دانستنی های سفر

راهنمای سفر به پاتایا

آن چه در مورد پاتایا باید دانست

شهری ساحلی و کوچک در کشور تایلند است که زبان رسمی آن تایلندی است. شهری با حدود ۶ میلیون نفر توریست در سال جزء مهمترین مناطق توریستی تایلند محسوب می شود. به دلیل وجود بالای کاباره و تفریحات شبانه دارای شهرت خاصی است. در دهه ۸۰ صنعت توریست در این منطقه رونق گرفت و زیرساخت های فراوانی برای ایجاد هتل و مناطق تفریحی در نظر گرفته شد.

تور ارزان پاتایا

راهنمای سفر به  پاتایا

جاذبه های گردشگری پاتایا

در این شهر زیبا مناطق و جاذبه های فراوانی چون کوه بودا، باغ استوایی( نانگ نوچ)، جزیره مرجان، باغ وحش ببرها، موزه ریپلی و آکواریوم و دنیای زیر آب، پارک سنگ های چند میلیون ساله و مزرعه کروکودیل ها وجود دارد.

راهنمای سفر به  پاتایا

تبدیل شدن پاتایا به شهر خانواده ها

دولت جدید تایلند بر آن است، که پاتایا شهری بدون مرز و قید و بند است را تبدیل به یک شهر مناسب خانوادگی نماید تا خطرات و آسیب های اجتماعی که اکنون در این منطقه است و به سراسر دنیا نیز راه باز کرده است را از بین ببرد تا جایی که این منطقه زیبا با ساحل های شنی سفید تبدیل به یک مرکز تفریحی خانوادگی و عاری از هر بیماری و آسیب‌های اجتماعی شود.

آب و هوای پاتایا

پاتایا دارای آب و هوای خشک و مرطوب است که دارای سه فصل است فصل گرم و خشک از نوامبر تا فوریه رطوبت حدود ۴۵% تا ۵۰% و دمای ما بین ۲۰ تا ۳۰ درجه همراه رگبار های کوتاه و شادی آفرین به طوری که می‌توان گفت بهترین زمان سفر به آنجاست. فصل گرم و مرطوب از مارس تا می که با رطوبت تقریباً زیاد، حدود ۷۰% تا ۷۵ % و دمای بین ۳۰ تا ۴۰ درجه به همراه بارندگی‌های متوسط. فصل سوم که گرم و بارانی محسوب می شود در ماه های ژوئن تا اکتبر با رطوبت ۹۰% و دمای بین ۲۵ تا ۳۵ درجه با بارش های شدید و طولانی می باشد .

راهنمای سفر به  پاتایا

اطلاعات ضروری که در پاتایای تایلند باید داشته باشید

زبان رسمی: تایلندی

واحد پول: بات تایلندی

اختلاف ساعت با تهران: ۳:۳۰ + ۲:۳۰ بسته به تغییر ساعت رسمی کشور ایران

مدت زمان پرواز تا بانکوک: ۷ ساعت

شماره های ضروری:

آتش نشانی: ۱۹۹

پلیس توریست: ۱۱۵۵

اورژانس: ۱۷۱۹

کد تایلند: ۶۶+

کد پاتایا: ۳۸

پلیس: ۱۹۱

صرفه جویی در هزینه های سفر به پاتایا

۱- استفاده از تورهای مسافرتی

۲- استفاده از غذاهای خیابانی و مصرف نکردن الکل

۳- استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطارهای درجه ۲ و ۳

۴- استفاده از اقامتگاه‌های قیمت مناسب و داشتن یک برنامه دقیق برای گذراندن دیدار جاذبه های شهر