دانستنی های سفر

شهر های توریستی گرجستان | فقط تفلیس؟؟ 🦉

گرجستان | آیا تور گرجستان فقط تور تفلیس است ؟

گرجستان کشوری زیبا مابین دو قاره ی اروپا و آسیاست که امروزه به مکانی جذاب برای توریستان و گردشگران تبدیل شده است طبیعت بکر و سبز گرجستان مورد علاقه ی بسیاری از افراد است که برای تعطیلات این کشور منحصر به فرد را انتخاب کرده اند مردم گرجی مردمانی مهمان ونواز و مهربان هستند که همین امر سفرتان را شیرین تر میکند گرجستان شهر هایی همچون باتومی و تفلیس را دارد که هر کدام بیش از صدها جاذبه را در خود جای داده  است البته در سفر به گرجستان زیبا حتما از غذاهای گرجی امتحان کنید.

بیشتر بخوانیم : با بودجه محدود به کجا سفر کنیم؟!

تفلیس:

این شهر پایتخت کشور گرجستان است و همینطور شلوغترین شهر گرجستان با وسعت زیادش بزرگترین شهر نیز محسوب میشود.بناهای زیبای این شهر معماری عمیق گرجستان را به رخ میکشد ، این شهر با قدمت پر است از اماکن زیبا و مفرح که برخی از آنها بارها ویران شده و همچنان پابرجا هستند ، پیاده روی در خیابان های قدیمی سنگفرش شده ی این شهر به صورت مارپیچ ساخته شده و بسیار لذت بخش است .کلیسا های باستانی شهر و آبگرم های معروف تفلیس از پرطرفدارترین ها در این شهر است  در سفر به تفلیس از آبگرم های آن نباید گذشت با رفتن به آبگرم و یک ماساژ لذت بخش خستگی ناشی از دغدغه ها و تنش های روز را به طور کامل از بین میبرد.

هزینه سفر به تفلیس | کشور افسانه های شمالی ما ! 🦉😇

تفلیس تور ارزان

مستیا:

یکی دیگر از شهر های گرجستان که در فاصله ی کمی از poti  و kutuisi  قرار گرفته ، کوه های زیبای این شهر از ویژگی های منحصر به فرد آن است که به شما این امکان را میدهد یک کوه نوردی یا پیاده روی لذت بخش را در هوایی پاک و تمیز کوهستان تجربه کنید. کوهنوردی و پیاده روی از جمله فعالیت توریست ها در این شهر زیبا هستند.با کوه ها و دره های سرسبز و گاه پربرف!

بیشتر بخوانیم : تور ارزان تفلیس | ارزان تر از آنچه که فکرش را بکنید!! 

 

مستیا شهری سرسبز در گرجستان

 

تلاوی:

شهری خالی از سکنه در گرجستان است اما به دلیل وجود اماکن تاریخی فراوان و مهترین اماکن برای مورخان و تاریخ شناسان محسوب میشود .برای علاقه مندان به آثار تاریخی انتخاب این شهر انتخابی شایسته و مناسب است. شهری تاریخی و هنری!

با تور ارزان قیمت گرجستان بیشتر آشنا شوید: هزینه ها و زمان سفر! 🦉

تلاوی در گرجستان

استپاشمیندا: stepantsminda

این شهر زیبا نیز در گرجستان جاذب توریست و گردشگر است کوه های زیبای این شهر مناسب برای کوهنوردان حرفه ای است پس اگر قصد رفتن به این کوه را داشتید هر فصلی غیر از زمستان را انتخاب کنید ، چرا که زمستان فصلی خطرناک در این کوهستان است . البته دیدن کلیساهای زیبا با منظره ابرها و کوه های سرسبز یا پربرف بسیار دیدنی و جالب است.

معرفی کشور گرجستان از نظر گردشگری

شهرهای زیبای گرجستان

متسختا:

این شهر شهری زیبا در تقاطع دو رودخانه ی زیبا و معروف گرجستان است این شهر از قدیمی ترین و کهن ترین شهر های گرجستان است که مسیحیت را برای اولین بار به عنوان دین شناختند، بناهای شهر معماری کهن و قدیمی را به رخ توریستان میکشد.

این شهر در گذشته پایتخت گرجستان بوده است و بافت قدیمی و کهنه خود را حفظ کرده است.

متسختا گرجستان

سیقناقی:

شهر عشاق گرجستان این شهر که از آن به عنوان شهر عشق یاد میکنند از شهر های توریستی و گردشگری گرجستان است با قدمتی طولانی از زیباترین ها نیز محسوب میشود نزدیک به 2000 نفر در این شهر زندگی میکنند .انتخاب این شهر برای تعطیلات بسیار مناسب و شایسته برای عزیزانی است که به دنبال اقامت راحت و آرام در شلوغی های شهر هستند. برای همین سیقناقی را شهر عشق بازی و عشاق دنیا در گرجستان می نامند.

رستوران های تفلیس درتور ارزان تفلیس گرجستان

سیقناقی

باتومی:

این شهر از پرطرفدارترین  شهر های توریستی گرجستان است که زیباترین بنادر و ساحل کشور را در خودش جای داده است ، برای تعطیلات تابستان در گرجستان ، باتومی بهترین و مفرح ترین ها برای شماست .بیش از صد جاذبه ی زیبا در این شهر قرار گرفته که وقت زیادی را باید برای دیدن آن صرف کنید.سال های اخیر سال هایی بوده که باتومی طبق برنامه ریزی ها توریستان و گردشگران زیادی را به خودش دیده است.

باتومی

بورجومی:

یکی دیگر از شهر های گرجستان بورجومی است که در فاصله ی 150 کیلومتری از غرب پایتخت قرار دارد ، این شهر شهری تفریحی با آب و هوای معدنی خالص است ولی آب آشامیدنی آن کمی شور است ، پیشنهاد میکنیم از آب این شهر برای آشامیدن استفاده نکنید و آب های معدنی تهیه کنید.

زوگریدی و اشگولی دیگر شهر های توریستی این کشور است که توریستان و گردشگران بسیاری را به خودشان جذب میکنند.و آثار باشکوهی را در خود جای داده است.

بورجومی