دانستنی های سفر

انتخاب مناسب ترین کیسه خواب برای طبیعت گردان و کوهنوردان🦉

در سفر های افراد از ابزارهای متفاوتی برای حمل و نقل وسایل ضروری خود بهره می برند یکی از وسایلی که توسط اغلب آن ها مورد استفاده قرار میگیرد، کوله پشتی می باشد. حتی در سفرهای کوتاه و نزدیک همانند تور لحظه آخری کیش و تور لحظه آخری آنتالیا و حتی تور ارزان قیمت مشهد مقدس خیلی از افراد فقط یک کوله پشتی با خود می برند! کوله پشتی مناسب علاوه بر اینکه دارای جای کافی برای قرار دادن مایحتاج مورد نیاز است باید تا حد کافی خودش سبک باشد و وزن زیادی نداشته باشد، از این رو با گسترش تکنولوژی تولیدکنندگان این نوع کیف ها تمامی تلاش خود را کرده اند که بتوانند محصولات خود را با کمترین وزن ممکن تولید نمایند. در همین راستا  یکی دیگر از تولیدات این گونه شرکت ها کیسه خواب مسافرتی می باشد که با گذشت زمان روز به روز طرح و تکنولوژی جدید برای ساخت آن به کار می رود تا افراد بتوانند از آن ها به راحتی  و در جای مورد نیاز بهره بگیرند و برای حمل و نقل آن هم مشکلی ایجاد نشود.ما در این جا قصد داریم به شما نکته هایی را متذکر شویم که برای خرید یک کیسه خواب مناسب نیاز دارید که بدانید امیدواریم که با ما همراهی کنید. برخی از افراد دوست دارند مقصد سفر های خود را محیط طبیعی انتخاب نمایند و علاقه ای ندارند که در سفر هم در یک اتاق محبوس باشند از این رو یکی از گزینه های برتر برای این افراد جهت خواب و آسایش بهره گیری از کیسه خواب در سفر است. از محاسن کیسه خواب مسافرتی می توانید راحتی و گرمای قابل قبول داخل آن را نام برد، مورد بعدی می تواند مصون ماندن از گزند حشره های ریز و درشت و یا حیوانات باشد. از این رو به افرادی که علاقه مند این گونه سفر ها هستند پیشنهاد داریم بهترین انتخاب را برای کیسه خواب مسافرتی خود انجام دهند تا از همه نظر عالی باشد.

صفحه اصلی وب سایت هورگشت پارس

کیسه خواب

امتیاز کیسه خواب از  نظر دمایی

یکی از مواردی که برای خرید کیسه خواب مسافرتی حائز اهمیت است امتیاز درجه حرارت کیسه خواب است این امتیاز در واقع کمترین دمایی می باشد که به طور متوسط  برای استراحت در این گونه کیسه خواب ها  باید وجود داشته باشد و از آن پایین تر دما نامناسبی تلقی می گردد. اگر بخواهیم برای شما یک نمونه ذکر کنیم می توانیم به degree bag-20 اشاره نماییم این نماد نشان می دهد که  در هنگامی که این دما در داخل کیسه خواب برقرار باشد می توانید به آسودگی استراحت کنید و اوقات خوبی را داشته باشید و این درحالی است که اگر این دما کمتر از 20 درجه فارنهایت شود بدیهی است که با مشکلاتی مواجه خواهید شد. یکی از مواردی که ذکر آن مهم است، کارکرد بدنی در هر شخص است که موضوعی متنوع می باشد و برای همه به یک شکل نیست در کنار آن کارخانه های سازنده کیسه خواب هم معیارها و ارزش های متفاوتی برای اندازه گرفتن این امتیاز دارند که ممکن است هرکدام از آن ها با دیگری متفاوت باشد به همین دلیل این اعداد به طور قطع مورد توجه قرار نمیگیرند بلکه تنها به عنوان یک نشانه و راهنمایی گر به کمک می آیند و باید به یاد داشته باشید مواردی مانند دمای کلی محیط نقش بسیار مهمی در این امتیاز خواهد داشت و ممکن است که نتیجه آن را بسیار تحت شعاع قرار دهد. این گونه امتیاز ها پیش فرض های خاصی را شامل می شوند یعنی به طور کلی با این اندیشه که کسی که داخل کیسه خوابیده لباسی به نسبت کلفت  برتن دارد و یا اینکه پوشش زیرین کیسه خواب یک پتو و یا زیر انداز است نشانه گذاری می شوند.

