دانستنی های سفر

موزه شکلات فیدانی مالزی

قطعا با شنیدن اسم شکلات همه ما یاد دل انگیزترین خاطرات زندگیمون میافتیم.جالبه که بدونید در کنار همه موزه های که در دنیا وجود دارد،موزه های خوشمزه ای هم به چشم میخورند، که یکی از جالب ترین این موزه ها، موزه شکلات فیدانی در کشور مالزی است.موزه شکلات فیدانی یک تجربه خوشمزه و هیجان انگیز برای بازدیدکنندگان این موزه می تواند باشد که هم می توانند ساعت های زیادی در دنیای خوشمزه شکلات شاهد ساخت و تزیین شکلات باشند و هم اینکه کلی اطلاعات ازاین دنیای خوشمزه میتوانند کسب کنند.

 موزه شکلات فیدانی در مالزی


این موزه شامل بخش های مختلفی است با ما همراه باشید تا یک موزه گردی وسوسه انگیز داشته باشیم.
می توانیم برای شروع از بخش سفر شکلات‌ها تاریخچه شکلات آغاز کنیم.در بخش سفر شکلات‌ها در موزه،اسرار زیادی از شکلات ها برای شما فاش خواهد شد که هرگز از آن ها خبر نداشته اید.
در این بخش با تاریخچه سیر تحولات کاکائو در طول زمان به خوبی آشنا می‌شوید.
از اولین جایی که دانه های کاکائو از ۱۲ تا ۳ قرن قبل از میلاد مسیح توسط قبیله ی اولمک در مکزیک کشف و مورد استفاده بوده را تا زمانی که توسط مردم اقوام مایان و آزتک مورد استفاده قرار می گرفته است را نشان می دهد. در این قسمت از موزه خواهید دید که چگونه به جای پول از دانه های کاکائو و یا محصولات حاصل از آن، استفاده می کرده اند.

 موزه شکلات مالزی
 

بخش پدر شکلات (Father of Chocolate) 
اسم جالب این بخش اشاره ای به اطلاعات خانواده‌هایی که تاریخ شکلات و اتفاقات تاثیرگذار در تاسیس شرکت های شکلات سازی به نام دنیا مانند سوشارد (Suchard)، لینت (Lindt)، توبلر (Tobler) و نستله (Nestlé)دارد که نام آن‌ها بر روی برندهای مشهور شکلات در دنیا هنوز باقی مانده است.
بخش آشپزخانه شکلات (Chocolate Kitchen)
در این بخش شاهد سیر تکاملی فرآیند صنعتی تولید اختراعات و تحولات ماشین‌های شکلات‌سازی در طول تاریخ شکلات باشید.در این  بخش می توانید تجربه هیجان انگیز ساخت شکلات های  هنرمندانه و جذابی که توسط هنرمندان جهانی این عرصه از نزدیک باشید.حتی می توانید وارد یک محیط عملیاتی کوچک با جدیدترین تجهیزات و پرینتر شکلات فراهم شده که هر تصویری را به صورت رنگی می‌توانید روی شکلات چاپ کنید.
بخش گالری شکلات  Chocolate Galleria
قطعآ بعد از دیدن دنیایی از شکلات هوس خرید می کنید.نگران نباشید بخشی از موزه شامل بیش از صدها نوع شکلات قرار گرفته است و می توانید برندهای مختلفی از شکلات ها و محصولات شکلاتی را پیدا کنید و هر چقدر هم که دلتان می خواهد، خرید نمایید و خیالتان هم از موجودی انبار شکلات بی انتهای این مجموعه هم راحت باشد.

 موزه- شکلات فیدانی در مالزی