دانستنی های سفر

هزینه سفر به آنتالیا

تور ارزان و لحظه آخری آنتالیا برای عاشقان سیر و سفر

آنتالیا که نام یکی از شهرهای مهم گردشگری در ترکیه است دارای جاذبه های فراوانی چون بخش قدیمی و منطقه قلعه ایچی، بخش های جدید و مدرن از ساختمان ها تا بلوار های مزین به نخل‌های سرسبز، لنگرگاه، کوچه پس کوچه های تنگ و محل قرار های عاشقانه می‌باشد که هر گردشگری را تشویق به بازدید می کند. قدمت شهر به حدود ۳۵۰ سال قبل از میلاد برمی گردد که نشان از تمدن غنی آن دارد. شهر در منطقه مدیترانه و از جنوب دریای مدیترانه راه دارد که بر جاذبه‌هایش می افزاید.

هزینه سفر به آنتالیا

 هزینه اقامت در آنتالیا

در آنتالیا که شهری توریستی و زیبا ست از همه نوع هتل و اقامتگاه وجود دارد. هتل های  ۵ ستاره شبی( ۲۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر)، ۴ ستاره( ۱۳۰ تا ۶۰۰ لیر)، ۳ ستاره( ۷۰ تا ۵۰۰ لیر)، ۲ ستاره( ۷۰ تا ۲۵۰ لیر) البته آپارتمان نیز بسته به فاصله تا مرکز شهر و چند خواب بودند حدود ۶۰ لیر و مهمان خانه و هاستل از شبی( ۳۰ تا ۲۰۰ لیر) وجود دارد که می‌توان بنا به میزان هزینه در نظر گرفته یک اقامتگاه خود را انتخاب کرد.

هزینه سفر به آنتالیا

هزینه حمل و نقل در آنتالیا

در آنتالیا همانند تمامی نقاط جهان تاکسی جزء وسایل نقلیه گران به حساب می‌آید که برای کارهای ضروری و یا مهم نبودن هزینه مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از تاکسی می توان سراغ اتوبوس که وسیله مقرون به صرفه‌ ای است رفت( حدود مسیری حدود ۲۰ لیر) سپس تراموا( ۷۵/۱) می باشد. اگر برای وسایلی مانند اتوبوس و تراموا در آنتالیا کارت تهیه کنید باز هم به صرفه تر می شود.

هزینه سفر به آنتالیا

هزینه غذا در سفر به آنتالیا

برای صرفه جویی در هزینه سفر به آنتالیا می توان به غذاخوری های ارزان تر سری زد و یک وعده غذا می‌تواند حدود ۱۰ تا ۲۰ لیر محاسبه شود و البته در رستوران های گران قیمت یک وعده غذا بالاتر از ۸۰ میل محاسبه می شود.

هزینه سفر به آنتالیا

هزینه برای تفریحات و سوغات

برای کاهش هزینه جاذبه ها باید لیستی از مراکز مهم تر تهیه کرد و ما بین آن ها اولویت بندی به عمل آورد تا با مدیریت درست بالاترین تعداد جاذبه های شهر را دید و البته در کنار ساحل از تفریحات ارزان تر رایگان استفاده کرد. برای خرید سوغاتی توجه داشته باشیم که از زمان‌هایی که فروشگاه ها آف خورده اند استفاده کنیم.

هزینه سفر به آنتالیا