تعریف صنعت گردشگری و توریسم و انواع تور🦉

کیسه  خواب 2

طبقه بندی کیسه خواب مسافرتی

ما برای کسانی که قصد دارند کیسه خواب مسافرتی خریداری کنند پیشنهادی داریم و آن هم در زمینه امتیاز دمای کیسه خواب مسافرتی است، در ابتدا باید یک پیش بینی کلی از دمای منطقه ای که به آن سفر می کنید داشته باشید و بعد از آن باید به یاد داشته باشید که بهتر است امتیاز دمای کیسه خواب از چیزی که شما پیش بینی کرده اید اندکی پایین تر باشدتا در صورتی که دما در آن ناحیه سرد تر شد با مشکلی مواجه نشوید. اگر بخواهیم برای شما یک مثال بزنیم می توانیم به منطقه ای اشاره کنیم که دمایی  نزدیک به صفر درجه را دارد ممکن است مقصد شما این چنین جایی باشد از این رو برای انتخاب کیسه خواب نیاز دارید که گزینه ای را انتخاب کنید که امتیاز دمای آن 35 درجه فارنهایت باشد ولی بهتر است کیسه خواب را انتخاب کنید که امتیاز 20 درجه را داراست تا با مشکلات احتمالی مواجه نشوید. این کار شما یک حسن بزرگ دارد زمانی که هوا سرد تر شد مسلما با پیش بینی که شما داشته اید از سرما در امان می مانید و در عین حال اگر هوا گرم تر شد می توانید با باز گذاشتن زیپ کیسه خواب به تعادل دمایی برسید و در آرامش به خواب خود ادامه دهید.

در این جا به یک طبقه بندی کلی اشاره میکنیم

(Bag TypeTemperature Rating            (°F) Summer season                                +35° and higher 3-Season      +10° to +35° Winter         
مساله ای که باید در مورد امتیاز درجه حرارتی کیسه خواب مسافرتی به یاد داشته باشید این است که عموما این کیسه ها دارای امتیاز بین مثبت 15درجه تا مثبت 50  درجه فارنهایت را پشتیبانی می کنند. 

زمانبندی مناسب برای سفر و فاکتورهای تاثیرگذار

کیسه  خواب 3

انواع فرم و شکل کیسه خواب در سفر

در ابتدا باید با مکانیزم ساده کار کیسه خواب مسافرتی آشنا شوید این کیسه ها برای اینکه دمای مناسبی را داشته باشند هوایی را که با ورود شما به داخل کیسه و بستن آن در آن مانده محبوس می کند و با حفظ این هوا که به آن هوای مرده هم اطلاق می شود شما را گرم نگه می دارند و درجه حرارت بدنتان را در حالت تعادل حفظ میکنند. حال کار اصلی کیسه خواب مسافرتی آغاز می شود زمانی که این هوا در اطراف بدن شما قرار میگیرد به وسیله بدن شما درجه حرارت آن به نسبت بالاتر می رود و کیسه های خواب در نقش یک سد ظاهر می شود و این هوا را از هوای سرد و با درجه پایین تر بیرون دور نگه می دارد. از این رو در صورتی که فضای خالی درون کیسه های خواب کمتر باشد و محدود تر هوای محبوس شده با سرعت بیشتری توسط بدن شما بالا می رود  و عملیات گرم شدن سریع تر و بهتر اتفاق می افتد.

