی آسوده و امنیتی کامل فرزندانتان را به این اماکن بسپرید و کل روز را با خبالی آسوده به گشت زنی در شهر و خوش گذرانی مشغول شوید .  

حتما مطالعه کنید : قوانین فرودگاه دبی؛ نکاتی که ندانستن آنها برای مسافرین خطرناک است!🦉

شهر زیبا و جذاب دبی

چانه زنی در دبی !! 

چانه زدن و تخفیف گرفتن در همه جای دنیا مرسوم است . برخی حسابی در این امر خبره هستند ودر همه ی خریدهایشان تخفیف های خوبی را نیز میگیرند . دبی شهری است که اگر در خرید کردن در آن چانه بزنید و تخفیف بخواهید قطعا به نتیجه می رسید . برای این کار در دبی باید آدابی را رعایت کنید : 

1- همیشه لبخند بزنید و با لبخند با فروشندگان صحبت کنید . 

2- قیمت را تعیین نکنید . 

3- پولتان را نشان ندهید .

4- از زبان محلی شان استفاده کنید . 

5- با کمترین قیمت ممکن تخفیف را شروع کنید . 

6- از فروشنده تعریف کنید !!  🦉 ☺♥☻

در نهایت اگر میخواهید در دبی خرید خوب و مناسبی را تجربه کنید ابتدا مردمانش را خوب بشناسید . این ارم کمک شایانی در همه ی امور به شما میکند .