دانستنی های سفر

هزینه سفر به پاتایا | خرج های اصافی در پاتایا! 😈

شهر پاتایا و ویژگی های آن

شهر پاتایا که تا چندی قبل فقط یک دهکده ماهیگیری کوچک بود اکنون تبدیل به یک شهر توریستی بزرگ شده است و سالانه میزبان تعداد زیادی( حدود ۶ میلیون نفر) توریست می باشد. در این شهر می توان به راحتی با یک چمدان خالی آمد و با چندین چمدان پر از اجناس مارک به شهر خود بازگشت البته یادمان باشد خرید بدون چانه زدن در این شهر ممنوع است. علاوه بر خرید می‌توان در این شهر به تفریحات دیگری مثل تفریحات آبی اشاره کرد زیرا که ساحل زیبایش جزء پرجاذبه ترین بخش سفر می تواند قرار گیرد البته جاذبه های دیگری چون موزه، پارک، باغ وحش، آثار باستانی و تفریحات شبانه در این شهر پر طرفدار وجود دارد. در این شهر زبان اصلی تایلندی است اما تعداد زیادی از شهروندان به زبان انگلیسی مسلط هستند.

بیشتر بخوانیم : مقایسه تفریحات مختلف در تور پاتایا شهر شیاطین تایلند!

 

تور های INEXPENSIVE فوق ارزان پاتایا

هزینه سفر به پاتایا

کم کردن هزینه با استفاده از وسیله نقلیه عمومی در پاتایا

بعد از رسیدن در فرودگاه بانکوک باید بدانید که برای رسیدن به پاتایا باید یک وسیله نقلیه در نظر بگیرید از تاکسی تا ون  و مینی بوس و اتوبوس بسته به انتخاب شماست اما اگر بخواهید هزینه سفر را کم کنید دور تاکسی را یک خط قرمز بکشید و سراغ بقیه بروید. هزینه ون از بانکوک تا پاتایا ۱۴۰ بات و هزینه اتوبوس بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ بات می باشد که انتخاب با شماست. در خود شهر پاتایا به علت نداشتن وسعت زیاد از اتوبوس های تندرو و مترو خبری نیست اما می توان از تاکسی، تاکسی موتوری، اتوبوس و وانت های موسوم به سانگسیو استفاده کرد. هزینه سانگسیو فقط ۱۰ بات، اتوبوس ۳۰ بات، تاکسی موتوری ۳۰ تا ۴۰ بات و تاکسی هر کیلومتر حدود ۷ بات هزینه دارد که می توان بسته به مسیر و یا وقت از هریک از آنان استفاده کرد البته اگر هزینه سفر برایتان اهمیت ندارد می‌توانید یک اتومبیل در پاتایا اجاره کنید و هزینه روزانه آن بین ۵۵۰ تا ۲۰۰۰ بات می باشد.

بیشتر بخوانیم : دانستنی های سفر به پاتایا؛ همونجا که خودتون می دونید!! 😈♥😈♥

هزینه سفر به پاتایا

هزینه سفر را با یک انتخاب درست در محل اقامت تغییر دهید

در پاتایا از هتل های لوکس گران قیمت تا هاستل های ارزان قیمت را می توان به راحتی یافت.

هزینه هتل های لوکس از ۳۵۰۰ تا ۷۵۰۰ بات

۴ ستاره ۹۰۰ تا ۶۵۰۰ بات

۳ ستاره ۷۰۰ تا ۴۰۰۰ بات

۲ ستاره ۲۰۰ تا ۱۶۰۰ بات

۱ ستاره ۶۰۰ تا ۱۳۰۰ بات

هاستل ۱۸۰ تا  ۱۲۰۰ بات

آپارتمان ۵۰۰ تا ۳۵۰۰ بات می باشد.

خوراک در طول سفر می تواند هزینه ساز باشد

در پاتایا طیف وسیعی از رستوران و فست فود و کافه وجود دارد که هزینه‌های هر یک می‌تواند بسیار متفاوت باشد به طور مثال رستوران ها از حدود قیمت ۵۰ تا ۴۰۰۰ بات، فست فود از ۱۵۰ تا ۲۷۰ بات متغیر می باشد.

بیشتر بخوانیم : بهترین زمان سفر به پاتایا؛ شهر آزادای های یواشکی! 😈😈

هزینه سفر به پاتایا

گردشگری در پاتایا با مناسب ترین هزینه

در این شهر به علت دارا بودن جاذبه های زیاد، برای دیدن هریک از آن ها به طور مستقل نیاز به صرف وقت و هزینه زیاد می باشد. بهترین راه کم کردن هزینه در این بخش می تواند استفاده از تور های روزانه که ما بین ۵۰ تا ۱۲۰۰ بات متغیر قیمت است استفاده کرد.

هزینه سفر به پاتایا | خرج های اصافی در پاتایا! 😈

هزینه سفر به پاتایا

هزینه برقراری ارتباط در پاتایا 😈😈😈

برای صرفه جویی در هزینه ارتباط می‌توان از سیم‌کارت‌های خود کشور استفاده کرد که مقرون به صرفه تر از سیم کارت های ایرانسل، همراه اول و رایتل می باشد. در این کشور اپراتورهای چون آی ای اس( AIS)، دی تی ای سی( DTAC) و تروموو، با هزینه‌های بسیار نزدیک به هم وجود دارد که شاید بهترین( AIS) باشد. 

البته در شهری مثل پاتایا شما شاید ناگهان سرگرم شوید و کسی دست شما را بگیرید و ببرد. مواظب باشید زنان بدکاره شما را به جای خلوت نبرند. چون بعضی از آنان واقعا زن نیستند و دوجنسه هستند. از بیماری ایدز در پاتایا واقعا بترسید. اکثر زنان فاحشه و بدنبال مشتری هستند و ممکن است رفتاری مخالف فاحشه های ایران داشته باشند. یعنی بسیار دوستانه خودشان بسمت شما بیایند و پیشنهاد سکس بدهند!! پس مواظب باشید زندگی خود را نابود نکنید و از خیابان معروف فاحشه های پاتایا دوری کنید و حس کنجکاوی خود را کنترل کنید! در پاتایا میلیون ها نفر با ویروس ایدز و ظاهری عادی در حال حرکت هستند. پس فقط از طبیعت و جاذبه های پاتایا دیدن کنید و با زنان تایلندی صحبت نکنید و به تندی با انان حرف بزنید تا بروند پی کارشان. چه بسی جوانان ایرانی که با ویروس ایدز از پاتایا به ایران بازگشته اند. 😈😈😈

بیشتر بخوانیم : با تور ارزان قیمت پاتایا بیشتر آشنا شوید | پاتایای خطرناک!! 🦉