سیاست های آژانس مسافرتی و گردشگری هورگشت | فرصت ها و چالش ها 🦉

کیسه خواب 4

کیسه خواب مسافرتی مستطیلی

عموم کیسه خواب مسافرتی هایی که در بازار دیده می شود درشکل مستطیل هستند تا هم جای کافی را برای فردی که در آن می خوابد مهیا کنند و هم این که از فضا حاصل حر اکثر استفاده شود.این در حالی است که شما با خرید دو عدد از کیسه های خواب به شکل مستطیل این امکان را خواهید داشت که آن ها را در کنار یکدیگر قرار داده و تلفیق کنید و از این طریق یک کیسه های خواب دو نفره به وجود آورید اما به یاد داشته باشیدکه زیپ های این کیسه ها باید در یک راستا باشد تا بتوانید این کار را عملی نمایید. اما لازم است که برای شما پیرامون هم راستا بودن زیپ ها توضیحی را قائل شویم و آن این است، برخی از کیسه های خواب زیپ در سمت راست آن قرار می گیرد این بدان معنا خواهد بود در هنگامی که شما در این گونه کیسه خواب در سفر مستقر میگردید و روی کمر خود دراز کشیده اید سمتی که کیسه گشوده می شود طرف راست آن می باشد. حال بار دیگر چگونگی تلفیق این کیسه خواب در سفر را عنوان میکنیم فرض کنید شما کیسه خوابی با زیپ در راست دارید و کیسه خواب دیگری را هم تهیه می کنید با زیپ در چپ حال تنها با تلفیق این دو می توانید کیسه خوابی دو نفره داشته باشید. نکته بعدی در این تلفیق یکی بودن اندازه ها و شکل و بلندی کیسه است همچنین می توانید کیسه خواب های خود را در تشکی بادی که اندازه ای متوسط دارد با هم تلفیق کنید  و از آن در محیط بیرون بهره مند شده و ساعات آرامی را تجربه کنید.

چشم انداز خدمات آژانس مسافری و گردشگری هورگشت

کیسه خواب 5

شبه مستطیل یا مخروطی شکل

اگر بخواهید کیسه خواب در سفر را تهیه کنید که از نظر حفظ گرما و نوع کار کرد آن بهتر باشد به شما این کیسه ها را پیشنهاد می دهیم این شکل کیسه خواب ها علاوه بر اینکه در نوع خود کاربرد دارند به عنوان کوله پشتی هم استفاده می شوند و این گونه با یک تیر می توان دو نشان زد. یکی از نکته هایی که پیش از این اشاره نمود درباره اندازه کیسه ها بود که گفتیم هر چقد فضای اطراف شما کوچکتر باشد برای گرم تر شدن شما مناسب تر خواهد بود از این رو این کیسه ها مقداری بزرگ هستند و هنوز با نوع آرمانی خود اندکی فاصله دارند. اما این نوع خاص برای کسانی که به نسبت هیکل ها بزرگتر دارند و یا اینکه عادت ندارند که در جاهای تنگ بخوابند و دچار مشکل می شوند بهتر خواهد بود چرا که کامل کیپ تن آن ها می شود و فضا برای مانور به آن ها می دهد.

تورهای مسافرتی خارجی ارزان قیمت 🦉

کیسه خواب 6

مومیایی

کیسه خواب بعدی که می خواهیم به شما معرفی نماییم مدل مومیایی می باشد. این نوع خاص طراحی ویژه ای دارد. در ابتدای متن اشاره نمودیم که هر چقدر که کیسه ها سبک تر باشند راحت بیشتری می دهند و در کنار آن برای زیاد تر شدن هوای داخل کیسه نیاز است که کیسه ها فضای خالی کمتری را داشته باشند از این رو کیسه های مومیایی بهترین گزینه ی کیسه خواب در سفر هستند با طراحی خاص این نوع کیسه ها که دارای عرض و شانه های کوچکتری است می توان به خوبی از آن بهره برد این نکته را نباید فراموش کرد که بسیاری از افراد این گونه کیسه خواب در سفر را دوست ندارند چون جای کافی برا ی حرکت به آن ها نمی دهد ولی باید بدانید که برای کسانی که زن به نسبت پایین تری دارند و یا نقاط بسیار سرد سفر میکنند و گرم بودن برای آن ها در اولویت است این گونه کیسه خواب در سفر بهترین انتخاب خواهد بود. کیسه های مومیایی امروزه انتخاب بسیاری از افراد است حتی با توجه به شکل ساختاری آن.

