دانستنی های سفر

راهنمای سفر به مالزی | هر چه که باید در سفر به کوالالامپور بدانید! 🦉

کشور مالزی | تور کوالالامپور مالزی 🦉

مالزی کشوری زیبا و که  در قاره ی آسیا قرار گرفته البته آسیای شرقی و پر است از جاذبه های دیدنی و جنگل های زیبا و سرسبز. این شهر رنگارنگ زیبایی های خاص به خودش را دارد و هم چنین یکی از مجهز ترین و بهترین سایت های غواصی جهان را دارد  این کشور پر است از آسمان خراش های بلند و جاذبه های و رستوران ها و هتل های فراوانی در این کشور توریستی دیده میشود.در این مقاله سعی بر آن شده تا با کشور مالزی بیشتر آشنا شویم.

بیشتر بخوانیم : هر آنچه که بایستی قبل از سفر به کوالالامپور مالزی بدانید!

اطلاعات ضروری در سفر به مالزی

اختلاف ساعت با ایران:4:30+ ساعت
کد کشور:60+
واحد پول:رینگیت
زبان رسمی:مالایی
پلیس:112
جهت رانندگی:چپ

 

وضعیت آب و هوایی مالزی

این کشور بی نظیر به دلیل نزدیکی به خط استوا ،آب و هوایی استوایی دارد یعنی در طول سال هوای این کشور گرم و مرطوب است و دمای آن ممکن است به 27 درجه برسد.با وجود این که آب و هوایی استوایی دارد اما این کشور از نعمت باران بی دریغ نیست ،بارش سالانه ی باران در این کشور به حدود 250 میلی لیتر در سال است.

بهترین زمان برای سفر به کشور مالزی 

همانطور که گفتیم این کشور به دلیل نزدیکی با خط استوا آب و هوایی گرم و مرطوب دارد و خیلی کم ممکن است هوای آن تغییر کند اما با این حال رطوبت بالایی دارد و همانطور که گفتیم براش باران هم در این محل وجود دارد که بیشتر در سواحل شرقی و انتهای غربی ساراواک است که از نوامبر شروع شده و تا فوریه ادامه دارد که شدیدتر هم میشود که محلی ها اسم آن را مانسون میگذارند.در نواحی غربی جزیره بارندگی ها بسیار طولانی تر است که ماه های سپتامبر و اکتبر است و رطوبت هوا هم در این مکان بیشتر میشود ،بهترین زمان برای سفر ماه های مارس تا اکتبر است که بارش کمتر و رطوبت هم کمتر است.البته ماه های فوریه و ژانویه هم با این که در فصل های بارندگی هستند اما مناسبند زیرا فستیوال های متعددی در آن برگزار میشود مثل فستیوال های سال نوی چینی، جشن هندوی.

هزینه های اقامت در کشور مالزی ☺↨ ♥☻

اقامت در هاستل ها شبی 25 تا 50 رینگت است اما این قیمت های اتاق های معمولی هاستل ها بوده و اگر اتاق های خصوصی بخواهید شبی 75 رینگیت برای شما هزینه بر میدارد.البته اگر راضی به اقامت در هاستل ها نبودید هتل های مقرون به صرفه ای نیز وجود دارد که هزینه ی اقامت در این هتل ها از 75 رینگیت شروع شده و تا 200 رینگیت هم ادامه میابد.که البته این قیمت ها بستگی به ستاره های هتل شما دارد .

بیشتر بخوانیم : دانستنی ها و اطلاعات ضروری برای سفر به مالزی! 😈♥

هزینه ی غذا در سفر به کشور مالزی

در مالزی که به شهر غذاهای خیابانی معروف است کمتر کسانی برای صرف عذا به رستوران میروند زیرا عذاهای خیابانی آن در جهان زبان زد خاص و عام است .هزینه ی غذاهای خیابانی از 5 رینگیت شروع شده و به 15 رینگیت میرسد ،اما اگر مد نظر شما برای خوردن غذا رستوران است باید ذکر کنیم که در رستوران باید برای هر نفر حدود 25 رینگیت پرداخت کنید البته این قیمت ها برای غذاهای محلی و مالزیایی است اما قیمت غذاهای غربی مانند استیک و عذاهای دریایی هزینه ای بالاتر دارد .اما اگر به فکر کاهش هزینه ها در سفر هستید خودتان غذا درست کنید که به صرفه تر باشد ، برای یک هفته حدود 90 تا 150 رینگیت هزینه دارد که مقرون به صرفه است.

