دانستنی های سفر

ییلاق هلودشت بهشتی بر فراز ابرها

ییلاق هلودشت بهشتی بر فراز ابرهاست،اگر می خواهید تجربه راه رفتن بر روی ابرها را به معنای واقعی تجربه کنید قطعآ هلودشت رویای شما را به حقیقتی شیرین تبدیل می کند.
هلودشت در میان کوه‌هایی با پوشش جنگلی قرار گرفته است و چشم‌اندازی  وسیع و سرسبز به مزارع چای و درختان فندق دارد که هر بیننده‌ای را خیره میکند. در ابتدای ورود به هلودشت ابرها یکی یکی و دسته دسته جلوی چشم‌تان ظاهر می‌شوند و دورتان را پر می‌کنند که چشم اندازی زیبا پیش روی شما به وجود می‌آورد با قدم زدن در این دشت زیبا درست میان ابرها حس و حال دیگری را تجربه خواهید کرد،رویای قدم زدن بر ابرها درست در همین جا بر اورده میشود.

هلو دشت

برای رسیدن به این منطقه رویایی از لاهیجان به سمت املش حرکت کنید و  بعد از عبور از روستای لات لیل و طی کردن مسیری نسبتاً طولانی در میان کوهستان‌های سرسبز وارد جاده‌ی خاکی می‌شوید و با ادامه‌ی این مسیر بعد از مدت بسیار کوتاهی به "هلودشت" می‌رسید.

این روستا واقع در ارتفاع حدوداً ۱۹۰۰ متری کوهستان‌های جنوب املش قرار دارد, در روزهای آفتابی از بلندای این کوه‌ها می‌توان مناطق جلگه‌ای شرق گیلان و دورنمای چند شهر از جمله لنگرود، رودسر، لاهیجان را مشاهده کرد.

ییلاق هلودشت


مناسب‌ترین زمان برای سفر به این منطقه کوهستانی،بهار و تابستان است.سفر به هلودشت در فصل سرد به دلیل ارتفاع زیاد هلودشت نسبت به سطح دریا دشوار است. اما آب و هوای مطبوع و معتدل آن در نیمه ی‌ اول سال بهترین زمان برای دیدن این بهشت زیباست.
اگر شما هم از آن دسته آدما هستید که از کشف کردن جاهای جدید لذت می برید با یک پیاده روی ۱۵ دقیقه ای در مسیری پر از فراز و نشیب به آبشاری می رسید که  از بالای کوه سرازیر می‌شود و در قسمت پایینی در دل سنگ‌ها جریان پیدا می‌کند که منظره ای زیبا به وجود آورده است، این آبشار در کوهپایه‌ای جنگلی قرار دارد که این منطقه جنگلی پر از درختان تنومند ممرز، توسکا، افرا، انجیلی، شمشاد میباشد،در این ناحیه جانوران وحشی مانند گراز و روباه زندگی می‌کنند.

ییلاق -هلودشت