مهم ترین نکات سفر به کشورهای جدید چیست؟ 🦉

کیسه خواب 7

دابل واید (double-wide)

برای زوج هایی که با یکدیگر به سفر می روند و علاقه دارند از یک کیسه خواب استفاده نمایند کیسه های دبل واید انتخاب درستی خواهد بود این نوع کیسه ها برای دو نفر ساخته شده است و به طور معمول برای راحتی هر چه بیشتر در آن ها از تشک بادی و یا تشک فوم استفاده می گردد تا راحتی و حس خوب را به استفاده کنند منتقل نماید. از این رو می توانید با استفاده از این نوع کیسه های خواب به گونه ای استراحت کنید که در هتل چند ستاره استراحت می نمایید. یکی از نکته هایی که باید از آن آگاه باشید نحوه ساخت این کیسه هاست ؛این کیسه ها دو قسمت تکی دارند که با یک زیپ از یکدیگر منفک می شوند و به نوعی می توانید به عنوان دو کیسه خواب جدا هم از آن استفاده کنید.

ارزان ترین هتل های دنیا کدامند؟کیسه خواب 8

عایق ترکیبی(synthetic insulation)

کیسه هایی که قصد داریم به شما معرفی نماییم از پلی استر ساخته می شوند و انتخاب برتر برای افرادی است که دوست دارند در اردوگاه هایی در دل طبیعت اطراق کنند. این گونه افراد علاقه مند هستند تا کیسه های خواب با عایق ترکیبی را برگزینند و به نوعی از کیسه های عایق پایین(down insulation) دوری می کنند شاید اینگونه انتخاب به سبب کارایی بالا در مقابل هزینه پایین تر باشد..این کیسه ها که با نام synthetic شناسایی می شوند.عملکرد بسیار خوبی دارند و حسن هایی که آن ها را برتر می کند از جمله این موارد می توانیم به عایق بودن آن ها اشاره بودن در زمانی که خیس باشند و یا خشک شدن سریع آن ها،در کنار این ها این نوع کیسه ها در مقابل down insulation قیمتی پایین تر دارند و ماندگاری بالاتر و نکته ای دیگر که برای بسیاری از افراد مهم است عدم ایجاد حساسیت است که در مورد این گونه کیسه ها صدق می کند.تنها نکته ای شاید برای برخی افراد خوشایند نباشد عدم تبدیل کیسه های عایق به کوله پشتی است این مسئله برای برخی افراد که از کیسه های خواب در دو کاربرد بهره می برند مناسب نخواهد بود.

ارزان ترین شهر ها و کشور های دنیا برای سفر و بازدید

Goose-down insulation

اگر به دنبال ماندگاری بالا تر و تراکم بیشتر هستید این نوع کیسه ها را برگزینید ولی به یاد داشته باشید که این نوع قیمت های بالاتری را دارند که شاید برای هر کسی قابل قبول نباشد.

Down insulation ضد آب

تعدادی از انواع کیسه های خواب موجود هستند که زمانی که لایه ای از بیرون آن ها به هر دلیلی خیس شود عایق بودن آن ها از بین می رود برای برطرف کردن این مورد سازندگان کیسه های خوابی با نام down insulation را طراحی نموده اند که در برابر آب استحکام بالاتری دارد و موردی که در بالا به آن اشاره نمودیم را حل کرده اند.

 

کیسه خواب در سفر ویژه زنان و کودکان

کیسه های خواب مخصوص زنان

سازندگان همواره به همه شرایط و ویژگی ها برای تولید یک محصول توجه می نمایند یکی از آن ها تفاوت داشتند اندام افرادی است که از یک محصول استفاده می کنند در کیسه های خوابی که برای بانوان طراحی شده است با توجه به ظریف بودن شانه های آن و همچنین کوتاه تر بودن قد تغییراتی صورت گرفته است در کنار این موارد یعنی کوتا تر شدن کیسه ها و کم عرض تر شدن آن ها در ناحیه شانه می توانیم عریض تر شدن قسمت نشیمنگاه را دید همچنین عایق بندی این  گونه کیسه های خواب مخصوص در قسمت های بالا  و پاها بیشترین حد خود را دارد.

