دانستنی های سفر

با تور ارزان قیمت آنتالیا بیشتر آشنا شوید

تور ارزان قیمت آنتالیا

آنتالیا استان و شهری در جنوب غربی ترکیه که هشتمین شهر توریستی محبوب ترکیه محسوب می شود. این شهر با داشتن بزرگ ‌ترین ساحل شنی و صخره‌ای زیبای مدیترانه‌ای، پارک های آبی کم نظیر، جنگل های سرسبز و وسیع، بنا هایی چون مساجد و کلیسا های تاریخی، حمام های ترکی فراوان، کوچه پس کوچه های باریک و بلند با معماری خاص یونانی چنان مابین جهانگردان معروف و زبان زد است که سالانه حدود ۱۳ میلیون نفر توریست را پذیرایی می کند. این شهر علاوه بر داشتن جاذبه‌های طبیعی صحنه برگزاری خیلی از فستیوال ها همانند فستیوال فیلم پرتقال طلایی، رقص و موسیقی محلی و موسیقی بین‌المللی مدیترانه‌ای است که خود بسیار معروف و معتبر می باشد وعلاقه‌مندان زیادی را به سوی این شهر سرازیر می کند.

با تور ارزان قیمت آنتالیا بیشتر آشنا شوید

هزینه تورهای آنتالیا

هر ساله تعداد زیادی افراد روسی، آلمانی و ایرانی برای گذراندن تعطیلات، خود را مهمان شهر زیبای آنتالیا می کنند. اغلب تورها حدود ۶ تا ۸ روزه می باشد که بنا به فصل و مناسبت ها دارای قیمت هایی ما بین ۱۸۰۰۰۰۰ تومان تا ۲۶۰۰۰۰۰ تومان می باشد.

هزینه حمل و نقل در آنتالیا

بهتر است همانند شهرهای دیگر جهان دور تاکسی را در آنتالیا خط قرمز بکشید و فقط برای مواقع ضروری از آن استفاده کنید. سیستم حمل و نقل شهر شامل دلموش، ون، مینی بوس و اتوبوس است که از همه مناسب‌تر اتوبوس است چون هزینه آن حدود ۲ لیره ترک و در تمامی سطح شهر ایستگاه دارد.

با تور ارزان قیمت آنتالیا بیشتر آشنا شوید

هزینه خورد و خوراک در آنتالیا

هزینه قیمت ها در کشور ترکیه نسبت به ایران حدود چند درصد گران تر است مثلاً برای یک وعده ناهار معمولی باید حدود ۲۷ هزار تومان هزینه کرده است. البته غذاهای فست فود هم با قیمت های نسبتا بالایی حدود ۱۸ هزار تومان می باشد.

با تور ارزان قیمت آنتالیا بیشتر آشنا شوید

هزینه اقامت در هتل های آنتالیا

برای اقامت در آنتالیا موقعیت‌های چون هتل های بسیار لوکس و پنج ستاره با شبی حدود ۲۵۰ هزار تومان تا ۵/۳ میلیون را می توان انتخاب کرد. اما برای صرفه جویی و کم کردن هزینه می توان از مکان های ارزان تر از هاستل ها استفاده نمود. قیمت یک شب اقامت در یک هاستل حدود ۵۰ هزار تومان می شود.

با تور ارزان قیمت آنتالیا بیشتر آشنا شوید

مناسب‌ترین فصل سفر به آنتالیا

ترکیه با داشتن آب و هوای مدیترانه‌ای و تابستان های طولانی و زمستان های معتدل مکانی مناسب برای سفرهای توریستی در طول سال می باشد. از اوایل بهار تا آبان ماه به راحتی می‌توان به آنجا سفر کرد و از دریا و ساحل و ورزش‌های آبی آن استفاده نمود. در ترکیه علاوه بر گذراندن اوقات فراغت شاد می توان به راحتی خرید های موفقی نیز داشت.