درباره سفر به ترکیه چه نکاتی را باید بدانیم؟ 🦉 آفرهای ترکیه

آفر تور ارزان آنتالیا ترکیه نوروز97 🦉

 

ترکیه کشوری با تنوع فرهنگی بالا و رسم و رسومات مختلف است. علاوه بر این ترکیه کشوری با مناظر و چشم اندازها، مردم، آشپزی، تاریخ، هنر شگفت انگیز و متنوع و فرصت های ماجراجویی بی حد و حصر است. در اینجا تعدادی نکات لازم و جالب توجه که پیش از سفر به ترکیه باید بدانید را یاد آوری می کنیم. تور ارزان آنتالیا نوروز 97 یکی از پر رونق ترین و پرطرفدارترین تورهای آژانس مسافرتی هورگشت در نوروز 97 می باشد.

 

قیمت تور ارزان و لحظه آخری آنتالیا امروز و گذشته

 

 

 

شما نیاز به ویزا خواهید داشت.

قوانین ترکیه به گونه ای است که اتباع تعداد زیادی از کشورها باید برای ورود به ترکیه ویزا تهیه کنند. قبل از اقدام برای دریافت ویزا اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما به مدت شش ماه پس از تاریخ ورودتان به ترکیه اعتبار خواهد داشت در غیر اینصورت از ورود شما جلوگیری به عمل خواهد آمد. معمولا دو هفته طول می کشد تا ویزای درخواستی شما صادر شود.

سعی کنید کمی زبان ترکی بلد باشید.

مردم ترکیه بسیار مهربان و خونگرم هستند و ممکن است که شما هنگام سفر به خانه ای برای صرف یک قهوه ترک یا چای دعوت شوید و چنانچه شما فکر می کنید این برای شما تجربه ای ارزشمند خواهد بود پس سعی کنید تا مقداری از زبان آن ها را یاد بگیرید.

پول نقد به واحد های مختلف به همراه داشته باشید.

بهترین ارز برای تبدیل به لیره ترکیه، دلار آمریکا و یورو می باشند و دفاتر تبادل ارز و صرافی ها بالاترین نرخ را برایش پیشنهاد می دهند. هر چند که در سراسر ترکیه دستگاه هایی atm وجودی دارند اما شما به عنوان تنها منبع پول نقد خود بر کارت های خود پرداز تکیه نکنید شاید بر حسب اتفاق شما دستگاه هایی که کارت شما را پذیرش می کنند پیدا نکنید. همیشه مخلوطی از پول های نقد (در دسته های کوچک)، یک کارت ATM و کارت های اعتباری اصلی به همراه داشته باشید. چک مسافرتی به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا بسیاری از فروشگاه ها آن ها را نمی پذیرند و تنها راه نقد کردنشان ایستادن در صف های طولانی بانک ها یا دفاتر پست می باشد. از آنجا که ترکیه کشوری توریستی است و اماکن دیدنی و تفریحی آن بسیار شلوغ است پول های خود را در جای امن بگذارید و مراقب سارقین باشید.

 

 

 

پوشش

موقعیت جغرافیایی ترکیه به گونه ای است که نیمی از آن در قسمت اروپا و نیم دیگری از آن در قسمت آسیایی می باشد. این ویژگی تلفیقی از فرهنگ ها و برخوردها را در قسمت های مرزی میان ترکیه آسیایی و ترکیه اروپایی به وجود آورده است بدین صورت که در حالی که قسمت های شهری تعامل خوبی با جامعه بین المللی بر قرار کرده و تا حدی مدرن شده اند اما بافت روستایی کماکان آداب و رسوم و سنت های خود را حفظ کرده اند. از این رو شما باید به قوانین و آداب پوشیدن لباس مناسب هر منطقه ای از ترکیه که برای سفر کردن آن را انتخاب می کنید آگاه باشید.

هنوز هم سرویس بهداشتی های سنتی در ترکیه وجود دارند.

هر چند بسیاری از هتل ها، رستوران ها و موزه ها به توالت های فرنگی مجهز شده اند ولی هنوز هم بسیاری از مکانها وجود دارند که هنوز هم از نوع سنتی استفاده می کنند و این ممکن است کار را برای کسانی که دیگر به آن سرویس بهداشتی های سنتی عادت ندارند کمی سخت کند. اما سخت نگیرید به آن عادت خواهید کرد! هنگام استفاده کیف پول یا گوشی تلفن همراه را از جیب خود خارج کنید. نکته آخر هم اینکه همواره دستمال کاغذی و پول خرد به همراه داشته باشید چرا که برای استفاده از اغلب سرویسهای عمومی ترکیه باید هزینه پرداخت کنید.

بیشتر بخوانیم : هر چیزی که هر مسافری بایستی راجع به گذرنامه یا پاسپورت بداند! 🦉
 

 

اطلاعات گردشگری آنتالیا | تور ارزان آنتالیا.

اطلاعات گردشگری کوش آداسی | تور ارزان کوش آداسی