10کشوری که بیشترین بازدیدکننده در جهان را دارند

 

کیسه های خواب بچه گانه

کودکان شمت به دلیل حساس تر بودن همواره مورد توجه بیشتری از جانب شما خواهند بود از این رو در سفر ها هم برای اینکه آسایش بیشتری داشته باشند هر کاری را برای آن ها انجام خواهید داد یکی از این کار ها استفاده و خرید کیسه های خواب مخصوص برای آن ها می باشد در این گونه کیسه های خواب می توانیم ببینیمکه در قسمت انتهایی گیره مخصوص و یا یک مفصل طراحی شده است که  تشک مخصوص را ثابت می کند از این رو می توان گفت تشک به همراه کیسه و کودکتان تا هر زمانی که شما بخواهید  در بغل شما باقی می ماند اگر علاقه دارید که در کیسه خواب کودکانتان بالش و یا یک وسیله دیگر را بگذارید تا سر کودک در وضعیت راحت تر و بهتر باشد ،در این نوع خاص کیسه های بالش این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد.حال اگر کودکان شما اندکی بزرگتر است و نیاز دارد برخی وسایل را در دسترس  خود داشته باشید می تواند آن ها را در داخل جیب هایی که در بیرون کیسه تعبیه شده است بگذارد وسایلی مانند چراغ قوه دستگاه پخش موسیقی و یا هر وسیله دیگر از این رو می توان گفت این کیسه ها سازگار با ویژگی های مصرف کننده طراحی شده است.

کیسه خواب 10

 

ویژگی های اضافه شده به کیسه خواب

پوسته و تودوزی کیسه خواب

یکی از مواردی که در اکثر کیسه های خواب یکسان است پوسته خارجی آن است که جنسی نایلونی بانام ripstop و یا پلی استری دارد اما در مقابل کیسه های خوابی هم دیده می شوند که از نوع synthetic-fill هستند و از پوششی با پارچه ای مستحکم  و غیر قابل نفوذ در برابر هجوم آب ساخته شده اند به این نوع dwr می گویند.حال می خواهیم اندکی بیشتر dwr را به شما معرفی نماییم این پوشش مخصوص به نوعی عمل می کند که آب را جذب نمی کند و فقط به صورت قطره هایی بر روی آن روان می شود.این در حالی است این نوع پوشش فقط برای قسمت خارجی استفاده می شود چرا که در قسمت داخلی ما نیاز داریم رطوبت بدن حفظ و بالا برده شود از این رو این نوع خاص از تکنولوژی در آن جا قابل استفاده نیست.

کیسه های خواب با روکش مخصوص سر

یکی از نکته هایی که در باره بدن انسان وجود دارد از دست دادن گرمای بدن از سر است یعنی در زمانی که در محیطی سردی قرار میگیرید یکی از نقطه هایی که گرما را از بدن شما خارج می کند سر شما است از این رو اگر می دانید که مقصد سفر شما این چنین مکانی است بهتر است که برای خرید کیسه های خواب دقت بیشتری داشته باشید و توجهی هم به کیسه های شبه مستطیلی  که به آن ها  semirectangular می گویند، داشته باشید  زیرا همانطور که در معرفی ها عنوان نموده ایم این نوع خاص دارای روکش مخصوص برای سر است. کاری که این نوع روکش ها انجام می دهند منع کردن گرما از خارج شدن است یعنی با پوشش که بسیار شبیه کلاه است محیطی را فراهم می کنند که گرما محبوس شده و خارج نگردد. اگر این نوع را خریداری نموده اید به یاد داشته باشید که می توانید برای راحتی بیشتر در قسمت سری پارچه ای نرم و کلفت را قرار دهید تا مانند بالش عمل کند و خواب راحت تری را به شما هدیه دهد.

جیب های اضافه

اگر شما نیازمند این هستید که از وسیله خاصی استفاده کنید و علاقه دارید که آن همیشه به شما نزدیک باشید می توانید از این جیب ها بهره ببرید تا هر زمانی که خواستید به وسایلتان دسترسی یابید این وسایل می تواند دستگاه های پخش موسیقی (mp3  پلیر ) باشد، ساعت و یا لیوانتان. این حرکت می تواند برای راحتی شما به میزان قابل توجهی مفید باشد.

جای مخصوص تشکچه

 گاهی اوقات که در هنگام خواب حرکت می کنید ممکن است تشکچه ای که در قسمت پایین پای شما قرار گرفته است از سمتی به سمت دیگر برود برای اینکه این مشکل برطرف شود طراحان در  تعدادی از مدل های کیسه خواب بخشی که عایق پایین در آن قرار گرفته است را با قیمتی خاص برای وصل شدن آن به تشکچه کیسه عوض کرده اند و با این حرکت به نسبت ساده توانسته اند این مشکل را برطرف سازند.

