دانستنی های سفر

دریاچه زیر زمینی ملیسانی

اینجا کفالونیاست، یکی از قشنگترین و سبزترین جزایر یونان. مسافرین و ماجراجوهایی که به این منطقه سر میزنن، عموما از طبیعت و منظره ی بی نظیرش، رشته کوه های نا هموار و دره های بینشون که تبدیل به مناطق تاکستانی شده، حیرت زده میشن.

یکی از دیدنی ترین مناطق و جاذبه های گردشگری کفالونیا، دریاچه ی ملیسانی هست. این دریاچه بزرگ زیرزمینی، هزاران سال پیش وقتی که سقف یک غار بزرگ فرو ریخت تشکیل شد و آسمون رو به آبهای آبی که در زیرش وجود داشت متصل کرد.

تور آنتالیا ارزان و لحظه آخری

تابش خورشید روی آبهای درخشان این دریاچه، منظره ای هست که هر سفر کننده ای باید اون رو از نزدیک ببینه. خارج غار پوشیده از جنگل و داخل آن یک محل روباز با شکوه و رویایی که شامل یک غار صخره ایی مملو از آبهای زلال و شفاف می باشد.
این غار در اساطیر یونانی نیز شناخته شده بوده که شامل دو تالار بزرگ و جزیره ایی در وسط است که یکی از این تالارها رو بازمی باشد و همین امر موجب تابش نور مستقیم خورشید به داخل غار و سطح دریاچه و در نتیجه بیش از حد شفاف بنظر رسیدن آب می شود که به سختی می توان دو محیط شفاف آب و هوا را تشخیص داد پس احساس میکنید که قایق ها روی هوا معلق یا در حرکتند.
عامل اصلی رفت و آمدهای بسیار زیاد به این جزیره شگفتی های طبیعی و و خارق العاده آن است.
بهترین زمان بازدید از این جاذبه طبیعی وسط یک روز آفتابیست ولی با عین حال در تمام ساعات روز بازدید کننده ی خود را دارد.
آنجا چند راهنما با قایق پاروی خود حضور دارند تا شما را با این جاذبه زیبا آشنا کنندو مطالبی در باره آن به گردشگران بگویند.

تور کوش آداسی ارزان

ملیسانی

ملیسانی

ملیسانی