دانستنی های سفر

راهنمای سفر به پوکت | پوکت بهتره یا پاتایا ؟

جزیره زیبای پوکت با معماری پرتغالی، چینی و تایلندی 😴

تایلند کشوری با آمار بالای جلب توریست است که جزیره زیبای پوکت یکی از نقاط پر جاذبه آن محسوب می‌شود. این جزیره سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر اروپایی، آمریکایی و آسیایی می باشد. این شهر که زمانی محل تردد پرتغالی ها بوده دارای معماری به سبک اروپایی و تلفیق شده با سبک چینی و تایلندی است که جذابیت خاصی به خود گرفته و رقابت تنگاتنگی با ساحل زیبایش دارد. باید گفت که در این جزیره از گیاهان و میوه ها تا ساختمان‌ها و ساحل دارای جاذبه‌های گردشگری زیاد تری می باشد که هر سلیقه ای را راضی نگه می‌دارد.

لیست قیمت های حراج ارزان ترین تور پوکت

راهنمای سفر به پوکت

آب و هوای پوکت 

جزیره ای با آب و هوای گرم و مرطوب با درجه دمایی کم تغیر. ماه نوامبر تا آوریل مربوط به فصول خشک و بدون بارش می‌باشد و از ماه مه تا اکتبر مربوط به فصول بارانی سال می شود. در فصل بارانی جزیره، اغلب در بعد از ظهرها رگبار های زودگذر دارد که به طراوت شهر کمک می کند. بهترین زمان مسافرت به پوکت از نظر آب و هوایی بین ماه‌های نوامبر تا آوریل است که هوا خشک و بدون بارش است و مناسب برای انجام اکثر تفریحات آبی.

بیشتر بخوانیم : مقایسه تورهای مختلف ارزان پوکت در ماه های مختلف

 هزینه اقامت در پوکت

در سفر به پوکت می‌توان بهترین و لوکس ترین هتل ها را رزرو کرد که قیمت نسبتاً بالا دارد( از ۲۸۰۶ تا ۲۱۵۳۱ بات) و یا هاستل ها( از شبی ۱۷۰ تا ۵۰۰ بات) که قیمتی بسیار مناسب دارند. البته هتل تک ستاره تا ۴ ستاره بین ۲۴۸ تا ۱۰۰۹۱ بات قیمت در پوکت موجود است که مسافران شهر بسته به میزان هزینه در نظر گرفته برای سفر می‌توانند به دلخواه محل اقامت مناسب انتخاب نمایند.

راهنمای سفر به پوکت

هزینه غذا در پوکت

در پوکت هزینه غذا در سواحل و مناطق تفریحی قدری گران تر از داخل شهر می باشد اگر می خواهید صرفه جویی در باب غذا داشته باشید بهتر است که وعده های غذایی را در شهر و در کنار هتل ها استفاده نمایید. به طور متوسط هزینه یک صبحانه مقرون‌ به‌ صرفه بین ۵۰ تا ۱۵۰ بات، ناهار مقرون به صرفه بین ۸۰ تا ۲۰۰ بات و شام مقرون به صرفه بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ بات می باشد. فراموش نکنیم غذاهای مقرون به صرفه در غرفه های خیابانی پوکت به راحتی پیدا می شود.

بیشتر بخوانیم : تمام اطلاعات ضروری و حیاتی برای سفر به پوکت در تایلند

راهنمای سفر به پوکت

اطلاعات ضروری در پوکت

زبان: تایلندی

 واحد پول: بات تایلندی

 اختلاف زمان با تهران: ۳:۳۰+

 کد کشور: ۶۶+

 کد شهر: ۷۶+

 شماره پلیس: ۱۹۱

 آتش نشانی: ۱۹۹

 پلیس توریست: ۱۱۵۵

 راهنمای سفر به پاتایا | البته خودتون استادید! 😈😈

هزینه حمل و نقل در پوکت

در جزیره پوکت مثل اکثر نقاط جهان تاکسی از نرخ بالای برخوردار است و وسایلی مثل اتوبوس و مینی بوس، موتورسیکلت، وانت و توک توک از قیمت مناسب تری برخوردار است. برای مسیرهای کوتاه بهتر است از وانت یا توک توک استفاده شود. البته در موقع سوار شدن یادمان باشد قیمت را مشخص نماییم که در آخر مسیر دچار اشکال نشویم.

حالا ؛ پوکت بهتره یا پاتایا ؟؟؟!!!

بیشتر بخوانیم : بهترین زمان سفر به پاتایا؛ شهر آزادای های یواشکی! 😈😈

راهنمای سفر به پوکت

راهنمای سفر به پوکت | پوکت بهتره یا پاتایا ؟