جیب بالش

پیش از این به شما یاداوری کردیم که در صورتی که کیسه ی شما کلاه سر دارد می توانید از آن به عنوان بالش هم استفاده کنید این درحالی است که در تعدادی از کیسه ها این مکان به صورت جداگانه تعبیه شده است و به شما این امکان داده می شود که با قرار دادن لباس های اضافه در این قسمت به یک بالش نسبتا خود دست پیدا کنید در صورتی هم که دوست داشته باشید به شما پیشنهاد می کنیم از بالش های مخصوص سفر و یا یک بالش کوچک و نرم استفاده کرده و آن را با خود به همراه داشته باشید. این کار برای کسانی مفید است که در ناحیه گردن و یا سر خود با دردها و مشکلاتی مواجه هستند و یا اینکه عادت ندارند سر بدون بالش زمین گذارند و خوابشان راحت نخواهد بود.

کدام ایرلاین ها برای سفر به تورهای کشورهای آسیایی مناسب تر است ؟

کیسه خواب 11

لوازم جانبی کیسه های خواب

کیف حمل

یکی از مواردی که ممکن است برای فردی که یک کیسه خواب را تهیه می کند مهم باشد جایی است که با آن بتواند کیسه را از محلی به محل دیگر انتقال دهد یعنی در واقع هم کیف مخصوص، این بخش از لوازم جانبی ممکن است با خود کیسه خواب باشد و یا اینکه مجبور شوید مارا به صورت مجزا بخرید. این کیف ها دارای معیار های متفاوتی هستند که از طول و عرض شروع میشود و اکنون گاهی از آن ها بر اساس ظرفیت و یا همان لیتر تقسیم بندی می شوند.

کیف محافظ

شما ممکن است که کیسه های خواب خود را خریداری نمایید ولی زیاد به سفر نروید و یااینکه برخی زمان ها به دلایلی از آن استفاده نکنید در این هنگام باید این کیسه ها را در جایی قرار دهید که به خوبی از آن محافظت شود و به آن صدمه ای وارد نشود، خراشی بر ندارد و یا جایی از آن پاره نشود در این مواقع ممکن است یکی از گزینه های نگهداری برای شما پارکینگ خانه تان باشد اما ما به شما پیشنهاد می کنیم برای این کار کیف های را تهیه کنید که کارشان مراقبت از این کیسه ها است و جنس نخی دارند. یکی از کارهایی که این کیف ها انجام می دهند متعادل کردن فشار بر کیسه خواب است و همچنین از این که در جایی از کیسه فشار به تنهایی وارد شود و در بلند مدت این کار ادامه یابد جلوگیری می شود. حسن این کار در این است که فشار های بلند مدت باعث می شود که عایق های کیسه خواب کارایی خود را از دست بدهند و این زمان است که این کیسه ها دیگر برای شما چندان مفید نخواهند بود.

آستری کیسه خواب

این وسیله کارایی های فراوانی را دارد یعنی هم در فصل سرما برای شما مفید خواهد بود و هم در هنگام گرما، اگر هوا سرد است شما با استفادهاز آستری می توانید دما را چیزی حدودا 8 الی 15 درجه فارنهایت بالا تر ببرید که این رقم بسیار چشمگیر است از طرف دیگر در مواقعی که هوا گرم است می خواهید زیپ کیسه را باز کنید می توانید از این آستر بهره ببرید و با آرامش استراحت نمایید. دانستن این نکته ضروری است که آسترها را با خود کیسه خواب ارائه نمیکنند و با ید برای آن هزینه جداگانه را پرداخت نمود. می توانید در تورهای سرد اروپایی ما به صربستان از این کیسه خواب ها استفاده کنید.


ما در این مقاله تلاش خود را نموده ایم که شما را با نکات کلی درباره کیسه های خواب آشنا نماییم و امیدوار هستیم که این کار ما برای شما مفید بوده باشد با تشکر از توجه شما بابت همراهی.

کیسه خواب 14

بیشتر بخوانیم : جذب توریست به معنای اشاعه گردشگری