دانستنی های سفر

دشت دریاسر کجاست؟

 

شمال ایران زیبایی های وصف ناپذیری دارد و در هر گوشه و کنارش میتوان مکان هایی بکر و بی نظیر را یافت که آدمی از دیدن آنهمه زیبایی حیرت میکند.

اینبار به سراغ مازندران آمده ایم، تا با یکی از مکان های شگفت انگیزش آشنا شویم.

دشت دریاسر تنکابن

 

دشت دریاسر

دشت دریاسر، دشتی سرسبز با چشم اندازی از جنگل های انبوه و قله های پوشیده از برف است که گوشه ای از زیبایی های مازندران را به رخ میکشد. این دشت زیبا و وسیع، در فصل بهار و اردیبهشت ماه مملو از گلهای زرد بابونه میشود و منظره ای فوق العاده را خلق میکند که گویی در بهشت هستید.

اردیبهشت به قدری این دشت زیبا و دیدنیست که از آن به بهشت اردیبهشت ایران یاد میشود.

دشت دریاسر بهشت اردیبهشت ایران

این دشت توسط چهار کوه محاصره شده و در میان آنها در ارتفاع دو هزار متری قرار گرفته است. یکی از کوه ها که در جنوب غربی دشت قرار دارد کوه معروف الموت است و از غرب به گردنه سیالان – قله های کندیگان و خشچال و از شرق به طالقان منتهی میشود.

در دشت دریاسر چشمه های زیادی وجود دارد که در فصل بهار پرآب هستند و زیبایی های این منطقه را دو چندان میکنند.  

دشت دریاسر تنکابن

چگونه به دشت دریاسر برویم؟

جاده ی رویایی و زیبای دوهزار، شما را به دشت دریاسر میرساند. جاده ای مارپیچ که خودش سرشار از مناظر حیرت انگیز است و با جنگل های سرسبز – درختان سربه فلک کشیده احاطه شده و شما را از رسیدن به مقصدتان بازمیدارد. اما به همین زیبایی های جاده دوهزار بسنده نکنید و به راهتان ادامه دهید تا به بهشتی که در انتها در انتظارتان است برسید.

زیبایی های دشت دریاسر تنکابن

قطعا بارها و بارها در مسیر توقف خواهید کرد تا از مناظر اطراف لذت ببرید و عکس بیاندازید. تقریبا به انتهای جاده دوهزار که برسید ، روستای عسل محله را خواهید دید که در آنجا باید ماشینتان را پارک کرده و حدود یک ساعت و نیم در شیبی ملایم پیاده روی کنید تا به دشت دریاسر برسید.

شاید راه به نظرتان طولانی باشد اما انقدر زیبا و رویاییست که به هیچ وجه خسته نخواهید شد.

بهترین زمان سفر به دشت دریاسر

هر فصل زیبایی های خاص خود را دارد اما فصل بهار که گل های زرد بابونه تمام دشت را فرش میکنند، بهترین زمان برای رفتن به دریاسر است. از آن گذشته در بهار، هوا بسیار مطبوع  نیز هست.

 تابستان، همه جا سرسبز و زیباست ، روزهای گرم و شبهای سرد هم ماندن در دشت را دلپذیر میکند.

دشت زیبای دریاسر

فصل پاییز باران را به این منطقه می آورد اما از زیبایی های هزار رنگ دشت کم نمیکند و میتوان رویایی ترین مناظر را در پاییز از دشت دریاسر دید.

فصل زمستان هم که برف و سرمای شدید را برای منظقه بهمراه دارد ، جلوه ی دیگری از زیبایی های دشت را به تصویر میکشد.

زمستان های دشت دریاسر تنکابن