دانستنی های سفر

دانستنی های سفر به آنتالیا | آنتالیا چه جور جاییست؟! ♥☻

دانستنی های سفر به آنتالیا (تور های هورگشت پارس آنتالیا)

ترکیه کشوری با شهر های دیدنی و جذابی است که توریستان فراوانی را در نقاط مختلف خود میپذیرد . یکی از دیدنی ترین شهرهای آن شهر زیبای آنتالیاست . شهری پر از جاذبه های مفرح ، شاد و دیدنی . این شهر امروزه یکی از مقاصد مهم و البته پرطرفدار در کشور ترکیه است . شهری مرکب از جاذبه های تاریخی فرهنگی و اماکن تفریحی فراوان . علاوه بر جاذبه هایش میتوانید در طبیعت اطرافش گشت بزنید و ساعاتی مفرح و شاد را برای خودتان رقم بزنید . در کل میتوان گفت آنتالیا از زیباترین و دنج ترین شهر های ترکیه است که حتما باید در اولویت قرار بگیرد .

بیشتر بخوانیم : بهترین زمان سفر به آنتالیا؛ شهر رویاهای پاک!

شهر زیبای آنتالیا

1- پول نقد همراهتان باشد !! 

در آنتالیا دلار و لیر هر دو قابل قبول است و حتی اگر یورو همراهتان باشد هم میتوانید آن را خرج کنید ، پس اولا دلار و لیر را در اولویت قرار دهید سپس یورو را ، چرا که اگر در این مورد به مشکل بخورید باید در صف های طولانی صرافی بایستید تا بتوانید پول مورد نظرتان را دریافت کنید . نکته ی دیگر این است که تا حد امکان از پول نقد استفاده کنید و استفاده از کارت های اعتباری را در اولویت آخر قرار دهید . 

5 هتل برتر آنتالیا از نظر هورگشت پارس کدامند؟ 🦉

شهر زیبای آنتالیا در ترکیه

2- به پوششتان توجه داشته باشید !! 

آنتالیا شهری است که در آن فرهنگ های شرقی و غربی به شدت قابل مشاهده است . شما هم میتوانید افراد با حجاب کامل را در این شهر ببینید و هم افرادی با حجاب آزاد کاملا به صورت غربی !! پس اصلا نگران پوششتان نباشید چرا که هیچ گروهی بر دیگری برتری ندارد . 

با تور لحظه آخری آنتالیا بیشتر آشنا شوید| قیمت های تور آنتالیا 🦉

سرسره آبی مهیج در آنتالیا

3- سرویس بهداشتی !! 🦉 ☺♥☻

در آنتالیا سرویس های بهداشتی همانند سرویس های ایرانیست با اینکه سرویس فرنگی کاربرد بیشتری دارد اما به دلیل توریستی بودنش معمولا هر دو را داراست . ولی در کل اگر این مسئله برایتان حائز اهمیت است حتما پس از رسیدن به محل اقامت به این موضوع دقت کنید . نکته ی قابل توجه اینجاست که در استفاده از سرویس های عمومی حتما باید پول رداخت کنید پس پول خرد همیشه همه جا همراهتان باشد . 

4- بلد بودن زبان ترکی ! 

اکثر توریستان و گردشگران در هر کشوری که باشند بیشتر انگلیسی صحبت میکنند ، در آنتالیا نیز به همین صورت است که همین امر نیز باعث شده در ارتباط با فروشنده ها و مردم کمی با مسکل مواجه شوند بنابراین توصیه میکنیم حتما ترکی را در حد یک مکالمه ی کوتاه بلد باشید . 

اطلاعات گردشگری آنتالیا | تور ارزان آنتالیا

شهر زیبا و توریستی آنتالیا در ترکیه

5- آشنایی با فرهنگ غذایی ترکیه ! 

شهر های مهم و پرجمعیت مثل آنتالیا انواع غذاهای متنوع و رنگارنگ ترکی را برایتان سرو میکند . غذاهایی مهیج که قطعا دوست دارید تک تکشان را تست کنید و مزه هایشان را بچشید . پیشنهاد ما این است که از قبل مطالعاتی روی غذاها داشته باشید تا بتوانید بهترین آنها را در آنتالیا امتحان کنید چرا که قطعا زمان کافی برای امتحان کردن تمامی آنها وجود نخواهد داشت . 

مناسب‌ترین فصل سفر به آنتالیا و هزینه های سفر به آنتالیا! 🦉

غذاهای خوش طعم در آنتالیا

6- پوشیدن لباس مناسب برای هر مکان خاص ! 

آنتالیا پر است از مراکز و اماکن تفریحی و متنوع و دیدنی که لازم است برای رفتن به هر مکانی لباس مناسب آنجا را بپوشید . مثلا برای رفتن به ساحل حتما باید لیاس مناسب آنجا را بپوشید و برای رفتن به خرید لازم نیست با لباس ساحل بروید .

قیمت های تور ارزان آنتالیا
نمایی زیبا از شهر دیدنی آنتالیا

7- سوغاتی های آنتالیا 

آنتالیا اجناس متنوع و رنگارنگ و ارزانی برای خرید به عنوان سوغاتی دارد مثل ظروف مسی ، سنگ های چشم نظر ، گلیم ها و فرش های دستباف ، اجناس چرم ، جواهرات زیبای دست ساز ، ادویه جات ، کتاب های تاریخی و صد ها شیء با ارزش دیگر . 

سوغات های خاص آنتالیا

8- سفر به آنتالیا در ماه رمضان ! 

سفر در ماه رمضان برایتان مشکل ساز نخواهد بود و شما میتوانید در نوشیدن و خوردن در شهر آزادانه رفتار کنید اما برای رعایت ادب و احترام به مسلمانان آنتالیا این کار ار جلوی روزه داران انجام ندهید . 

9- آب آشامیدنی در شهر آنتالیا ! 

یکی از نکات مثبت در شهر این است که نیازی نیست نگران آب آشامیدنی باشید چرا که آب شهر قابل آشامیدن و کاملا تمیز است و احتیاجی به خرج اضافی برای خرید آب معدنی نخواهید داشت . 

معرفی شهر زیبای آنتالیا از نقطه نظر گردشگری

ساحل زیبای شهر آنتالیا

10- اطلاعات بسیار ضروری شهر آنتالیا 

آنتالیا شهری با دو ساحل بسیار زیبا و معروف است که ورود برای عموم به آنجا آزاد است . ساحل لارا در شرق آنتالیا و ساحل کنی آلتی در غرب آنتالیا . حتما از این دو ساحل در شهر دیدن کنید .

سفر در فصل تابستان به آنتالیا شما را با آفتابی داغ و البته لذت بخش مواجه میکند پس حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید . 

در طول اقامت در هتل مورد نظر حق آوردن نوشیدنی و خوراکی به داخل هتل را ندارید .