دانستنی های سفر

راهنمای سفر به ارمنستان | وقتی رفتیم ارمنیا چه کنیم ؟!! ♥

ارمنستان یا شهر  محبوب ارامنه سراسر دنیا 🦉 ☺♥☻

کشور ارمنستان که نامی عزیز و آشنا برای ارامنه کل جهان است واقع در جنوب قفقاز و در مجاورت دریای خزر و دریای سیاه می‌باشد. پایتخت این کشور ایروان است و به دنبال جنگ ایران و روس در سال ۱۸۲۸ مبنی بر عهدنامه ترکمن چای از ایران جدا شد. این شهر در سالیان اخیر رشد چشمگیری در صنعت توریسم داشته و سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر را به عهده دارد. ارزان ترین سفر به ارمنستان با هورگشت پارس.

بیشتر بخوانیم : از ارمنی های مهربان در ارمنستان چه انتظاری دارید؟! ♥♥

راهنمای سفر به ارمنستان

آب و هوای ارمنستان

در مناطق کوهستانی در زمستان آب و هوای بسیار سرد می باشد و دمای هوا زیر نقطه انجماد می‌رود اما در نقاط دیگر کشور هوای معتدلی حکم فرما است به طوری که در تابستان دمای هوا حدود ۲۵۰ درجه سانتیگراد است و آفتابی مناسب را دارد.پاییز این کشور بسیار زیبا و رنگارنگ و طولانی است و درست نقطه مقابل بهار که بسیار کوتاه است.

بیشتر بخوانیم : دانستنی های سفر به ارمنستان | ارمنی ها چگونه افرادی هستند؟ 🦉♥😈♥

غذا در ارمنستان

 تنوع غذایی در کشور ارمنستان برگرفته از غذاهای سنتی ایرانی و ترکی می‌باشد. در این کشور استفاده از گوشت به صورت کباب و ماهی بسیار به چشم می‌خورد. از غذاهای معروف ارمنی می‌توان به خاشلاما و ماهی ایشخان نام برد.

راهنمای سفر به ارمنستان

حمل و نقل در ایروان

در این شهر زیبا برای جابجایی می توان از تاکسی به راحتی استفاده کرد. برخلاف دیگر نقاط جهان که تاکسی یک وسیله گران قیمت محسوب می‌شود در این شهر این وسیله از نرخ مناسبی بهره برده است. البته مترو و اتوبوس در این شهر بسیار تمیز، دقیق و مقرون به صرفه می باشد.

بیشتر بخوانیم : راهنمای سفر به ارمنستان | وقتی رفتیم ارمنیا چه کنیم ؟!!

راهنمای سفر به ارمنستان

اقامت در ارمنستان

در کشور ارمنستان همانند دیگر کشورهای دنیا هتل های چند ستاره شیک با قیمت های متفاوت وجود دارد که بنا به نیاز و هزینه سفر می‌توان یکی از آنان را به دلخواه یا با مشورت با تورها انتخاب کرد. تمامی هتل ها از امکانات رفاهی بالایی بهره مند هستند البته در کنار هتل ها هاستل ها نیز به فعالیت مشغول اند که آنان نیز امکانات خوبی با هزینه پایین دارند. تور لحظه آخری ارمنستان با اقامتی ارزان می تواند رقمی غیرقابل باور برای سفر خارجی به ارمنستان را در انتها به بار آورد!

10 تا از برترین جاذبه های گردشگری ارمنستان در ایروان 🦉

راهنمای سفر به ارمنستان

مناسب ترین زمان به ارمنستان

ارمنستان از آن دسته از کشورهایی است که در هر چهار فصل زیبایی‌های برای دیدن و سفر دارد ولی بهترین زمان که هم هوا مناسب باشد و هم مناظر به خوبی قابل رویت باشد در فصل بهار و پاییز است. در این دو فصل هوا بسیار مطبوع و معتدل می‌باشد. تور ارزان ارمنستان در فصول نامناسب برای سفر ارقامی حیرت آور را برای مسافرت بوجود می آورد!

بهترین زمان سفر به ارمنستان | کی بریم ارمنستان؟!!

اطلاعات ضروری برای هر سفر حتی ارمنستان 🦉 ☺♥☻

کد کشور: ۳۷۴+

کد شهر: ۱۰

زبان: ارمنی

واحد پول: درام

اختلاف ساعت: ۳۰ دقیقه

مسافت ایران تا ارمنستان: ۸۰۳ کیلومتر

مدت زمان پرواز از تهران تا ارمنستان: یک ساعت و ربع

پلیس: ۱۰۲

اورژانس: ۱۰۳

اطلاعات فرودگاه: ۱۸۷

اطلاعات راه آهن: ۱۸۴

چگونه سفر ارزان تر به ارمنستان را تجربه کنیم؟

برای یک سفر خوب و ارزان اولین و کارآمد ترین گزینه اقدام از طریق یکی از تورهای معتبر می باشد زیرا که تورها با هتل های خوب و رستوران های مناسب قراردادهای کاری دارد که سبب پایین آمدن هزینه برای گردشگران می شود، و یا استفاده از مکان‌های متوسط و ارزان تر مثل هاستل ها و خرید از حراجی ها البته در هنگام خرید بسیار دقت کنید تا خرید شما با کیفیت و ارزان باشد.