دانستنی های سفر

جواهر دشت ، عروس دشت ها

 

در قسمت شرقی استان گیلان در شهر رودسر، دشت زیبا و رویایی جواهر دشت قرار دارد.

جواهر دشت، چون بهشتی بر روی زمین است و از مناطق بکر گیلان بشمار می آید. این دشت در 26 کیلومتری سیاهکلرود قرار دارد و منطقه ای خوش آب و هواست که طبیعت دوستان بسیاری را به سوی خود جذب میکند.

جواهر دشت در ارتفاع دو هزار متری از سطح دریای خزر قرار دارد  و همین قرار گرفتن در ارتفاعات باعث شده زمستان های پر برف و باران و سرد ، این منطقه را خالی از سکنه کند.

طبیعت جواهر دشت بسیار زیبا و بکر است و ابرها بر فراز این دشت در حرکتند. وجود کلبه های کوچک که در سراسر دشت پراکنده شده اند، اسب های وحشی و دام های مردم محلی بر زیبایی این منطقه افزوده است.

جواهر دشت عروس دشت ها

آب لوله کشی در جواهر دشت وجود ندارد و مردم محلی از آب چشمه های اطراف استفاده میکنند.

در قسمت جنوبی جواهردشت، قله ی سماموس به چشم میخورد که با ارتفاع بیش از سه هزار متر، یکی از زیباترین چشم اندازهای این منطقه بشمار میرود.  برای رفتن به این قله میبایست یکی از افراد محلی با شما همراه شود تا راه را گم نکنید.

جواهر دشت کجاست؟

برای رسیدن به جواهردشت، میبایست مسیری تقریبا طولانی ولی زیبا را طی کنید که مناظر و چشم اندازهای فوق العاده، باعث میشوند خستگی مسیر را احساس نکنید. تمام مسیر از رامسر تا جواهردشت مملو از جنگل های سرسبز و پر درخت – دره و رودخانه است که این مسیر سه ساعته را برایتان لذت بخش میکند تا به بهشت جواهر دشت برسید و در منظقه ای رویایی و خوش آب و هوا ، تجربه ای بی نظیر از طبیعت گردی را داشته باشید.  

در این منطقه میتوانید در اقامتگاه های محلی اسکان کنید و یا با داشتن لوازم مناسب کمپ زدن، چادر برپا کنید و در دل طبیعت سکونت کنید. برای رهایی از هرج و مرج و شلوغی های زندگی شهری، میتوان به چنین مکان آرام و زیبایی پناه برد و ریلکس کرد. انرژی طبیعت بدون شک روح آدمی را تازه میکند.

بهشت جواهر دشت

بهترین زمان برای رفتن به جواهر دشت، اواخر بهار تا اوایل پاییز است. چراکه آب و هوا بسیار مطبوع و دلپذیر است و اسیر بارش ها و سرمای سخت پاییز و زمستان نمیشوید. البته در هر زمان که به اینجا میروید بهتر است لباس گرم بهمراه داشته باشید ، مخصوصا اگر قصد دارید شب را در جواهردشت بمانید.