دانستنی های سفر

دریاچه نئور کجاست؟

 

اردبیل یکی از شهرهای زیبا و دیدنی ایران است که در شمال غربی کشورمان قرار دارد و طبیعت حیرت انگیزش چشم هر بیننده ای را خیره میکند.

در میان زیبایی های اردبیل، دریاچه ای بی نظیر وجود دارد که به دریاچه نئور شهرت دارد.

چگونه به دریاچه نئور برویم؟

در حقیقت دریاچه نئور در مرز بین استان گیلان و اردبیل قرار دارد و با طی کردن مسیری حدود سی کیلومتر از اردبیل به سمت خلخال، به ده "بودالالو" میرسید که از آنجا میبایست حدود سیزده کیلومتر جاده ای را به سمت بالای کوه طی کنید و بعد از عبور از روستای عباس آباد به این دریاچه دیدنی برسید.  تمام مسیر رسیدن به دریاچه جاده ی آسفالت میباشد و راه سختی پیش رویتان نخواهد بود.

دریاچه نئور اردبیل

گونه های جانوری و گیاهی دریاچه نئور

دریاچه نئور، بیش از دویست هکتار وسعت دارد و عمق آن برابر پنج متر میباشد. قزل آلای رنگین کمانی از ماهی های موجود در این دریاچه است.

قبل از شروع فصل زمستان، ماهی ها را از دریاچه خارج میکنند. چراکه هوا در اردبیل بسیار سرد میشود و آب دریاچه یخ میزند و این موضوع مرگ ماهی ها را در پی خواهد داشت.

پرندگان مهاجر نیز گذرشان به این دریاچه می افتد و در زمان های کوچ میتوان آنها را در این منطقه دید.

پوشش گیاهی متنوعی در این منطقه وجود دارد و به دلیل آب و هوای خوب و بارندگی های زیاد، تا چشم کار میکند، دشت های سرسبز دیده میشود.

دریاچه نئور کجاست؟

بهترین زمان رفتن به دریاچه نئور

فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای رفتن به دریاچه نئور است. چون هوا بسیار مطبوع است و طبیعت سرسبز و زیبا با گل های خودرو زرد رنگ، صحنه هایی شگفت انگیز را خلق میکنند که بسیار رویایی میباشد.

اگر اهل طبیعت گردی هستید، به شما پیشنهاد میکنیم از زیبایی های طبیعت اردبیل و اطراف آن غافل نشوید.

در اطراف این دریاچه امکاناتی برای اقامت وجود ندارد و کسانی که برای کمپ زدن می آیند ، میبایست لوازم مورد نیاز مانند چادر – کیسه خواب و سایر لوازم مورد نیاز را بهمراه داشته باشند.

دریاچه نئور همیشه پر آب است چون بارندگی در آن منطقه بسیار زیاد است و در زمستان تمام کوه های اطراف پوشیده از برف میشود، که در فصل بهار تمام این برفها آب شده و به دریاچه میریزد.

نئور دریاچه آب شیرین است که در سال 1366 سدی در خروجی آن احداث شد تا بتوان از آب دریاچه برای کشاورزی استفاده کرد.