دانستنی های سفر

دانستنی های سفر به کوالالامپور | لالایی های شرق آسیا ♥

دانستنی های سفر به شهر کوالالامپور  🦉 ☺♥☻

کوالالامپور پایتخت و شلوغ ترین شهر مالزی است که امروزه به یکی از مقاصد مهم گردشگری در جهان نیز تبدیل شده . کوالالامپور شهری است پر از اماکن تفریحی فراوان که بازدید از هر کدام جذابیتی خاص دارد . صحن پارلمان مالزی ، میدان مردکا ، خیابان پتالینگ ، کاخ ملی ، برج های دوقلوی پتروناس ، برج کوالالامپور ، موزه ی ملی ، بازار مرکزی ، گالری شهر کوالالامپور ، یادبود ملی و اماکن مذهبی از بهترین اماکنی است که در شهر کوالالامپور مورد بازدید قرار میگیرد . 

بیشتر بخوانیم : بهترین زمان سفر به کوالالامپور | کی بریم مالزی؟ چه فصلی؟ چه ماهی؟ 😈♥
شهر زیبای کوالالامپور در مالزی

آب و هوای شهر کولالامپور 

کوالالامپور شهری با آب و هوای تقریبا ثابت در کشور مالزی است و کمتر دچار تغییر میشود . روزهای داغ و گرم ، شی های خنک و مرطوب ساعاتی خوش را برای توریستان و گردشگران رقم میزند . 

در اکثر ماه ها در این شهر بارش باران مشاهده شده اما در کل ماه های ژوئن تا آگوست خشکی بیشتری نسبت به دیگر ماه ها دارد . ولی ماه های مارس تا آوریل از گرم ترین ماه های سال است در کل کمترین درجه حرارتی که در این شهر دیده شده 22 درجه است و بیشترین درجه 33 درجه بوده است . 

اگر دنبال ماه های خشک و خوش آب و هوا هستید ماه های دسامبر تا فوریه بهترین انتخاب برای شماست . کوالالامپور شهری است که از دو سمت غرب و شرق توسط کوهستان هایی احاطه شده و همین امر باعث شده میزان بارندگی در آن نسبت به سنگاپور و دیگر شهر ها کمتر باشد . 

هزینه های سفر به کوالالامپور 😯

نمایی زیبا از شهر شلوغ کوالالامپور در مالزی

بهترین زمان سفر به شهر کوالالامپور 

از آنجایی که کوالالامپور دارای آب و هوای ثابتی است و کمتر دچار تغییر و تحول میشود در تمامی روزهای سال مناسب برای سفر است ولی در هر فصلی ممکن است با باران های ناگهانی سوپرایز شوید و پس از آن کمی آب و هوای سرد را تجربه خواهید کرد . کوالالامپور شهری است پر از اماکن سربسته ی تفریحی که هنگام بارش باران با وارد شدن به این اماکن میتوانید از خیس شدنتان جلوگیری کنید و هم اینکه از امکانات مفرح و شاد آنجا استفاده کنید . 

هزینه های خورد و خوراک , تور و حمل و نقل در کوالالامپور مالزی! 🦉

شهر زیبا و دیدنی کواتلالامپور در مالزی

دانستنی های بیشتر درباره ی کوالالامپور 

1- تفاوت ساعت ایران با کشور مالزی 3 ساعت و 30 دقیقه است . 

2- زبان مردم در این شهر مالایی است اما به دلیل توریستی بودن کوالالامپور بیشتر به زبان انگلیسی صحبت میکنند .

3- دین مردم در این شهر اسلام است اما نزدیک به 40% از مردم ادیان دیگر را دنبال میکنند . 

4- لازم به ذکر است ، بیماری هایی که از طریق حیوانات به انسان منتقل میشود بسیار جدی است پس گاز گرفتگی ها و نیش حشرات را جدی بگیرید . 

5- از فستیوال ها و جشنواره های شهر دیدن کنید ، قطعا خوشتان خواهد آمد . 

برترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور که حتما باید بازدید شوند! 🦉

شهر زیبا و  جذاب کوالالامپور در مالزی

ماه های پرطرفدار و شلوغ شهر کوالالامپور 

ماه های اردیبهشت ، خرداد ، تیر و مرداد بعلاوه ی آذر ، دی و بهمن از شلوغ ترین و پررفت و آمد ترین ماه ها در شهر زیبای کوالالامپور است . در این ماه سیل عظیمی از جمععیت وارد شهر میشوند و به خوش گذرانی میپردازند . 

ماه های خلوت و ارزان تر در شهر کوالالامپور  🦉 ☺♥☻

ماه های اسفند و فروردین بعلاوه ی شهریور ، مهر و آبان به دلیل میزان بارندگی زیاد ، کمتر توریست پذیر است اما اگر در این ماه ها به شهر کوالالامپور سفر کنید سفر ارزان تری را تجربه خواهید کرد .  

بیشتر بخوانیم :  تــــور ارزان مالــــــــــــــزی نوروز 97 🦉 وحشی یا مدرن ؟؟