هزینه های حمل و نقل در سفر به مالزی

برای سفر با اتوبوس دورن این کشور هزینه ی ساعتی 5 تا 15 رینگت باید پرداخت کنید در این کشور ها همانند ترکیه تاکسی هایشان از تاکسی متر استفاده میکنند و هزینه ی زیادی را میگیرند و اگر سوار تاکسی شدید و 4 نفر ظرفیت آن کامل نشد شما باید پول 4 نفر را حساب کنید پس حتما قبل از آن با راننده به توافق برسید.در این کشور به دلیل شلوغی و جمعیت زیاد بهترین راه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.

جاذبه های گردشگری مالزی

مالزی کشوری زیبا و پر از جاذبه های گردشگری است که در دیدن این جاذبه ها خسته نمیشوید فراوانی آنهاذدر گوشه و کنار کشور دیده میشود.ما به چند مورد برترین های این کشور اشاره میکنیم:

پارک ملی گونونگ گادینگ

این پارک مناسب برای تفرادی است که علاقه ی زیادی به گل و گیاه دارند و عاشق علم گیاه شناسی هستند البته یک خبر خوش به گیاه دوستان که زیباترین و بزرگترین گل جهان در این باغ باز میشود و میروید این گل فلزیا نام دارد که طول آن یک متر و وزن آن هفت کیلوگرم است بهترین زمان برای بازدید از آن نوامبر تا ژانویه است .

معبد کک لوک سی

این معبد زیبا که ارزش بسیاری برای مردم محلی دارد زیرا آنها طبق عادت برای عبادت به این معبد میروند ، این معبد که قدمتی دیرینه دارد و از فرهنگ غنی این کشور نشات گرفته یک معبد نسبتا جدید است و تاریخ ساخت آن به سال 1891 بازمیگردد و از نظر بوداییان یکی از مهمترین معابد به شمار میروند.

یک مطلب جذاب : بهترین رستوران های مالزی از نظر توریست ها

جزیره ردانگ

این ساحل زیبا که محلی مناسب برای شنا و گرفتن آفتاب است در بین توریستان طرفداران بسیاری دارد در این ساحل شما شن های سفیدی را میبینید که با تماشای آن ادم را جذب به خودش میکند در این ساحل غرفه هایی تعبیه شده که اگر احساس گرسنگی کردید میتوانید به آنجا رفته و میان وعده و اسنک سفارش دهید، در این ساحل چند بار کوچک وجود دارد که نوشیدنی های بینظیری ارائه میدهد.این جزیره ی کوچک مکانی زیبا برای سرگرمی شما است.

رودخانه ی کیناباتانگان

این رودخانه ی عظیم که دومین رود بزرگ در مالزی است و طول آن به 550 کیلومتر میرسد و دور تا دور و اطراف این رودخانه را جنگل های سرسبز وبارانی فرا گرفته که پوششی سبز و زیبا دارد .

از جمله دیدنی های دیگر این کشور مالزی میتوان به جزیره سیپادان و کمرون هالندز و شهر جورج تاون و موه کینبالو و تامان نگارا نیز اشاره کرد.

غذاهای معروف کشور مالزی (;,hghghl\,v - ;,HGHGHL\,V ) 🦉🦉🦉 

از جمله غذاهای معروف این کشور میتوان به روتی جاناس و لاکسا و می کولوک و ساتای و نودل سرخ شده و روجاک و برنج و مرغ و دسر ته تاریک اشاره کرد.به شما پیشنهاد میکنیم در سفر به کشور مالزی از غذاهای سنتی و محلی آن غافل نشوید.