دانستنی های سفر

10 تا از برترین جاذبه های گردشگری ارمنستان در ایروان 🦉

ايروان بزرگترين شهر ارمنستان و پايتخت اين كشور ميباشد.ارمنستان
این شهر، يكي از مقاصد گردشگري به ويژه برای ايرانيان در تور ارزان ایروان ارمنستان به شمار مي آيد. 
ايروان در دامنه ي كوه آرارات و  در كرانه ي رود هرازدان واقع شده است و شهری زیبا و دوست داشتنیست که از بودن در آن لذت خواهید برد.

هم مرز بودن ایران و ارمنستان باعث شده بسیاری از ایرانی از راه زمینی نیز به راحتی به این کشور سفر کنند. 

جاذبه های گردشگری ارمنستان شامل کلیسا - معبد - موزه - خیابان ها و میادین معروف میباشد. 

 

 

10 تا از برترین جاذبه های گردشگری ارمنستان در ایروان :

موزه ماتناداران 
موزه ماتناداران در قرن پنجم در بزرگترين خيابان ارمنستان ساخته شده است  و به عنوان كتابخانه باستاني ارمنستان معروف مي باشد. در این کتابخانه، كتاب هاي خطي و نفیس زيادي وجود دارد. 
در يكي از ستون هاي اين كتابخانه مجسمه اي از "مشتوت"  كه سازنده ي اين بنا میباشد، وجود دارد كه در حال آموزش الفباي خود است و شش مجسمه ديگر نيز در كنار آن قرار دارد. بنای این موزه بسیار عظیم و زیباست و فضای داخلی آن نیز باشکوه و دیدنیست. 

بیشتر بخوانیم : از ارمنی های مهربان چه انتظاری دارید؟! ♥♥

 

ميدان جمهوري 
 یکی از مناطق دیدنی ایروان، میدان جمهوری است که کمتر کسی امکان دارد به ارمنستان سفر کند و یه این میدان نرود. تمام خیابان های اصلی این میدان را قطع میکنند و در طول سفرتان بارها و بارها از این میدان گذر خواهید کرد.میدان جمهوری ارمنستان

میدان جمهوری توسط هفت ساختمان مهم ( گالری ملی و موزه تاریخ - خانه دولت - وزارت دارایی - پست مرکزی - هتل مریوت - وزارت امور خارجه - وزارت انرژی و منابع طبیعی) احاطه شده است.

پياده روي در اين مكان بسيار لذت بخش است و شلوغي بعد از ظهر ها و شب ها به آن جريان زندگي داده است.
کنسرت های بزرگ موسیقی نیز در این میدان برگزار میشود. 

 

 

موزه تاريخ ارمنستان
يكي ازبهترين بناهايي كه  در ميدان جمهوري قرار دارد، موزه ي تاريخ ارمنستان است. این موزه،  تاريخ فرهنگ ارمنستان را به تصوير ميكشد و مجموعه اي از باستان شناسي ، سكه شناسي ، قوم نگاري و تاريخ مدرن ميباشد.

بیشتر بخوانیم : دقیقا چه زمانی از سال باید به ارمنستان برویم؟! 🦉

اگر میخواهید با فرهنگ و تاریخ ارمنستان بیشتر آشنا شوید، حتما به موزه تاریخ ارمنستان بروید. 

 

خانه اپرا 
 ساخت خانه اپرا مربوط  به 28 نوامبر 1930 می باشد و در سالگرد جمهوری ارمنستان شوروی ، در سال 2003 بازسازی شد.خانه اپرا ارمنستان

این سالن اپرا جزء 10 سالن برتر اپرای دنیا میباشد و دارای دو تالار بزرگ با ظرفیت های 1400 و 1260 نفر است.
در اطراف خانه اپرا، رستوران ها - کافه ها - مراکز خرید و پارک های بسیاری وجود دارد و از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری ارمنستان بشمار می آید.

 

 

 

 

 مجسمه مادر 
مجسمه مادر، نماد ارمنستان است و بعنوان محافظی برای ارمنستان میباشد. اين مجسمه  ٢٣ متر ارتفاع دارد  و آن را نماد صلح ميدانند.

  مجسمه مادر ارمنستان

 

موزه و يادبود كشتار ارامنه
موزه نسل كشي از مكان هاي بسيار ديدني ارمنستان است. اين موزه در زير زمين يه ساختمان بزرگ با نماي سنگ خاكستري واقع شده كه عکس هايی از فاجعه قتل عام ارامنه در سال هاي ١٨١٥ تا ١٩٢٢ را ميتوان در آن ديد.

بیشتر بخوانیم : دانستنی های سفر به ارمنستان | ارمنی ها چگونه افرادی هستند؟ 🦉♥😈♥

موزه مارتيروس ساريان گالري آثار بجا مانده ي خود شخص مارتيروس كه يكي از هنرمندهاي مشهور ارمنستان است و گالري هنر ملي ارمنستان كه آثار هنرمندان بزرگ اروپاييست و كليساي جامع سنت گريگور روشنگر كه اولين كليساي مدرن ارمنستان است از ديگر ديدني هاي شهر ايروان به حساب مي آيد.

بیشتر بخوانیم : تـــــــــــور ارمنستــــــــــــــان ارزان در نوروز 97