دانستنی های سفر

برترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی

"سفری هیجان انگیز به کوش آداسی"

كوش آداسي یا جزيره پرنده  يكي از شهرهاي ييلاقي و توريستي تركيه به حساب مي آيد كه از شمال با سلجوق و  پاموجاك و از جنوب با شبه جزيره ديلك همسايه است.
بندر كوش آداسي يكي از مهمترين بنادرترکیه است و اهمیت ویژه ای دارد. تور ارزان قیمت کوش آداسی یکی از مهم ترین تورهای سفری به ترکیه است.

 باتوجه به آب و هواي خوبي كه دارد كه - تابستان ها گرم و آفتابي و زمستان ها معتدل و باراني -باعث شده سفر به كوش آداسي در هر زمانی از سال امكان پذير و لذت بخش باشد.
كوش آداسي يكي از پرطرفدارترين سواحل را براي انواع تفريحات آبي دارد و یکی از قطب های گردشگری ترکیه میباشد که در طول سال میزبان توریست ها و گردشگران بسیاری از تمام دنیا میباشد.

جاذبه های گردشگری کوش آداسی شامل جزایر بی نظیر - بنادر - بناها و کاخ هایی است که در کنار طبیعت مثال نزدنی آن مجموعه ای شگفت انگیز را ایجاد کرده است که برای هر گردشگری جذاب و دیدنی خواهد بود.

 

جزيره كبوتر : 
جزيره ي كوچك و دلربايي كه با يک جاده باريك به شهر وصل ميشود، در انجا بقاياي يك قلعه ي بيزانسي متعلق به قرن سيزدهم نيز در كنار صخره اي وجود دارد .جزیره کبوتر کوش آداسی

اين جزيره مكاني محبوب براي كساني است كه دنبال آرامش هستند و میتوانند با قدم زدن در كنار دريا و تماشای غروب زیبای آفتاب، لحظاتی به یاد ماندنی را سپری کنند. این جزیره زیبا در زمان مهاجرت پرندگان، خانه ي پرنده ها ميشود و بسیار دیدنی است.

 

 

 

 

 

 

ديديما : 
اين بناي رويايي، مركز مذهبي در دوران هلنيست و از مهمترين معابد اين دوران بشمار می آید. برخي از ستون هاي معبد آپولو هنوز هم پا برجاست. این
مرکز مذهبی، خانه پیشگوی افسانه ای دیدیما بوده و دومین معبد بزرگ باستانی جهان می باشد که دیدن آن خالی از لطف نیست.

دیدیما کوش آداسی

 

منطقه بندري : 
بيشتر جاذبه هاي توريستي و گردشگري كوش آداسي در منطقه بندري قرار دارد.  
كاروانسرايی كه بعد از گذشت سالها و بازسازي آن به عنوان هتل كلاب كاروانسراي فعاليتش را دوباره شروع كرده.
ديوارهاي دروازه جنوبي شهر كه هنوز به خوبي حفظ شده اند ، سبك خانه هاي چوبي كه معماري سنتي دارند.

تمام اینها باعث شده، منطقه بندری کوش آداسی بسیار دیدنی باشد و هنوز هم جذابیت داشته باشد. 

 

ساحل كادينلار : ساحل بانوان : 
يكي از محبوب ترين ساحل ها در کوش آداسی به شمار مي آيد كه با توجه به تفريحات آبي مفرح بسياري كه دارد، تابستان ها مملو از خانواده هاي محلي و توريست ميباشد ، يك روز كامل ميتوان از گرماي خورشيد - ساحل آرام و تفريحات متنوع و شاد آبي اين ساحل بهره برد و خاطره ساخت.

ساحل خانم ها کوش آداسی

 

شهر ميلتوس و پرینه : 
 شهر ميلتوس كه در ٦٢ كيلومتري جنوب كوش آداسي قرار دارد و شهر پرینه كه در ٤٠ كيلومتري جنوب كوش آداسي قرار دارد از شهر هاي  دوران هلنيستي هستند و از مكان هايي است كه نبايد از دیدن آن غافل شد. آنچه از زمان های قدیم در این شهرها باقی مانده بسیار دیدنیست و مانند تخت جمشید، شکوه گذشته را به تصویر میکشد. 

شهر ملیتوس کوش اداسیشهرزیبای پرینه کوش آداسی

 

روستاي كرازلي : 
در ١٠ كيلومتري شرق كوش آداسي نيز روستاي جالب و زيباي كرازلي واقع است كه توسط باغات ميوه و زمين هاي پوشيده از درختان انگور احاطه شده . این روستای زیبا با طبیعت فوق العاده ای که دارد مكان بسيار مناسبي براي گذراندن ساعات دلپذير و پر از آرامش است. 

روستای کرازلی کوش آداسی

 

شبه جزيره ديلك :
شبه جزيره ديلك در ٢٦ كيلومتري جنوب كوش آداسي قرار گرفته، كه در حقيقت يك پارك ملي فوق العاده ست و چشم انداز كوهستاني زيبا و مناظر ساحلي ست. شبه جزیره دیلک، برای طبیعت دوستان بهترین مکان است و میتوانند گردش به یاد ماندنی ای را در آنجا تجربه کنند. 

خطوط ساحلی سنگی این شبه جزیره بسیار دیدنیست و میتوانید پیاده روی فراموش نشدنی را در امتداد ساحل داشته باشد.