دانستنی های سفر

راهنمای سفر به تایلند | بانکوک و پوکت و پاتایا را می خواهید؟!! 🦉

تایلند | تور تایلند  🦉

تایلند یک کشور زیبا و توریستی در قلب آسیای شرقی است این کشور بیشتر کسب درامد خود را از طریق توریستان و گردشگران کسب میکند در این کشور جاذبه های بسیاری وجود دارد که با قدم زدن در شهرهای آن به وفور میتوان آنرا دید د رکنار این جاذبه های میتوان به مراکز خرید و رستوران هایی اشاره کرد که رفتن به آنجا بی ضرر است میتوان گفت که این کشور به قطب توریستی آن آسیای شرقی تبدیل شده است.

بیشتر بخوانیم : تمام اطلاعات ضروری و حیاتی برای سفر به پوکت در تایلند

تایلند پاتایا خفن ترین چیزها

اطلاعات ضروری در سفر به تایلند

اختلاف ساعت با تهران:3:30+
زبان رسمی:تایلندی
واحد پول:بات
پیش شماره:66+
جهت رانندگی:چپ
شماره پلیس:1155

بیشتر بخوانیم : اطلاعات مهم برای یک تور ترکیبی به تایلند

آب و هوای کشور تایلند

آب و هوا در این کشور به دلیل نزدیک بودن با خط استوا داغ و مرطوب است که تقریبا درتمامی طول سال دمای این کشور ثابت است و تقریبا بدون بارندگی است زیرا میانگین بارش سالانه در این کشور 200 میلی لیتر است و این میتواند برای یک کشور  کم باشد اما جالب این است که کمبود منابع آب شیرین ندارند اما در این کشور یکی استثنا وجود دارد و آن هم این است که از ماه مه تا اکتبر فصل بارانی آن شروع شده و گاهی همراه با رگبار است.

تور ارزان تایلند 🦉تایلند الان چخبره؟! 🦉

پوکت تایلند زیباتر از زیبا

هزینه های سفر به کشورتایلند

در این کشور برای اقامت خود میتوانید از هاستل ها استفاده کنید البته اقامت در هتل امن تر و راحت تر از اقامت در هاستل است به همین دلیل است که اکثر افراد مجرد برای اقامت در هاستل می مانند .هاستل در برابر هتل هزینه ی کمتری دارد و ولی هتل های 3 ستاره با قیمت مناسب هم وجود دارد ولی اگر بخواهید در هتل های لوکس و لاکچری اقامت داشته باشید هزینه ی شما بیشتر خواهد شد.

هزینه ی غذا در سفر به تایلند

در سفر به کشور تایلند شاید نیازی به رفتن به رستوران نباشد زیرا این کشور با غذاهای خیابانیش معروف است و در هر خیابانی که میروید غرفه های غذاهای خیابانی را میتوانید ببینید اما رستوران های خوب و با کیفیت در این کشور کم نیست پیشنهاد میکینم حتما غذاهای محلی این رستوران ها را امتحان کنید اما از غرفه های غذاهای خیابانی آن هم غافل نشوید .معمولا برای صرف صبحانه در این کشور هزینه ای معادل  تا 30 تا 150 بات هزینه میشود و بریا صرف ناهار هزینه ای بالغ بر 40 تا 200 بات ایت و هزینه ی شام نیز بالع بر 80 تا 250 بات نیز میباشد. البته این هزینه ها نسبت به رستوران های معمولی و لاکچری متفاوت است.اگر هم که خودتان آشپزی کنید بحث آن دیگر جدا است.

بیشتر بدانیم : معرفی کشور تایلند از نظر گردشگری

غذا در تایلند

هزینه ی حمل و نقل در کشور تایلند

در این کشور شلوغ و پر ازدحام بهترین وسیله برای جابه جایی شهر استفاده از وسایل نقلیه ی عمومی است .توک توک ها و موتور ها و دوچرخه ها و... که میتواند جا به جایی را برای شما آسانتر کند و با هزینه ی کمتر و البته با مدت زمان بیشتر به مقصد میرسید .البته میتوانید از تاکسی ها هم استفاده کنید اما تاکسی ها همه مجهز به تاکسی متر هتسند و هزینه ی بالایی به نسبت توک توک میتواند برای شما داشته باشد.

سوغاتی های کشور تایلند

تایلند کشوری است که توریست پذیر است و به همین دلیل افراد برای خرید سوغاتی انتخابی آزاد دارند مجسمه های کوچک بودا، صنایع دستی دست ساز، ادویه های خوشمزه  ،ابریشم، لباس های زیبای تایلندی، لوازم دکوری چوبی که با چوب بامبو ساخته شده اند از جمله سوغاتی های معروف این کشور است.

گشت و گذاری خطرناک در تایلند

جاذبه های گردشگری کشور تایلند

تور های دوچرخه سواری

این تور ها که هر ساله عده ی زیادی را وادار به شرکت میکند بسیار هیجان انگیز است اما شما هم میتوانی بیننده ی آن باشید نه شرکت کننده مخصوصا تورهای دوچرخه سواری rbb  که از اهمیت بالایی برخوردار است.

روستای فیل ها

در این کشور روستایی وجود دارد که به روستای فیل ها معروف است در این روستا تعداد فیل ها بیشتر از ساکنین است بدین صورت که به آنها غذا میدهند ، بازی میکنند ،آنها خود را در دریاچه میشویند و به طور کلی شما میتوانید با زندگی روزمره ی آنها آشنا شوید البته بخش مهم آن غذا دادن به فیل ها است که کودکان علاقه بسیاری به این بخش دارند .این جاذبه دیدنی ترین جاذبه ی تایلند است.

مجسمه بودای بزرگ

این مجسمه ی منحصر به فرد که در بالای یک تپه قرار گرفته و بیشتر توریستان و گردشگاران را جذب خود میکند البته مسی این مجسمه پیاده روی طولانی دارد اما ارزش یکبار دیدن آن را نیز دارد.

معبد وات فرا سیایی

این معبد ه یک نماد مهم در کشور تایند تبدیل شده محل جغرافیایی آن در شهر پاتایا است و در آن مجسمه های بودای طلایی به چشم میخورد و دلیل آن است است که مردم تایلند آیینی بودایی دارند و مجسمه ی بودا برای آنها بسیار با اهمیت بوده است.

از دیگر جاذبه های این شهر میتوان به مینی سیام ،باغ نانگ نوچی، پناهگاه مذهبی حقیقت نیز اشاره کرد اما موزه ی بطری و آیوتایا زا اهمیت ویژه ای برخوردار است.