دانستنی های سفر

دانستنی های سفر به پوکت

دانستنی های سفر به پوکت (تور ارزان و لحظه آخری پوکت)

پوکت از مناطق دیدنی و خاص تایلند است که طرفداران بیشماری میان توریستان و گردشگران دارد . از طرفی از گران ترین بخش های تایلند نیز است . ما در این مقاله مطالبی را در ارتباط با سفری بهتر به پوکت ارائه کرده ایم که قطعا خواندن آن کمک شایانی به سفرتان خواهد کرد . 

شهر زیبای پوکت در تایلند

اطلاعات ضروری در سفر به شهر پوکت : 

اختلاف ساعت با تهران : 3:30+     

زبان رسمی : تایلندی 

واحد پول رسمی : بات تایلند

پیش شماره ی کشور تایلند : 0066

پیش شماره ی شهر پوکت : 076

نمایی زیبا از سواحل پوکت

حمل و نقل در شهر پوکت :

 حمل و نقل در شهر زیبای پوکت بسیار راحت است چرا که شما میتوانید به وسیله ی حمل و نقل عمومی دسترسی راحتی به سرتاسر شهر داشته باشید . ترافیک شدید در این شهر از معضلات حل نشدنی محسوب میشود از این رو اجاره ی دوچرخه و موتور گازی از رایج ترین و متداول ترین کارهاست . استفاده از تاکسی و مترو از دیگر انتخاب هایی است که در پوکت مقابلتان است . 

سواحل منحصر به فرد پوکت در تایلند

غذاها در شهر پوکت : 

برای خوردن غذایی مناسب و ایده آل باید به رستوران های محلی بروید چرا که رستوران های لوکس غذاهایی گران و لاکچری را عرضه میکند که تفاوت آنها با غذاهای رستوران های محلی در نحوه ی سرو و محیط سروشان است . در کل اگر میخواهید سفری ارزان و مقرون به صرفه داشته باشید از رفتن به رستوران های لوکس بپرهیزید . 

شکایات : 

اگر در این شهر به هر دلیلی با هر شخصی به مشکل خوردید از هرگونه نزاع و دعوا بپرهیزید و سریعا با شماره ی 1155 تماس بگیرید و مشکل را شرح دهید . این اپراتور انگلیسی زبان نزدیکترین افسر پلیس گردشگر را به محل درخواستی میفرستد و سریعا به مشکلتان رسیدگی میکند . 

نمایی دیدنی از شهر زیبا و جذاب پوکت

محدودیت بار در سفر به شهر پوکت : 

ایراسیا : 15 کیلو ( در ازای هر کیلو بار اضافه 3 دلار دریافت میکند ) .

تایرایرویز : 25 کیلو ( در ازای هر کیلو با اضافه 2 دلار دریافت میکند ) .

اورفیت تای : 20 کیلو .

آب و هوای شهر پوکت : 

پوکت شهری با هوای گرم وشرجی در قلب کشور تایلند است که در تمام فصولش بارش باران درش دیده میشود . ماه نوامبر تا فوریه بهترین زمان برای سفر به این شهر دیدنیست .

سواحل آرام و زیبای پوکت در کشور تایلند

تور های پوکت : 

در این شهر توهایی مفرح و شاد ، شما را برای داشتن روزهایی شیرین همراهی میکند . تورهای جزایر فی فی ، تور جزیره ی جیمز باند ، تور سافاری ، تور غواصی ، تور تیوب سواری ، تور پرواز در جنگل و تور فانتاساشو از تورهای تفریحی این شهر است . 

مراکز خرید در شهر پوکت : 

پوکت شهری است با بازارها و مراکز خرید فراوان که اجناسی خوب و البته مناسب را در اختار خریداران قرار داده . شما هر آنچه احتیاج داشته باشید را در این مراکز خواهید یافت . برای خرید سوغاتی بهتر است به بازارهای محلی بروید و از دست سازهای تایلندی بروید ، البته اگر اهل چانه زدن هستید حتما این کار را بکنید چرا که تخفیف های خوبی خواهید گرفت . 

مرکز خرید چانگ سبیلون ، بازار های آخر هفته ی پوکت ، مرکز خرید سنترال فستیوال ، مرکز خرید ورزشی سوپر استور ، مرکز خرید سوپر اسپورت و مرکز خرید بناناواک از مراکز خرید ایده آل این شهر است . 

شهر زیبا و دیدنی پوکت در تایلند

اطلاعات بیشتر درباره ی شهر پوکت : 

موقعیت : چانگ وات 

وضعیت : جزیره ای 

مذهب : بودا ، مسلمان ، مسیحی .

صرفه جویی در هزینه ها در شهر زیبای پوکت : 

قدم اول ) بیشتر از غذاهای خیابانی استفاده کنید چرا که هم خوش طعم تر است و هم ارزان تر .

قدم دوم ) اسفاده از موتور سیکلت و دوچرخه مقدار هزینه ی چشم گیری را در حمل و نقلتان کاهش میدهد . 

قدم سوم ) با ثبت نام در سایت کوچ سرفینگ میتوانید شب را در کنار مردم بومی در خانه هایشان بگذرانید در این صورت هزینه های هتل از کل هزینه هایتان کسر میشود . 

نمایی زیبا و جذاب از شهر پوکت